چرا تپسی یک تاکسی اینترنتی کامل نیست؟

تپسی به عنوان یک سرویس تاکسی اینترنتی 5 مشکل مهم و اساسی دارد که در این مقاله به آن‌ها خواهیم پرداخت. با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

شاید تا چند سال پیش آژانس‌های تاکسی تلفنی و تاکسی‌ تلفنی‌های بی‌سیم شهری فکر نمی‌کردند که با روی کار آمدن چند اپلیکیشن تاکسی اینترنتی کسب و کارشان در یک چشم به هم زدن از بین برود. ایده تاکسی اینترنتی در ایران با نمونه برداری از مدل‌های جهانی مانند اوبر، به نسخه موفق از تبدیل یک کسب و کار سنتی به یک بیزینس مدرن تبدیل شده‌اند. ایده‌ای که با استقبال چشمگیر مردم به ویژه در شهرهای بزرگ مانند تهران همراه شد و حالا به یک کسب و کار میلیاردی تبدیل شده است.

در ایران اسنپ و تپسی دو شرکت برجسته در حوزه تاکسی اینترنتی هستند، هرچند که اختلاف کیفیت خدمات در این دو شرکت غیرقابل چشم‌پوشی است اما هر دو سرویس کاربران زیادی دارند و تلاش می‌کنند با تبلیغات گسترده رانندگان و مسافران بیشتری را به استفاده از اپلیکیشن خود دعوت کنند.

در این مطلب تمرکز ما بر روی سطح و کیفیت خدمات ارائه شده از طرف اپلیکیشن تپسی است، این سرویس از سال 95 فعال شده اما با توجه به قدمت 4 ساله آن تاکنون رشد خاصی در ارائه خدمات نداشته و به طور کامل تحت تاثیر قدرت سرویس تاکسی اینترنتی رقیب خود قرار گرفته است. مشکلات تاکسی اینترنتی تپسی تا حدود زیادی به تفکر تیم توسعه دهنده آن باز می‌گردد، خط مشی و اهداف اشتباه در کنار تلاش بی‌فایده برای رهایی از سایه قدرت دیگر اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی موجب شده تا تپسی به جای پیشرفت تنها درجا بزند و حتی کاربران قدیمی خود را نیز از دست بدهد.

ایرادات متعددی که در تجربه شخصی از این سرویس داشتم و نظرات منفی فراوانی که در فضای مجازی در مورد تپسی دیده می‌شود، ما را مجاب کرد تا در این مقاله با برشمردن اصلی‌ترین مشکلات این اپلیکیشن، شما را از نقاط ضعفش باخبر سازیم.

نکته: این مقاله صرفا برای اشاره به نقاط ضعف سرویس تپ‌سی تهیه و تولید شده است و قرار نیست به بررسی کلی آن بپردازیم؛ تنها می‌خواهیم به مواردی اشاره کنیم که نیاز به توجه بیشتری از سوی سازنده دارند.

سفیر دیدی..ندیدی..!!

از همان ابتدا که تپسی را نصب می‌کنید و می‌خواهید از سرویس آن استفاده کنید، با یک مشکل بزرگ مواجه خواهید شد (شهر بررسی ما تهران است). تعداد رانندگان تپسی که این شرکت به آن‌ها لقب سفیر را داده بسیار کم است، به همین دلیل در بسیاری از مناطق اصلا سفیری حضور ندارد تا بخواهد درخواست شما را تائید کند. در واقع تپسی در ارایه ابتدایی‌ترین خدمت خود نیز سربلند بیرون نمی‌آید، حال فکر کنید دیگر سرویس‌های این اپلیکیشن چه وضعی دارند. شما برای گرفتن تپسی باید زمان زیادی را منتظر بمانید تا یک سفیر در منطقه‌تان پیدا شود، تازه در این حالت باید دید سفیر اصلا سفر شما را تائید می‌کند یا خیر. البته این اتفاق کاملا طبیعی است، زمانی که کاربران یک سرویس تاکسی اینترنتی کم باشد، دلیلی ندارد یک راننده بخواهد در آن سرویس فعالیت کند!

تپسی

حتی در مناطق شلوغ و پرتردد مانند فرودگاه و راه‌آهن تهران نیز تعداد سفیران تپسی بسیار کم هستند و احتمال این که دقایق زیادی برای تائید یک سفیر معطل بمانید، زیاد است، در تصویر بالا تعداد سفیران تپسی در چند منطقه در کنار تعداد رانندگان دیگر سرویس تاکسی اینترنتی را خواهید دید. تفاوت آشکار و بسیار زیاد سفیران تپسی نسبت به سرویس رقیبش، بزرگ‌ترین نقطه ضعف و مهم‌ترین دلیل برای عقب ماندن تپسی از رقیب قدیمی خود است.

سفیران کمتر، پول بیشتر

ایراد بزرگ دیگری که در استفاده از تپسی متوجه آن خواهید شد، هزینه بیشتر آن نسبت به رقباست. تپسی را می‌توان گران‌ترین تاکسی اینترنتی در ایران نامید، قیمت بسیاری از مسیر‌های انتخابی در تپسی بیشتر از دیگر اپلیکیشن‌های رقیب است. به عنوان مثال به تصاویر زیر توجه کنید، در این تصاویر مشخص است که در یک مسیر برابر، قیمت پیشنهادی تپسی بیش‌تر از دیگر اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنتی است.

با هر منطقی حساب کنید، تپسی برای جذب مسافران بیشتر باید قیمتی ارزان‌تر از رقبای خود ارائه دهد اما اینگونه نیست، قیمت‌های تپسی در بیشتر موارد بالاتر از دیگر تاکسی‌های اینترنتی هستند، با توجه به قیمت بالا و تعداد کم رانندگان این اپلیکیشن، گاهی اوقات به جای گرفتن تاکسی اینترنتی با این سرویس، اگر کنار خیابان بایستید و یک دربستی بگیرید، زودتر و ارزان‌تر به مقصد خود می‌رسید!تپسی

نقشه‌ای که اختصاصی نیست!

تپسی دارای نقشه اختصاصی برای اپلیکیشن خود نیست و از گوگل مپ استفاده می‌کند. البته شاید این مورد چندان مهم به‌نظر نرسد اما اگر کاربران در اتصال با اینترنت جهانی دچار مشکل شوند (امری که در کشور ما سابقه دارد)، استفاده از آن تقریبا غیرممکن خواهد شد!

در واقع وابستگی این اپلیکیشن به گوگل مپ، یک ضعف محسوب می‌شود که در بلند مدت سبب بروز مشکلاتی برای کاربران ایرانی خواهد شد. از طرف دیگر و طبق گفته بسیاری از راننده‌های تپ‌سی، یافتن مسافر گزینه دشواری در تپ‌سی است چرا که آدرس به‌صورت کلی بیان شده و اگر مسافر مبدا را دقیق نزده باشد، راننده قادر به یافتن وی نخواهد شد که همین امر نیز موجب اتلاف وقت زیادی می‌شود.

تپسی تنها در چند شهر بزرگ فعال است

یکی دیگر از ایرادات بزرگ و غیرقابل چشم‌پوشی تپسی، تعداد کم شهرهای تحت پوشش این سرویس است، فرض کنید شما از تهران به سمنان، قزوین، کیش یا اردبیل رفته‌اید، در شهر مقصد نمی‌توانید از تپسی استفاده کنید، حتما باید یک اپلیکیشن دیگر نصب کنید تا بتوانید در شهرهای دیگر از تاکسی‌های اینترنتی بهره ببرید.

تپسی

همچنین میلیون‌ها نفر از ساکنین شهرهای مختلف ایران نمی‌توانند از این سرویس در شهر خود استنفاده کنند. این یک بی‌عدالتی و ایجاد تفاوت میان مردم شهرهای مختلف است. در شهرهایی که تپسی در آن‌ها سرویس ارایه نمی‌دهد اگر از این اپلیکیشن استفاده کنید با پیام عدم اتصال به اینترنت، عدم اتصال به سرور یا عدم پشتیبانی در شهر مورد نظر مواجه می‌شوید. تپسی در شهرهایی مانند تهران، کرج، تبریز، اصفهان، مشهد و همچنین چندین شهر شمالی مانند ساری، رشت، بابل و… فعال است اما در اکثر شهرهای کشور سرویس ارائه نمی‌دهد.

سرویس‌های بدون مصرف تپسی

تپسی در اپلیکیشن خود چندین سرویس متفاوت قرار داده تا تنوع خدماتش را به اصطلاح افزایش دهد، تبلیغات زیادی نیز برای این سرویس‌ها انجام شده اما در واقعیت کارایی خاصی ندارند. در کنار سرویس تپسی کلاسیک که با آن می‌توانید تاکسی بگیرید، سرویس‌های دیگر تپسی شامل سرویس “پلاس” برای سفارش سفیرانی با بالاترین امتیاز و خودروهایی با مدل بهتر، سرویس “تاکسی” برای سفارش خودروهای تاکسی شهری، “پیک” برای ارسال بسته، “همیار” برای سفارش خرید اجناس مختلف توسط سفیران تپسی و سرویس “لاین” برای هم مسیر شدن با دیگر کاربران تپسی در یک مسیر و تقسیم هزینه می‌شود.

واقعیت آن است که خود سرویس تپسی کلاسیک به خوبی کار نمی‌کند و در بسیاری اوقات سفیری برای تائید مسیر شما پیدا نمی‌شود، چه برسد به دیگر سرویس‌های این اپلیکیشن، برای استفاده از هر کدام از این سرویس‌ها باید دقایق زیادی منتظر بمانید تا یک سفیر به دنبال‌تان بیاید، سرویس تپسی لاین هم که در حال حاضر به طور کل غیرفعال است و کارایی ندارد.

نکته مهم دیگر نبود سرویس موتور برای رساندن مسافر یا پیک است، در ساعات شلوغ شهرهای بزرگ مانند تهران به ویژه زمانی که عجله هم داشته باشید، گرفتن موتور برای رسیدن به مقصد یک راه حل بسیار جذاب است، اما تپسی سرویس موتور ندارد و این یک نقطه ضعف بزرگ محسوب می‌شود. پیک موتوری هم یک سرویس پرطرفدار است که در تپسی دیده نمی‌شود، رساندن بسته‌های کوچک با موتور، به صرفه جویی در هزینه و زمان کمک زیادی می‌کند، اما در این اپلیکیشن شما تنها می‌توانید برای ارسال بسته، خودرو درخواست دهید. برای گرفتن پیک از تپسی باید زمان زیادی را منتظر بمانید، همچنین از لحاظ قیمتی نیز درخواست پیک با تپسی به صرفه نیست، نبود پیک موتوری موجب شده تا سرعت رسیدن بسته شما کند شود و از طرفی بسیاری از دارندگان موتور سیکلت به استفاده از اپلیکشن رقیب تپسی روی بیاورند.

همچنین این شرکت در ماه‌های ابتدایی سال خبر از راه‌‌اندازی سرویس جدیدی به نام تپسی سپید داد، در این سرویس خودروهایی با ضدعفونی کامل و جدا کننده تاکسی و مسافر به دنبال شما می‌آمدند، البته در حال حاضر نمی‌دانیم این سرویس چه وضعیتی دارد زیرا به طور کامل در اپلیکیشن تپسی، سرویسی به نام سپید وجود ندارد، احتمالا این سرویس به دلیل استقبال کم کاربران، حذف شده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
34 دیدگاه
 1. آریا می گوید

  این ایرادا هیچ اهمیتی برا من نداره مهم ترین عامل برای گرفتن تاکسی اینترنتی دادن پول کمتره برای من … حالا میخواد رانندش معتاد باشه یا دزد باشه یا ماشینش یه چرخ نداشته باشه … مهم اینکه شده ۵۰۰ تومنم کمتر بدم میرم از اون ماشین میگیرم و مسئله اینه که توی هر ساعتی و تو هر منطقه ای هر لحظه یه قیمتی دارن اینا بعضی وقتا تپسی بیشتره و بعضی وقتا اسنپ مهم اینه من مسافر کمترین پولو بدم!!!!

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 2. Notrika می گوید

  بزرگوار شما از کجا تشخیص دادید که نقشه اپ تپسی نقشه گوگل مپ هست؟

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
  1. سعید صانعی می گوید

   سال گذشته زمانی که نت بین الملل به مدت یک هفته قطع بود، برنامه تپسی باز می‌شد اما نقشه نداشت، این نشان میده که نقشه تپسی به سرویس‌های خارج از اپلیکیشن وابستگی داره
   این در حالی بود که از برنامه‌های دیگه مثل اسنپ میشد به راحتی استفاده کرد

   موافقم ۲
   مخالفم ۱
   1. 33 می گوید

    کاملا دارید اشتباه میکنید
    نقشه تپسی اینهوس خود تپسی هست.

 3. علیرضا می گوید

  دیدگاه هرکس به اندازه قدرت نگاه اوست
  آقای صانعی هم بلاخره اندازه نگاهشون اگر پایینتراز اینهم باشه قابل احترامه.

  موافقم ۲
  مخالفم ۲
 4. صادق می گوید

  من بعنوان یک راننده که هر دو تا رو همزمان دارم میگم که تپسی در برابر اسنپ مفت نمیارزه ! هر صد تا درخواست که واسه اسنپ میاد یکی بزور تپسی بخوره ! تازه تپسی ادرس مسافر رو خیلی بد نشون میده و بسیار پیش میاد اصلا پیداش نکنیم و هی باید زنگ که شما کجایی و من کجام ! جمعش کنن بهتره

  موافقم ۴
  مخالفم ۹
 5. محسن می گوید

  بیشتر به عقده گشایی می مانست تا بررسی فنی. لطفا یه کم حرفه ای عمل کنید.
  مثلا در قیمت بعضی وقتا من درخواست می دم اسنپ ارزون تره بعضی وقت ها تپسی. حالا یه عکس بیاری و نتیجه گیری کلی کنی، نمی دونم چه معنی داره؟

  موافقم ۳
  مخالفم ۲
 6. حمیدرضا خدایاری می گوید

  درود بر شما
  مطلب شما کاملا مغرضانه نوشته شده انگار که از کسی نفعی به شما می رسه بابت نوشتن و انتشار این متن.
  من منزلم جایی هست که اصلا اسنپ سرویس نداره ولی تپسی همیشه هست و خیلی هم راضی هستم .
  این تصاویری هم که نمایش دادید نمی تونه ملاک باشه چون که وقتی مسیری رو روی اپلیکیشن مشخص می کنید اگه به اندازه یک کوچه مبدا یا مقصد رو جابجا کنید قیمت هم تغییر می کنه و اینکه در ساعت های مختلف قیمت ها هم فرق می کنن معلوم نیست که این درخواست ها همه در یک زمان انجام شده باشن.
  با سپاس

  موافقم ۱۶
  مخالفم ۵
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام. منزلتون کجاست که اسنپ کلا اونجا سرویس نداره؟ به جز تپسی، بقیه سرویس‌ها مثل ماکسیم یا دینگ اونجا فعال هستند؟
   ضمن اینکه من نمی‌تونستم تو یک عکس هم مبدا، هم مقصد، هم تاریخ و روز و ساعت رو نشون بدم، اما مطمئن باشید همه این عکس‌ها در یک تاریخ با یک ادرس و در یک ساعت گرفته شده، ضمن اینکه مقایسه کردن کار سختی نیست، الان همه اسنپ و تپسی رو نصب دارن، ماکسیم و دینگ رو بریزید خودتون تست کنید تا مطمئن بشید، کار خاصی نداره.

   موافقم ۵
   مخالفم ۶
 7. مهدی می گوید

  من خیلی از مقاله تون خوشم اومد اما احساس می کنم یکم حرفاتون حساسه، هر سیستمی ایراداتی داره که باید برطرف بشن، هیچ چیزی بدون مشکل نیست، تپ سی برعکس اسنپ که دوستان در بالا کفتند بودجه ای بسیار خوبی داشته و به همین شکل برندسازیش در سطح شهر بهتر از اسنپ بود اما خب هم دیر شروع کردن و هم تیم مدیریت ضعیفی داشتن و استخدام سفیر بسیار کمتری داشتن، چون اسمشون کمتر آشنا بود، تغییر لوگوی محسوسی داشتن و به قول شما مپشون وابسته است که یعنی نسبت به رقبا عقبترن، واقعا تشکر می کنم به خاطر این مطلب که این رو بهشون گوشزد کردین و باید اونها هم انتقاد پذیر باشن، پستتو باز هم ایراداتی داشت که به خاطر حساسیت موضوع بود، ای کاش تیترم عوض کنید ، مثلا “۵ دلیل ضعف تپ سی نسبت به رقبا و روش های برطرف کردن آن” اینجوری به هیچکسم بر نمی خوره 🙂

  موافقم ۱۲
  مخالفم ۱
 8. بی طرف می گوید

  یک مطلب سفارشی، فقط خواستین تبلیغ اسنپ رو کنین
  مطلبتون اصلا ارزش تحلیلی نداشت و بعضی مواردش هم منطبق با واقعیت نیست.

  موافقم ۱۹
  مخالفم ۴
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام. هدف ما تبلیغات نبود، همچنین خوشحال میشم اگه بگید از نظر شما کدوم بخشش مطابق با واقعیت نیست؟؟

   موافقم ۵
   مخالفم ۱۰
   1. صابر می گوید

    اولین موردی که واقعیت نداره در مورد نقشه هست. سرویس های تپسی همشون “این هوس” هست یعنی وابستگی به سرویس های خارج از شرکت خودشون ندارن اما به طور مثال اسنپ از اپن استریت استفاده میکنه.
    دومین مورد در مورد قیمت هست. کاملا تحلیل تون ابتدایی و خالی از هر نوع علم هست که بر اساس یک سفر اومدید مقایسه کردید. سیستم قیمت گذاری تمام تاکسی های اینترنتی تقریبا مشابه هست و فقط تو پارامترهای تیون شده فرق میکنن… رو این موضوع مقالات ژورنالی زیادی هم پابلیش شده و من مطمئنم میانگین قیمت تمام سفرهای این سرویس ها در یک روز تفاوت معنادار نداره.
    سوم اینکه جملات شما بسیار قطعیت داره که این خارج از عرف خبرنگاری و حتی عقل و منطق هست. ما در آمار هیچ وقت مطمئن جمله ای رو نمیگیم مگر آزموده باشیم. من طبق اطلاعاتی که از دوستانم در هر دو سرویس دارم می تونم با قطعیت بگم که اسنپ جامعه راننده های بزرگتر و طبیعتا سهم بازار بزرگتری داره اما تپسی هم مطمئنا چندصد هزار راننده و چندین میلیون سفر در ماه داره. من اطلاع دقیق دارم که سهم بازار تپسی بین ۳۰ تا ۴۰ درصد هست.
    مورد اخر اینکه آیا شما از اسنپ طرفداری میکنید؟ من مخالف اسنپ نیستم ولی آیا میدونید سرمایه گذار این محصول کیه و پلن سرمایه گذاریش تو جاهای دیگه دنیا رو میدونید؟ آیا میدونید چقدر دامپینگ کرده و چقدر انحصارطلب هست؟ آیا میدونید بودجه ای که دارن چند برابر رقباست؟ میدونید هر سرویس و فیچری که رقبا بزنن فورا کپی میکنه؟ میدونید پشتیبانی بسیار بدی داره و رقابت ناسالم رو به انتهای ممکن رسونده؟
    خب بله در کل این ها رو نمیدونید چون تو این اکوسیستم تجربه زیادی ندارید احتمالا. من به شحصه چون از سال ۹۰-۹۱ تو این حوزه بودم، خوندم و کار کردم به خوبی این بیزینس ها رو میشناسم، همینطور مدیرانشون رو. تپسی وقتی اجازه ورود به بورس رو گرفته پس مطمئن باشید بسیار قوی تر از تصورات شماست.
    امیدوارم نشر بدید (:

    موافقم ۱
    مخالفم ۲
   2. سعید صانعی می گوید

    شما باید ببینید مقاله از چه نگاهی به موضوع نگاه کرده و بیاید از همون دیدگاه انتقاد کنید، من اصلا کاری با بعد فنی ماجرا ندارم، به عنوان یک مصرف کننده و بر اساس تجربه خودم مطلب نوشتم، واقعا الان برای میلیون‌ها کاربر اسنپ و تپسی و دینگ و ماکسیم و … مهمه که اون سرویس سرمایه گذاریش از کجاست؟ مهمه که بودجه یا دیگر مواردش از کجا تامین میشه؟ ضمن اینکه اصلا کار رسانه ما انتشار مطالب تحلیلی فنی نیست و مخاطبمون، مخاطب عام دنیای فناوریه
    مورد دوم شما دارید خدمات بد تپسی رو با سرمایه کم این سرویس توجیه می‌کنید، یعنی خودتون هم قبول دارید که تپسی ضعف داره ولی چون نمیتونید منکر ضعف‌های تپسی بشید، یک سری مسائل رو مطرح میکنید که واقعا از دیدگاه یک مصرف کننده هیچ اهمیتی نداره
    مورد سوم اینکه تپسی سال‌هاست داره فعالیت می‌کنه، اندازه خودش بودجه داشته، تبلیغ کرده، برنامه ریزی کرده اما هیچ وقت نتونست ضعف‌هاش رو رفع کنه و حتی نتونست به عنوان یک تهدید برای اسنپ مطرح بشه چه برسه به رقیب، طبیعی هم هست وقتی یک سرویس تاکسی اینترنتی اصلی‌ترین کار خودش یعنی جا به جایی مسافر رو نمیتونه به خوبی انجام بده، هیچ وقت پیشرفت نمیکنه، والا کم نبودند سرویس‌ها و استارتاپ‌های کوچکی که رشد کردند و بزرگ شدند و حالا پیشگام خدمات رسانی در حوزه خودشون هستند، اما تپسی تو همه این سال ها همونی بود که هست، هنوز قیمتاش بیشتره، هنوز وقتی درخواست میدی سفیر پیدا نمیشه، هنوز کلی شما رو معطل میکنه…ایا واقعا نباید از این سرویس انتقاد کرد؟
    مورد چهارم، سیستم قیمت گذاری رو اصلا موافق نیستم، با مقایسه چنتا اپ کاملا تفاوتش قیمتیشون مشخص میشه، دینگ و ماکسیم که کاملا نصف دیگر سرویس‌ها پول می‌گیرند، اگه قرار باشه من یک ساعت منتظر سفیر تپسی باشم، آخرش هم افزایش قیمت رو بزنم تا یکی بیاد دنبالم، ترجیح میدن یک ساعت تو دینگ و ماکسیم منتظر بمونم، در هر دو حالت کلی معطل میشم ولی در حالت دوم نصف تپسی پول میدم
    مورد پنجم، بله من تپسی رو آزمودم، بارها آزمودم و طی چند سال اخیر چندبار نصبش کردم و امتحانی از سرویسش استفاده کردم، برای همین با قاطعیت حرف میزنم، هر چند من تو متن در مورد اکثر مشکلات نوشتم “اکثر مواقع”
    مورد ششم، شما با گفتن یک سری آمار نمیتونی اثبات کنی که خدمات یک شرکت خوبه، تپسی اگر ۳۰ تا ۴۰ درصد بازار رو داره پس اولا شرکت بزرگیه و بازار بزرگی داره پس نمیتونید مشکلات مالی و سرمایه گذاری رو برای خدمات ضعیفش بهونه کنید، ثانیا شما وقتی درخواست سفر میدی، سفیر پیدا نمیشه یا سفر رو تائید نمیکنند…. این مشکلیه که من، اطرافیانم و همه مردم دارن حسش میکنن، دیگه این رو نمیتونید توجیه کنید، فقط کافیه نظرات مردم در شبکه‌های اجتماعی در مورد تپسی رو بخونید، زیر همین مقاله چندین نفر تائید کردن که تپسی نه مسافر داره نه سفیر، اگر شما نمیتونی بعد از این همه سال اولین و مهم ترین خدمتت رو درست ارائه بدی یعنی واقعا مشکل داری و باید ازت انتقاد کرد، اما این شرکت به جای درست کردن این مشکل خدمت جدیدی اضافه کرده که میتونی ماشین بگیری که بره برات خرید کنه!!!؟؟؟ من از منزل میخوام برم به سمت محل کار، هیچ سفیری نیست که منو تائید نمیکنه اونوقت برای خرید میتونم روی تپسی حساب باز کنم؟؟؟
    همه کسانی که در کامنت‌ها اومدن و از مقاله انتقاد کردن مثل شما نتونستن ثابت کنن که تپسی این مشکلات رو نداره، چون همه مشکلات تپسی رو میدونن، تنها میان به نوع لحن و ادبیات و یکسری موارد مانند سرمایه گذاری و چه و چه ایراد میگیرند که این موارد برای مصرف کنندگان واقعا اهمیتی نداره

    موافقم ۲
    مخالفم ۳
   3. میلاد می گوید

    والا نمیدونم چرا این مشکلاتی که برای شما پیش اومده برای ما اینقدر بولد نبوده آقای صانعی. هرگز نشده یک ساعت منتظر تپسی باشم و اسنپ یا سرویس دیگه ای تو اون یک ساعت کارم رو راه انداخته باشه.
    با همه اینها فرض میکنیم که حق با شماست و مثلا قیمت نپسی همیشه بالاتره… خب باشه مگه تمام کاربران این سرویس ها مسافران؟ راننده ها جزوی از این حامعه نیستن؟ نباید اونها هم پول بیشتری کسب کنن؟ کجا یه قیمت خارج از عرف بوده؟ حالا یه مقدار بالاتر باشه مشکلی داره راننده ها تو این اوضاع پول بیشتری دربیارن؟ یا فقط مسافرا آدمن؟ من خودم حتی رانندگی بلد نیستم ولی تو این وضع اقتصاد به راننده ها و سرویسی که گرون تر باشه حق میدم. بعدشم هر افزارش قیمتی بیشتر سودش به راننده ها میرسه که از خود ما مردمن…پدر منن برادر شمان…درصد سود شرکت هم بالا میره ولی به با نسبت ۱ به ۵ به نفع راننده هاست
    خواهشا تعصب کورکورانه نداشته باشید. نمیدونم مدیران تپسی باید چیکار کنن تا رسانه شما ازشون راضی شه و دست از سرشون بردارید ولی این روند دیگه وجه ای برای شما پیش من مخاطب باقی نمیذاره وسلام.

    موافقم ۱
   4. سعید صانعی می گوید

    در مورد دیر اومدن تپسی این اتفاقیه که نه تنها برای من، برای بسیاری از اطرافیانم هم افتاده و یک تجربه اثبات شده است، حتی در شبکه‌های اجتماعی هم خیلی نسبت به این موضوع اعتراض میشه.
    در مورد قیمت باید توجه داشت که افزایش یا کاهش قیمت دو طرفه است، بله اشکالی نداره یک راننده بیشتر پول در بیاره ولی خوب از اون طرف من مسافر باید بیشتر پول بدم، ببخشید مگه گرونی برای من مسافر نیست؟ مگه ما انسان نیستیم؟ خوب قطعا من میام از سرویسی استفاده میکنم که کمتر پول بگیره، در کنارش به بقیه هم پیشنهاد میکنم که از اون سرویس استفاده کنند.
    ضمن اینکه این افزایش قیمت به هیچ وجه به نفع راننده تپسی نیست، بارها شنیدم که رانندگان تپسی نسبت به کم بودن مسافرها گلایه داشتند، پول بیشتر یعنی مسافر کمتر، یعنی مسافرت درون شهری کمتر، این در نهایت باعث میشه هم مسافر و هم راننده به سمت استفاده از اپلیکیشنی برن که پول کمتر میگیره و در عوض تعداد مسافر و راننده بالاست، راننده بیشتر مسافرت میگیره و در نهایت بیشتر پول درمیاره، مسافر هم کلی منتظر راننده معطل نمیشه و سریع ماشین گیرش میاد.
    در مورد نکته اخر هم واقعا این تعصب کورکورانه نیست، من یک مصرف کننده هستم و بر اساس تجربم دارم مطلب مینویسم، ما متاسفانه مطلب انتقادی خیلی کم داریم، شما در هر سایتی برید، تبلیغات زیاد میبینید ولی انتقاد نه، یک گارد خاصی نسبت به انتقاد داریم، عادت هم کردیم همش به دولت و مسئولین انتقاد کنیم در صورتی که یک سرویس بزرگ با کلی اسم و رسم و تبلیغات هم اگر ایرادات بزرگی داره شایسته انتقاده، وحتی این انتقاد بهش کمک میکنه تا پیشرفت کنه، اما ما عادت کردیم تا انتقاد میبینیم یک برچست به انتقاد کننده میزنیم و تمام

 9. Kia می گوید

  دقیقا هدف از این مقاله چیه؟
  خودتون دوست دارید یکی بیاد بزنه “۵ دلیل برای اینکه از آی تی رسان مقاله نخوانید”؟
  عجبا

  موافقم ۲۲
  مخالفم ۵
  1. سعید صانعی می گوید

   هدف نشان دادن نقاط ضعفیه که سال‌هاست برطرف نشده، بازگو کردن دلایلی که چرا شرکت‌های دیگه رو ترجیح میدن
   بله، اتفاقا اگر کسی بیاد انتقاد کنه ما استقبال می‌کنیم، چه چیزی بهتر از این که بدونیم از دید مخاطبامون، چه ایراداتی داریم؟ این جوری میتونیم اون ایرادات رو رفع کنیم و رشد و پیشرفت بهتری داشته باشیم.

   موافقم ۷
   مخالفم ۱۹
   1. ماری می گوید

    خیلی پیچیدش میکنی
    “استفاده نکنید” به معنی کمک برای نشون دادن ضعف ها به جهت رفع و پیشرفت نیست!
    شما اصل موضوع رو زیرسوال بردی و به خیال خودت میخوای در نظر مردم حذفش کنی
    که حذف رقیب اسنپ اصلا چیز خوبی نیست چون اون موقع اون هرکاری بخواد میکنه و حالت انحصاری به وجود میاد
    شما اگه هدفت درگیر کردن مخاطبه عنوان خوبی رو انتخاب نمیکنی چون اینجوری نسبت به شما و پست هاتون بدبینی به وجود میاد!

    موافقم ۳
    مخالفم ۳
 10. Bahram می گوید

  کاملا تپسی رو کوبیدید، در صورتی که اگر تپسی اسپانسر و سرمایه ی اسنپ رو داشت حتما خیلی اوضاعش بهتر بود، قطعا کاربرا چندین برنامه نصب میکنن و از بین اونها مقرون به صرفه ترین رو برای سفرشون انتخاب میکنن و نیاز به این همه کوبین نیست، اگر رقابت باشه بهتره تا اینکه همه چیز به انحصار یک شرکت در بیاد و هیچ ایده و تخفیف و امکانات دیگه ای به برنامه ها اضافه نشه. بهتره برای همه ی شرکتها و کسب و کارهای ایرانی آرزوی موفقیت کنیم و کمک کنیم رشد کنن نه اینکه با این مطالب نونشون رو ببُریم

  موافقم ۱۴
  مخالفم ۴
  1. سعید صانعی می گوید

   بله ما هم به دنبال رشد شرکت‌ها هستیم، داریم انتقاد می‌کنیم تا تپسی بیاد و به جای اضافه کردن کلی قابلیت کم کاربرد، قیمت‌هاش رو اصلاح کنه، برنامه‌ای بریزه تا تعداد سفیرانش افزایش پیدا کنه و دیگر مشکلاتش رو رفع کنه
   این مشکلات تنها حرف ما نیست، برید کامنت‌هایی که مردم در مورد این برنامه در گوگل پلی یا جاهای دیگر داده‌اند رو ببینید. رشد شرکت تپسی باعث رقابت بهتر در میان اپلیکیشن‌های تاکسی اینترنت و در نهایت ارائه خدمات بهتر به من مصرف کننده میشه، انتقاد کردن راه موثری برای کمک کردن به یک شرکت برای رفع مشکلات و در نهایت رشد و پیشرفت هست.

   موافقم ۷
   مخالفم ۹
   1. علی می گوید

    ببینید این نوع تیتر و این نوع ادبیات انتقادی نیست.این نوع نوشته باعث کنار گذاشته شدن کامل تپسی توسط خواننده میشه.بهتر بود می نوشتید نقاط ضعف تپسی.این نوع نوشته هایی که شما نوشتید دقیقا مثل بی بی سی و اینا است(البته نوع نوشته رو می گم)یعنی فرد یا موسسه ی مورد نظر رو کاملا پیش خواننده خراب می کنه.

    موافقم ۷
    مخالفم ۳
   2. سعید صانعی می گوید

    گاهی اوقات باید یک تلنگر شدید زد، اصلا اشکالی نداره که ما به عنوان یک رسانه مستقل بیایم پلتفرم‌هایی که ایرادات جدی دارند رو نقد کنیم، نمیشه که همیشه تبلیغات کرد، گاهی باید انتقاد کرد تا حقوق مصرف کنندگان ضایع نشه.
    ضمن این که ما مطالب انتقادی‌مون رو تنها برای تپسی انجام ندادیم، برای دیگر سرویس‌ها یا حتی برند‌ها هم که ایرادات و اشکالات جدی دارند هم متن انتقادی نوشتیم، میتونید برید بخونید.
    ضمن اینکه ایراداتی که میگیریم کوچیک نیست، فرض کن شما دیرت شده در تپسی درخواست میزنید ولی هیچ سفیری شما رو تائید نمیکنه، شما دیرتون میشه، مجبور میشید از یک سرویس دیگه استفاده کنید، یا اینکه افزایش قیمت رو بزنید و به شرط بالا بردن پول یک سفیر بیاد و شما رو به مقصد برسونه، اونم در حالی که همینجوریش برای اکثر مسیرها، قیمت تپسی بیشتره. تپسی تو خیلی ها شهرها فعال نیست، به جای درست کردن مشکلات اصلیش هی هر روز سرویس بی مورد به این اپلیکیشن اضافه میشه و ….
    اینا همه ایرادات جدی هستند که هم من و همه شما ها قطعا باهاش رو به رو شدید، خوب چرا نیایم از سرویس بزرگی مثل تپسی با این همه ایراد انتقاد کنیم؟

    موافقم ۴
    مخالفم ۵
  2. محمدرضا محمدزاده می گوید

   داداش تپسی اگه بیشتر نداشت حداقل به اندازه اسنپ سرمایه داشت!
   اون روزای اول در و دیوار تو تهران تبلیغ تپسی بود
   درضمن خود تپسی یه سری از مدیران اسنپ بودن که به مشکل خوردن اومدن تاکسی اینترنتی خودشون رو زدن شد تپسی
   اینم راس میگه دیگه حالا بشین تا صب امکانات بده وقتی تپسی میزنی یه ساعت میشینی کسی قبول نمیکنه اسنپ میزنی زرتی میاد خب یعنی اون اپ دو زار نمی ارزه

   موافقم ۶
   مخالفم ۲
   1. امیر می گوید

    داوداش شوما چقدر اطلاعات داری خفن
    شماره بده بیایم شاگردی!
    کجا تپسی رانت و سرمایه بی حساب استپ رو داره.
    کدیراشو میشناسی اصلا فقط یکی از مدیرانش بنیان گذار اسنپ بود که بله با ایون سیستم فاسد جور نبود…حالا اینم بگو که بنیان گذاراش بهترین شرکتهای دنیا کار کردن و چقدر بارشونه. هزینه تپسی ۱/۱۰ اسنپ هم نیست. اسنپ مصداق کد رمز پول زدن تو جی تی ای هست. بی هنر و فقط پر پول برای ساختن یه برند و بعد خروج. کارشونه.
    بعد کی گفته تبلیغ دوره ای نشونه پول زیاد داشتنه؟ جالبه که شما که معلوم نیس چیکاره ای به این برند به این بزرگی میگی دوزاری هه هه

