معرفی 10 مولتی‌میلیاردر ثروتمند در جهان

در این مقاله با ثروتمندترین افراد جهان در سال 2021 آشنا خواهید شد، از پولدار ترین فرد جهان تا ثروتمندترین زن و مدیران بزرگ صنعت مد و فشن!

ثروت در ظاهر به اسکناس‌های کاغذی یا اعداد باینری در حساب بانکی محدود می‌شود اما در باطن معنای متفاوتی برای هر شخص دارد، پول برای برخی افراد نشان دهنده زحمات و تلاش‌های چندین و چندسالشان محسوب می‌شود، برای برخی حاصل فساد و رانت است، برای تعدادی مایه دردسر، برای تعدادی چرک کف دست و برای عده‌ای هم از نان شب واجب‌تر است.

اما پول درآوردن کار آسانی نیست، کاری به راه‌های خلاف و رانتی نداریم، کسی که بخواهد از راه درست و مطمئن درآمدزایی کند باید دانش، مهارت، پشتکار و خلاقیت بالایی داشته باشد. با نگاهی به ثروتمندترین افراد جهان نیز به همین نتیجه می‌رسیم. اکثر میلیاردرها، زندگی ساده‌ای داشتند و از صفر، برندی بزرگ و بین‌المللی ایجاد کردند و حالا ثمره یک عمرتلاش، کوشش و پشتکار خود را به دست آورده‌‎اند.

البته باید اعتراف کرد که این شرایط برای همه یکسان نیست، برخی مانند فرزندان سم والتون (مالک فقید والمارت) در خانواده‌ای متمول به دنیا آمدند و ادامه راه پدر را پیش گرفتند و در حال حاضر مدیران فروشگاه‌های والمارت هستند. البته قطعا این افراد نیز در راه خود با چالش‌های مختلفی رو به رو بودند و توانستد بیزینس خانوادگی خود را سر پا نگه دارند.

در هر صورت اگر فرزند پولدار ترین فرد جهان هم باشید، تا به درستی راه و روش زندگی و کسب درآمد را آموزش نبینید، در نهایت مانند خیلی از بچه پولدارها یا تعدادی از آقازاده‌های مشهور در جهان، به فساد و کارهای نامتعارف روی می‌آورید و آبروی خانواده خود را خواهید برد.

ثروتمندترین افراد جهان همگی صاحب کسب و کارهای شاخص و برجسته در حوزه‌های مختلف هستند و احتمالا با برند و حوزه کاری آن‌ها آشنا هستید. شیوع ویروس کرونا یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ سال‌های اخیر برای صاحبان کسب و کار و حتی ثروتمندترین افراد جهان محسوب می‌شود. طی چند ماه اخیر ارزش سهام بسیاری از برندهای بزرگ دنیا افت شدیدی پیدا کرده و سرمایه‌های بسیاری از بین رفته است.

در سال گذشته 2095 نفر در فهرست میلیاردرهای جهان (افرادی با سرمایه بیش از یک میلیارد دلار) حضور داشتند اما از زمان شیوع کرونا نزدیک 300 نفر با از دست دادن بخشی از سرمایه خود، از این فهرست خارج شدند. همچنین در میان میلیاردرهای باقی مانده نیز نزدیک به 51 درصد افراد مقداری از سرمایه خود را از دست داده‌اند و نسبت به سال گذشته ثروت کمتری دارند. به طور کلی میلیاردرهای جهان 8 تریلیون سرمایه دارند که 700 میلیارد از سال 2019 کمتر است.

با این مقدمه به سراغ معرفی ثروتمندترین افراد جهان در سال 2021 می‌رویم:

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2020

برنارد آرنو: مالک LVMH– هفتاد و یک سال – سرمایه 197 میلیارد دلار

برنارد آرنو نام اول در تولید محصولات مد، فشن و لوکس در جهان و مالک 70 برند برجسته مانند لویی ویتون، سفورا است که در سال 2019 برند جواهر Tiffany & Co را با هزینه بیش از 16 میلیارد دلار خریداری کرد. این رقم بالاترین قیمت برای خرید یک برند مد و فشن در تاریخ است. او اخیرا با عبور از جف بزوس به عنوان پولدار ترین فرد جهان در سال 2021 شناخته می‌شود.

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2020

جف بزوس: مالک آمازون – 56 سال – سرمایه 193 میلیارد دلار

بزوس تا چند روز پیش پولدارترین فرد در جهان بود، او عنوانی که از ایلان ماسک گرفته بود را به برنارد آرنو داد تا حالا به عنوان دومین فرد ثروتمند در جهان شناخته شود. بزوس در سال 1994 سایت آمازون را در گاراژ خانه خود راه‌اندازی کرد. او در حال حاضر مدیرعامل و مالک 11 درصد از سهام آمازون است. بین ماه مارس تا آوریل 2020 با وجود شیوع ویروس کرونا، آمازون 175 هزار کارمند جدید استخدام کرد.

ثروتمندترین افراد جهان

ایلان ماسک: مدیر تسلا و اسپیس‌ایکس – 50 سال – سرمایه 182 میلیارد دلار

ایلان ماسک پرحاشه مدیرعامل شرکت تسلا و اسپیس‌ایکس در حال ساخت اولین فضاپیما برای ارسال گردشگران به فضاست. ایلان ماسک این روزها به بازار ارزهای دیجیتال نیز وارد شده و بخشی از سرمایه خود را با معاملات بیت کوین به دست آورده است.

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2020

بیل گیتس: بنیان‌گذار مایکروسافت – 64 سال – سرمایه 132 میلیارد دلار

بنیان‌گذار مایکروسافت نیازی به معرفی ندارد. او این روزها به کارهای خیریه روی آورده و بزرگ‌ترین بنیاد خیریه خصوصی در جهان را تاسیس کرده است. او طی شیوع ویروس کرونا اعلام کرد که 300 میلیون دلار برای درمان، مقابله و تولید واکسن این بیماری هزینه خواهد کرد.

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2020

مارک زاکربرگ: مالک فیسبوک – 35 سال – سرمایه 130 میلیارد دلار

بنیان‌گذار و مالک فیسبوک، جوان‌ترین عضو در فهرست ثروتمندترین افراد جهان است. فیسبوک مالک واتساپ و اینستاگرام نیز بوده و در حوزه شبکه‌های اجتماعی حرف اول را در جهان می‌زند.

لری پیج: هم‌بنیانگذار و مدیر گوگل – 48 سال – سرمایه 116 میلیارد دلار

لری پیج و سرگئی برین در سال 1998 شرکت گوگل را تاسیس کردند. حالا پیج و برین هر دو در لیست ثروتمندترین افراد دنیا قرار دارند. لری پیج متولد میشیگان آمریکاست و در دانشگاه استنفورد درس خوانده است. او در همین دانشگاه با سرگئی برین آشنا شده و گوگل را با کمک او راه اندازی کرده است.

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2020

لری الیسون: مالک اوراکل – 75 سال – سرمایه 116 میلیارد دلار

مدیر و بنیان‌گذار شرکت اوراکل که در زمینه پایگاه‌های داده شرکتی فعالیت می‌کند و با سازمان سیا و شرکت‌های مایکروسافت و IBM همکاری دارد.

سرگئی برین: هم‌بنیانگذار و مدیر گوگل – 47 سال – سرمایه 112 میلیارد دلار

در خصوص سرگئی برین صحبت کردیم. او با لری پیچ گوگل را راه‌اندازی کرد. برین در حال حاضر مدیر بخش تکنولوژی گوگل است.

ثروتمندترین افراد جهان در سال 2020

وارن بافت: مالک هلدینگ برکشایر هاتاوی – 90 سال – سرمایه 103 میلیارد دلار

بافت مالک شرکت چند ملیتی برکشایر هاتاوی است که در زمینه بیمه فعالیت دارد، او همچنین سهامدار شرکت‌هایی مانند اپل، جنرال الکتریک، پپسی، کوکاکولا، آمریکن اکسپرس و IBM بوده و در حوزه اقتصاد نیز فعالیت دارد.

ثروتمندترین افراد جهان

فرانسوا بتانکور می‌یر: مالک شرکت لورئال – 68 سال – سرمایه 92 میلیارد دلار

ثروتمندترین زن جهان، فرزند لیلیان بنتاکو، بازرگان و کارآفرین فرانسوی است. او در سال 2017 و پس از فوت مادر خود تمام ثروت وی را به دست آورد. فرانسوا بتانکور می‌یر نوه اوژن شولر مالک متوفی برند لوازم آرایشی لورئال است. او پس از فوت پدربزرگ و مادر خود، حالا به عنوان مالک برند لورئال، یکی از بزرگ‌ترین برندهای لوازم آرایشی در جهان شناخته می‌شود. او با ارثیه خانوادگی به لیست ثروتمندترین افراد جهان در سال 2021 وارد شد.

نمایش نظرات (6)