حمایت از استارتاپ‌ها در زمینه ساخت و پرتاب ماهواره!

منوچهر منطقی، دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از ورود بخش خصوصی در زمینه ‌ساخت ماهواره، پرتاب و ایجاد ایستگاه‌های زمینی خبر داد. منطقی گفت: برنامه حمایت از بخش خصوصی به جهت ورود به حوزه فضایی، از ابتدای سال در دستور کار ما قرار گرفت. ما با تشکیل مجموعه‌ای از شرکت‌های بخش خصوصی، از شرکت‌هایی که در حوزه ساخت ماهواره، پرتابگر و ایستگاه زمینی فعال هستند، حمایت می‌کنیم.

این مطلب را نیز مطالعه کنید: اعزام انسان به فضا در سال 1404 در ایران

وی با اشاره به حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌های فعال در حوزه فضایی گفت: بخش خصوصی با قدرت به مسئله ارسال ماهواره وارد شده و به مرور زمان، پروژه‌های متعددی به آن‌ها سپرده می‌شود. همچنین استارتاپ‌هایی در بخش ساخت ماهواره و ایستگاه فضایی و همچنین ارسال و تحویل اطلاعات از ماهواره فعال هستند که به زودی همکاری ما با این استارتاپ‌ها آغاز خواهد شد. با همکاری بخش دولتی و نظامی، توسعه استارتاپ‌هایی که در زمینه ساخت پرتابگر فعال هستند، صورت خواهد گرفت.

دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تاکید کرد: ما برای توسعه فعالیت‌های فضایی از توان تمام کشور بهره خواهیم برد، از ابتدای سال طرح حمایت از شرکت‌های خصوصی و استارتاپ‌های فعال در این حوزه در دستور کار قرار گرفته و با فراهم‌سازی زیرساخت‌ها، شرکت‌های زیادی برای ساخت ماهواره‌های کوچک تشکیل و وارد کار شدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 دیدگاه
  1. IL می گوید

    کل مقاله یه طرف علامت تعجب اخر تیتر یه طرف :))
    رایش سوم هر چی بود حداقل عرضه داشت اینا که تمام امیدشون به قمپز تراپی و دروغ درمانیه :دی

    موافقم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان