گوگل در سال آینده میلادی از یک پیکسل تاشو رونمایی می‌کند

یک سند از گوگل به بیرون درز کرده است که نشان می‌دهد این شرکت احتمالا برروی یک تلفن پیکسل تاشو کار می‌کند. نام این تلفن از زمان معرفی تلفن پیکسل 2 وجود دارد و به تازگی به آن اشاره شده است. در این سند اسم رمز چهار تلفن که هنوز معرفی نشده‌اند، مشاهده می‌شود. این چهار نام عبارتند از: Barbette ،Ravan ،Oriole و Passport.

طبق شایعات، اسم رمز Barbette احتمالا به هندست پیکسل 5a اختصاص دارد. البته، گوگل فقط به صورت رسمی وجود اسمارت‌فون‌های پیکسل 5 5G و 4a 5G را تایید کرده است. دو نام Oriole و Ravan نیز نسل بعدی تلفن‌های هوشمند گوگل، یعنی پیکسل 6 هستند. این نکته را به خاطر داشته باشید که گوگل برای نامگذاری رمزگونه تلفن‌های هوشمند خود از نام انواع ماهی‌ها استفاده می‌کند، اما تمامی نام‌های موجود در این سند متفاوت هستند و همین موضوع باعث می‌شود که تشخیص آن‌ها سخت‌تر شود.

در این سند، اسم رمز Passport متعلق به تلفن تاشو گوگل بوده و قرار است به همراه دو مدل از پیکسل 6 در سه ماهه آخر سال آینده میلادی به بازار عرضه شود.

هنوز مشخص نیست که کدام یک از پیکسل‌های بعدی گوگل از صفحه‌نمایش 6.67 اینچی 120 هرتز استفاده خواهند کرد. در این میان، گوگل هنوز اعلام نکرده است که نسخه 5G دو هندست پیکسل 5 و 4a در چه تاریخی به بازار عرضه می‌شوند، اما اطلاعات درج شده در سند مذکور نشان می‌دهند که این دو اسمارت‌فون در ماه اکتبر روانه بازار خواهند شد. براساس اعلام رسمی گوگل، قیمت نسخه 5G پیکسل 4a معادل 500 دلار بوده که 150 دلار گران‌تر از نسخه معمولی است.

پیکسل 5a نیز در سه‌ ماهه دوم سال 2021 معرفی می‌شود. این تلفن با عبارت “دستگاه پایین‌رده در اواسط سال” توصیف شده است!

منبع GSM Arena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.