    موافقم ۱
    مخالفم ۳
   2. محمدرضا محمدزاده می گوید

    پس حتما خودت مدیری چیزی هستی تو تپسی که این همه اطلاعات دقیق داری!!!! وقتی میگی ی نفرشون فقط اینجوریه و اونجوری یعنی خودت جزئشونی
    اقا تپسی عالی توپ بهترین شرکت دنیا با بهترین امکانات و قابلیت ها
    ته تهش من میخام تاکسی بگیرم برم سر کار برم خرید کنم یا هرکاری! حالا تپسی باشه اسنپ باشه اوبر باشه یا اصلا دربست سر کوچه! مهم اینه راحت استفاده کنم با هزینه کم و بدون دردسر
    من نیم ساعت میشینم یکی تپسی قبول نمیکنه ولی اسنپ میزنی سریع راننده میاد
    مسیر من از سرکار تا خونه همیشه تپسی گرون تره بدون استثنا گرون تره
    این یعنی کل اون شرکتی که شما مدیرشی دو زار نمی ارزه چون کارشو انجام نمیده

    موافقم ۳
    مخالفم ۱
 11. mihan می گوید

  برای من بعضی مواقع نرخ تپ‌سی پایین‌تر از اسنپ است و بعضی مواقع بیشتر. تپ‌سی رقیب اسنپ است اگر نباشد اسنپ هرکاری دلش بخواهد می‌کند. نگاه کنید به اسنپ فود که رقیبش را خورد و حالا تنها هرکاری بخواهد می‌کند

  موافقم ۲۹
  مخالفم ۳
 12. امیر می گوید

  گوگل مپ به مراتب بهتر از دیگر نقشه هاست.چقدر چرت گفتین

  موافقم ۹
  مخالفم ۷
  1. سعید صانعی می گوید

   ببینید بحث کیفیت نقشه نیست، بحث وابستگی بودن هست، بعضی مواقع وابسته بودن اصلا خوب نیست، مانند زمانی که هواوی توسط امریکا تحریم شد و نتونست تو محصولات جدیدش از سرویس‌های گوگل استفاده کنه، در این جا وابسته بودن نقشه تپسی به گوگل مشکل ایجاد میکنه، یا سال گذشته رو به خاطر بیارید یک هفته اینترنت بین الملل قطع بود، در صورت تکرار این اتفاق و عدم دسترسی به سرویس‌های گوگل، تکلیف برنامه تپسی چی میشه؟

   موافقم ۷
   مخالفم ۶
  2. احمد می گوید

   نقشه نقشه اس دیگه
   مثلن بهتره کجا رو گرفته؟ چیکار میکنه؟ میره نون بخره صبح برا صبونه؟
   اون موقع نت رو بسته بودن تپسی کار نمیکرد چون نقشه گوگل داشت و نت ما داخلی بود

   موافقم ۶
   مخالفم ۱
 13. حسین می گوید

  خیلی از این مشکلات واقعیت ندارند!!! در بیشتر جاها کرایه تپسی کمتر از اسنپ هست. از نظر اپلیکیشن و نقشه نسبت به اسنپ بهتره و تنها ضعفش کمتر بودن تعداد سفیران هست. اگه تپسی ۵ تا مشکل داره، اسنپ ۱۰۰ تا مشکل داره.

  موافقم ۹
  مخالفم ۷
  1. سعید صانعی می گوید

   سلام. نظر شما رو قبول ندارم، از نظر قیمت شاید برخی مواقع تپسی قیمت کمتری داشته باشه اما عمدتا قیمت‌هاش بیشتره، ضمن اینکه اکثر مواقع سفیران تپسی صبر می‌کنند تا شما افزایش قیمت رو بزنی و بعد سفر رو تائید می‌کنند. بنابراین در نهایت شما بیش از بقیه اپلیکیشن‌ها پول میدید. در مورد اپلیکیشن و نقشه هم مشکل تپسی وابسته بودن به گوگل مپ هست، بعضیم مواقع مثل تحریم هوآوی و عدم دسترسی گوشی‌های این شرکت به گوگل یا قطع شدن اینترنت بین الملل مانند آبان سال پیش، شما دستت به هیچ‌جا بند نیست، چون نقشه اختصاصی نیست.
   در ضمن هدف ما مقایسه اسنپ و تپسی نیست، بله شاید اسنپ هم مشکل داشته و باشه و ما بعدا به اون هم بپردازیم، ما در یک مقاله جداگانه سرویس‌های تاکسی اینترنتی رو با هم مقایسه کردیم، در این مطلب هدفمون بیان نقط ضعف‌هایی بود که تپسی رو عقب نگه داشته و خیلی‌ها هم به این ایرادات اعتراض دارند.

   موافقم ۷
   مخالفم ۹
  2. ابراهیم می گوید

   من اگه میفهمیدم چرا تا حرف میزنی یکی میاد میگه فلانی خوبه الان آمریکا رو با دمپایی گرفته بودم
   باو من خودم هم اسنپ کار میکنم هم تپسی
   لامصب تپسی رو روشن میکنی یه درخواست نمیاد ولی اسنپ روشن کنی تند تند مسافر میخوره همین یعنی مفت نمی ارزه من سالی یه بارم تپسی نمیزنم

   موافقم ۶
   مخالفم ۱
   1. 3322 می گوید

    خب معلومه تو چه ******* هستی. تو رو چه به این حرفا برو بوقتو بزن

    موافقم ۱
    مخالفم ۳

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان