توئیتر هنگام لایک زدن توئیت‌های بحث‌ برانگیز به کاربران هشدار می‌دهد

شبکه اجتماعی توئیتر در جدیدترین اقدام خود برای مقابله با انتشار اطلاعات نادرست از نوعی پیام هشدارآمیز بهره گرفته است. اکنون کاربران هنگام تلاش برای ری‌توئیت کردن یک پست توئیتری با پرچسب محتوای احتمالا گمراه‌کننده، پیام هشدارآمیزی را مشاهده خواهند کرد. همچنین اکنون توئیتر هنگام لایک خوردن توئیتی با برچسب نشان‌گر اطلاعات گمراه‌کننده پیام هشدار ویژه‌ای را به کاربران نشان خواهد داد.

“در زمینه ضرورت برچسب‌ گذاری توئیت‌ها بایستی خاطرنشان کرد که این اقدام برای شناسایی اخبار گمراه‌کننده در زمینه انتخابات، بیماری کووید 19 و قوانین رسانه‌ای مصنوعی و تحریف شده کاملا حیاتی است. این دستور‌العمل‌ها به کاهش 29 درصدی میزان نقل قول توئیت‌های حاوی اطلاعات نادرست کمک می‌کند. لذا ما به‌دنبال توسعه این قابلیت جهت نمایش پیام هشدار هنگام لایک خوردن توئیت‌های برچسب‌گذاری شده هستیم.” – واحد پشتیبانی توئیتر؛ 23 نوامبر 2020

توئیتر خاطرنشان می‌کند که این دستورالعمل‌ها به کاهش 29 درصدی میزان توئیت‌های نقل‌قول شده از توئیت‌های دارای علامت‌گذاری کمک کرده است؛ اما در خصوص نقش آن‌ها در کاهش میزان ری‌توئیت‌های بدون نقل‌قول هیچ توضیحی ارائه نشده است. توئیتر امیدوار است تا با وجود این دستورالعمل‌های جدید بتواند میزان لایک خوردن توئیت‌ها و اخبار احتمالا خطرناک پیرامون بیماری کووید 19 طی دوران پاندمی و شیوع عفونت‌های ویروسی در سطح جهان را کاهش دهد.

منبع Gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان