آخرین تصاویر گلکسی S21 5G سامسونگ بدون شارژر و درگاه کارت حافظه منتشر شد

تا زمان رونمایی از اسمارت‌فون‌های سری گلکسی S21 سامسونگ تنها 2 روز باقی‌مانده است و اکنون شاهد انتشار تصاویر مطبوعاتی رسمی از این هندست‌ها هستیم. این تصاویر تائیدکننده چندین مورد از جنجالی‌ترین تصمیمات اتخاذ شده توسط سامسونگ هستند.

سامسونگ گوشی‌های سری گلکسی S21 را بدون آداپتور شارژر عرضه خواهد کرد

نخستین مجموعه از تصاویر توسط وبسایت WinFuture منتشر شده‌ و محتوای جعبه مخصوص گوشی‌ها را نمایش می‌دهند. پیش‌تر در ماه اکتبر هنگامی‌که شرکت اپل از گوشی‌های سری آی‌فون 12 خود رونمایی کرد؛ سامسونگ این اقدام را مورد تمسخر قرار داد و اعلام کرد که اسمارت‌فون‌های این شرکت همراه با آداپتور شارژر در اختیار مشتریان قرار خواهند گرفت.

اما با بررسی شرایط امروز به‌نظر می‌رسد که سامسونگ نیز در مسیری مشابه با اپل گام برداشته است. بر این اساس سری گلکسی S21 به‌همراه یک کابل USB-C، سوزن مخصوص خارج نمودن سیم‌کارت و راهنمای راه‌اندازی سریع (برای آن‌دسته از افرادی که برای راه‌اندازی گوشی‌ها نیازمند کمک هستند) به فروش خواهند رفت.

اما آداپتور شارژر یکی از ابزارهایی است که فقدان آن کاملا مشهود خواهد بود. بی‌تردید سامسونگ در توجیه این اقدام خود به بهانه‌های زیست محیطی متوسل خواهد شد. کاهش اندازه جعبه مخصوص گوشی نیز به چنین واقعیتی اشاره دارد؛ اما این تصمیم احتمالا موجب دلسردی برخی طرفداران وفادار سامسونگ خواهد شد.

سری گلکسی S21 فاقد قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه میکرو اس‌دی خواهد بود

سایر پوسترها که توسط شخصی با نام رولاند کوانت در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر شده است؛ به ویژگی‌های مختلفی از جمله پشتیبانی کلیه مدل‌های سری گلکسی S21 از شبکه 5G به طور استاندارد و دریافت گواهی حفاظتی IP در برابر گردوغبار و آب‌خوردگی اشاره دارد.

در تبلیغات مربوط به بازاریابی به دوربین‌ها و ویژگی‌های مرتبط با آن‌ها نیز اشاره شده است. اگرچه در این میان حافظه‌داخلی هندست‌ها احتمالا در کانون توجه قرار دارد. از زمان عرضه سری گلکسی S7 سامسونگ همواره از کارت‌های حافظه میکرو اس‌دی پشتیبانی نموده است؛ اما ظاهرا اسمارت‌فون‌های سری گلکسی S21 فاقد چنین قابلیتی خواهند بود. در عوض سامسونگ تلاش‌ خود را به ادای توضیح پیرامون گران‌قیمت‌ترین مدل‌های پرچم‌دار خود متمرکز نموده است. مشخصا اسمارت‌فون‌های گلکسی S21 و گلکسی S21 پلاس با پیکره‌بندی 256 گیگابایتی عرضه خواهند شد؛ در حالی‌که گلکسی S21 اولترا با حداکثر 512 گیگابایت حافظه‌داخلی قابل دسترس خواهد بود.

منبع Phonearena
نمایش نظرات (2)