چگونه برای خودمان یک کسب و کار راه بیندازیم؟!

در طالع‌بینی چینی‌، سال 2020 به عنوان سال موش نامگذاری شده بود. شایان ذکر است که موش دارای قابلیت‌هایی از جمله سریع فکر کردن و سازگاری با شرایط که منجر به موفقیت و ثروت می‌شود، است. سال 2020 کمی چالش‌برانگیز نیز بوده است، با شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان کسب و کار افراد و مشاغل در معرض خطراتی قرار گرفته بود و افراد زیادی نیز خانه‌نشین شده بودند؛ اما پس از گذشت یک سال، چگونه افراد می‌توانند از این ویژگی‌ها تقلید کرده و برای خود به شیوه‌ای که دوست دارند کسب و کاری راه بیاندازند؟! برای یافتن پاسخ این سوال در ادامه این مطلب با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

پیش‌بینی‌های زیادی در مورد آینده کسب و کار و چگونگی شکل گرفتن جهان پس از همه‌گیری شده است، اما باید گفت که روند جهانی غیرمنتظره و شگفت‌آوری به سمت رشد و افزایش سرمایه‌گذاری وجود دارد. اما هنگامی که قصد دارید کاری را از ابتدا شروع کنید، باید به اصول آن پایبند بوده و آن را درک کنید.

متقاضیان اجناس من چه کسانی خواهند بود؟ 

اولین قدم این است که بفهمید مشتری، کاربر یا مخاطب مورد نظر شما چه کسانی هستند. آن‌ها از کجا خرید می‌کنند و چگونه شما را درک می‌کنند! داده‌ها نشان می‌دهد که خرید آنلاین در سال 2016 شامل 1.66 میلیارد خریدار دیجیتال در سراسر جهان بوده است. پیش‌بینی می‌شود این میزان تا سال 2021 به 2.14 میلیارد نفر برسد. بنیانگذار مایکروسافت، بیل گیتس (Bill Gates)، استدلال می‌کند که فروش مهارت مهمی است که کارآفرینان به آن نیاز دارند. با رشد کسب و کار شما، متعادل‌سازی فروش با حاشیه سود به شدت مورد توجه قرار می‌گیرد.

بدون اینکه پیشنهاد شما خیلی عالی باشد، می‌توانید تجارت خود را در هر یک از ساختارها، به عنوان یک تاجر انحصاری یا شرکت محدود آغاز کنید. ضمن آزمایش بازار با حداقل محصول مناسب، به تدریج اعتماد به نفس را افزایش دهید. اگر از نظر عامیانه بخواهیم اشاره کنیم، این به معنای ابتدایی‌ترین نسخه از آنچه شما ارائه می‌دهید است و این که مشتری بی‌درنگ متقاضی آن است یا خیر! ایجاد تغییرات پس از بازخورد طبیعی است. لوگوی کسب و کار خود را زود ثبت کنید، چون حتی اگر شرکت کوچکی داشته باشید نیز مزایایی در این کار وجود دارد. کتابخانه‌ها معمولا دارای منابع جامع رایگان برای ثبت علائم تجاری و حق ثبت اختراع است. بررسی طرح شما برای نقض علامت تجاری ارزشمند است.

اینکه شما به عنوان یک تاجر تنها شروع به کار کنید، می‌تواند به معنی باشد که نظارت و انطباق مقررات کمتری وجود دارد؛ در نتیجه ساختار قانونی‌تر باید دنبال شود. از طرف دیگر، یک شرکت محدود می‌تواند اولین تأثیر بهتر را برای سرمایه‌گذاران بالقوه ایجاد کند. در ابتدا علائم تجاری را برای شرکت در نظر بگیرید.

سال 2020 سال موش بود، چالش‌های زیادی هم وجود داشت.

در هر دو مورد، بیمه ممکن است برای محافظت در برابر مسئولیت‌های عمومی و بدهی‌های محصول مورد نیاز باشد. اگر هم کارمند دارید باید حتما از بیمه استفاده کنید، یا بهتر است بگوییم که آن یک شرط قانونی محسوب می‌شود. اگر به عنوان یک تاجر انحصاری یا شرکت محدود از اتومبیل خود استفاده می‌کنید، باید این موضوع را نیز به این شرکت اطلاع دهید. نرخ بیمه نیز فقط شامل دفتر شرکت می‌شود. چه یک تاجر شخصی باشید و چه یک شرکت محدود، بهتر است یک وب‌سایت طراحی کنید. توجه داشته باشید که یک شرکت محدود بیشتر از یک تاجر آنلاین محافظت می‌شود. به رسانه‌های اجتماعی نیز توجه کنید.

آیا کسی مشتاق خدمات من است؟ محصول من به فروش می‌رود؟

تجارت تنها این تصور را ایجاد می‌کند که شخصی در پشت مارک تجاری وجود دارد، اما شرکت‌های محدود نیز می‌توانند به مشتری یا کاربر اعتماد کنند. شما باید مشتریان بالقوه خود را زیر سوال برده و برای درک بازار از داده‌های واقعی استفاده کنید. تحقیقات بازار به شما کمک می‌کند تا رقابت و خطرات را ارزیابی کنید. آیا کسی قبلاً آنچه را ارائه می‌دهید ساخته است؟ اگر هم جواب بله است، باید از خود بپرسید که آن‌ها با چه چالش‌ها و مسائلی روبرو شدند؟

یک سوالی که نادیده گرفته شده این است که چرا فردی از محصول من استفاده نمی‌کند؟ باید این سوال را از خود و مشتریان خود نیز بپرسید. پاسخ آن‌ها نشان خواهد داد که ممکن است این مسئله به قیمت تا قابلیت دسترسی آن مربوط باشد که باعث شده است این خدمات متوقف شوند. صرف نظر از محصول و یا صنعت تان، آینده کسب وکار شما به درآمد و فروش بستگی دارد. استراتژی‌های مختلف فروش و تکنیک‌هایی که می‌توانید به آن دست یابید را به کار گیرید.

با جواب منفی دلسرد نشوید. سعی کنید و از زاویه شخصی به آن بپردازید. ساختن بستری از اطمنیان برای مشتری مهم است و تعریف کوتاهی از زندگی‌تان نیز به آن‌ها کمک می‌کند تا شما را بشناسند. بازاریابی یا به عبارت دیگر، آگاهی دادن به مردم در عصر دیجیتال به این معنی است که نمی‌توانید از رسانه‌های اجتماعی دوری کنید. از سایت‌های میکروبلاگ استفاده کنید تا اطلاعات آماری راجع به مواردی مانند صنعت لوازم آرایشی، روند بازار در منطقه مورد علاقه شما یا اطلاعاتی در مورد استفاده از شبکه‌های اجتماعی در سراسر کشور بدست آورید، گرچه ممکن است کمی هزینه‌بر باشد.

برنامه چیست؟

تصمیم‌گیری در مورد اینکه فقط یک تاجر باشید یا یک شرکت محدود، به طور حتم به معنای تهیه یک طرح تجاری است. در کل، این کار نیاز به تفکر کردن دارد. برگه‌ای بردارید و تصمیمات، توجیه، موارد احتمالی و تحقیقات، عمدتا برای اهداف شخصی شما را یادداشت کنید. برنامه کاری تنظیم کنید؛ زیرا آن می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که چگونه کسب وکار شما از زمان شروع به بعد تکامل پیدا می‌کند.

طرح تجاری یک سند خطی نیست. به فکر روندهای آینده باشید تا تجارت خود را در برابر رکود اقتصادی اثبات کنید. از طریق کمیته تغییر اقلیم، سیاست دولت در مورد تغییرات آب و هوایی را دنبال کنید. به عنوان مثال، کسی دوست ندارد که محصولش یک سال پس از راه‌اندازی ممنوع شود، چون ممکن است تغییر سیاستی در مورد پلاستیک ایجاد شود و شما نیز از آن بی‌اطلاع بوده باشید.

باید با چه کسی صحبت کنم؟

هنگام ایجاد شبکه‌ای از افراد با تجربه و دانش مرتبط، شرکت‌های محدود با جدیت بیشتری مورد توجه قرار می‌گیرند. مشاغل به انواع مختلفی از شبکه‌ها احتیاج دارند و این احتمال وجود دارد که شما از قبل چندین فرد مفید و موثر را نیز بشناسید. ارائه نظرات می‌تواند باعث ایجاد اعتماد شده و روابط را تسریع کند. باید در مورد بنیان‌گذاران موفق کسب اطلاعات کنید و بدون اینکه هرگز با آنها صحبت کنید، از آنها درس‌هایی بیاموزید.

سال 2021 براساس طالع‌بینی چینی سال گاو است. گاو نشانگر کار سخت است و همچنین شناسایی آن نیز است. در آخر باید گفت که اینکه می‌خواهید چه نوع کاری را شروع کنید، به عهده شماست! باید تحقیق کنید و یک تصمیم آگاهانه بگیرید، به هر حال توانا بود هر که دانا بود! شما نیز نظرات خود را می‌توانید در بخش نظرات در پایین با ما به اشتراک بگذارید.

منبع theconversation
ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. ناشناس می گوید

  چرا توی مراحلش پیدا کردن ضامن نداشت،؟😁

 2. حسنک می گوید

  برنامه ریزی واس پولداراس
  ما بی پولا منتظر برنامه ریزی پولداراییم

 3. حسین می گوید

  واسه موفقیت اول باید برنامه ریزی کرد ولی توی ایران وقتی که صرف برنامه ریزی و فکر میشه باعث عقب افتادن میشه و هرروز ارزش پولت کم و کمتر میشه
  پس باید سریع اقدام کرد یا میشه یا نمیشه 😁

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان