غیرفعال کردن پخش خودکار ویدیو و تصاویر زنده در آیفون و رایانه‌های مک

در نگاه اول، پخش خودکار ویدیو و تصاویر زنده در آیپد، آیفون و یا مک می‌تواند جالب به نظر برسد. در این مطلب به شیوه غیرفعال کردن این ویژگی می‌پردازیم تا بدین ترتیب بتوانید در مصرف باتری گجت خود صرفه‌جویی کنید. در ادامه با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

غیرفعال کردن پخش خودکار ویدیو و تصاویر زنده در آیفون و آیپد

در هنگام کار با اپلیکیشن Photos (در iOS 13 و iPadOS 13 و یا بالاتر)، ویدیو و تصاویر زنده به‌صورت خودکار پخش می‌شوند. خوشبختانه در اینجا صدایی پخش نمی‌شود. این موضوع بیشتر زمانی کاربران را اذیت می‌کند که در حال مرور بخش‌های سالانه و یا ماهانه بوده و یا اینکه قصد مرور آلبوم خاطرات (Memories) را داشته باشند.

غیرفعال کردن این ویژگی به‌سادگی لمس کردن یک کلید تغییر وضعیت است. اپلیکیشن “Settings” را در آیفون و یا آیپد خود اجرا کرده و سپس به بخش “Photos” بروید.

غیرفعال کردن پخش خودکار ویدیو و تصاویر زنده آیفون

حال به پایین رفته تا بتوانید بخش “Photos Tab” را مشاهده کنید. اکنون با لمس کلید تغییر وضعیت کنار گزینه “Auto-Play Videos And Live Photos” می‌توانید این ویژگی را غیرفعال کنید.

حال زمانی که به برگه Photos بازگردید، خواهید دید که تصاویر باب میل شما تغییر کرده‌اند، یعنی در حالت ایستا قرار دارند.

غیرفعال کردن پخش خودکار ویدیو و تصاویر زنده در مک

اپلیکیشن Photos در macOS Catalina (و نسخه‌های بالاتر) نیز از همین قابلیت داخلی پخش خودکار بهره می‌برد. اگر در رایانه‌های مک به این اپلیکیشن مراجعه کنید، می‌بینید که پیش‌نمایش‌های تصاویر زنده و ویدیوها، به‌صورت خودکار پخش می‌شوند.

خوشبختانه راه‌حلی سرراست جهت غیرفعال کردن این ویژگی در مک وجود دارد. اپلیکیشن Photos را باز کرده و سپس در نوار منو بر روی کلید “Photos” کلیک کنید. در اینجا باید گزینه “Preferences” را برگزینید.

غیرفعال کردن پخش خودکار ویدیو و تصاویر زنده آیفون

در برگه “General” باید تیک کنار گزینه “Autoplay Videos And Live Photos” را بردارید تا این ویژگی غیرفعال شود.

راستی، اگر می‌خواهید که تصاویر و ویدیوها را در آیفون و یا آیپد خود مخفی کنید، آنگاه خواندن این مقاله خالی از لطف نخواهد بود.

منبع howtogeek

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم