نام نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری 1400 به صورت آنلاین صورت می‌گیرد

با اعلام سید اسماعیل موسوی، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، نام نویسی داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان و شورای اسلامی شهر و روستاها به صورت الکترونیکی انجام می‌شود. موسوی در همین زمینه گفت: بر اساس توافقی که میان شورای نگهبان، هیات نظارت مجلس شورای اسلامی و ستاد انتخابات کشور بر قرار شد، ثبت نام تمام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری، شورای اسلامی شهر و روستا، میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و میان دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

به این ترتیب داوطلبان می‌توانند از طریق سامانه وزارت کشور یا اپلیکیشن موبایلی که برای ثبت نام داوطلبان به زودی رونمایی خواهد شد، نسبت به نام نویسی در انتخابات ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی شهرها اقدام کنند. داوطلبان باید از طریق سامانه وزارت کشور یا اپلیکیشن موبایلی، مدارک خود را بارگذاری کنند و تنها برای تائیدیه نهایی ثبت نام در یک مدت زمان مشخص و کوتاه در وزارت کشور، فرمانداری یا بخشداری حضور پیدا کنند.

به این ترتیب در انتخابات 1400 از تجمع داوطلبان و خبرنگاران در محل ساختمان وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات، خبری نخواهد بود، همچنین داوطلبین مطرح نمی‌توانند هنگام ثبت نام برای خبرنگاران سخنرانی کوتاهی انجام دهند.

دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور در مورد شرایط برگزاری انتخابات با وجود شیوع ویروس کرونا توضیح داد: طرحی برای دو روزه کردن زمان انتخابات مطرح شد تا تجمع مردم در شعب اخذ رای کاهش پیدا کند اما با این طرح موافقت نشد، به این ترتیب شعب اخذ رای را افزایش خواهیم داد تا جمعیت با پراکندگی بیشتر در محل‌های اخذ رای حاضر شوند.

موسوی همچنین گفت: ما امکان برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی را داریم، این امکان برای ما مهیا است و می‌توانیم برای سلامت انتخابات از بسیاری از خطاها و تخلفات پیشگیری کنیم، برای ساخت صندوق‌های رای ایمن چند ماهی فرصت باقی‌ست اما هنوز تکلیف این موضوع روشن نشده، اگر سریع‌تر در مورد نحوه برگزاری انتخابات به جمع‌بندی برسیم، می‌توانیم انتخابات ریاست جمهوری 1400 را بسیار بهتر برگزار کنیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. میرزاده می گوید

  خب خودتونم یکیو انتخاب کنید این همه هزینه بشه ما راضی نیستیم بخدا

 2. نوروزی می گوید

  یه کافینت بزنم کارم میگیره🤣🤣

  موافقم ۱
  1. لیلا می گوید

   😁😁😁😁

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان