خوک‌ها می‌توانند بازی‌های ویدیویی انجام دهند!

خوک‌ها ممکن است قادر به پرواز نباشند، اما می‌توانند بازی‌های ویدیویی انجام دهند. در یک مطالعه جدید، محققان از دانشگاه پوردو در ایندیانا، ایالات متحده نشان داده‌اند که خوک‌ها می‌توانند با استفاده از یک صفحه نمایش دیجیتال و مقداری غذا برای پاداش بازی کنند. این یک کار پیچیده است. حیوانات باید ارتباط بین حرکت در اطراف استیک و آنچه در صفحه کامپیوتر رخ می‌دهد را درک کنند و سپس آنچه را که روی صفحه رخ می‌دهد با دریافت جایزه پیوند دهند. چهار خوک آزمایش شده همه تا حدی قادر به انجام این کار بودند و هوشمندی خود را به نمایش گذاشتند.

همانطور که محققان مراحل را سخت‌تر کردند و آنها را به سطح جدیدی فرستادند، خوک‌ها دیگر نمی‌توانستند با انسان‌ها رقابت کنند. آنها حتی نمی‌توانستند با میمون‌هایی که در ابتدا بازی برای آنها طراحی شده بود رقابت کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که خوک‌ها به اندازه پستانداران در انجام وظیفه مهارت ندارند.

امتیاز بالا و پاداش

این مطالعه جدید به خوبی با آنچه در مورد خوک‌ها می‌دانیم متناسب است. آنها هوش قابل توجهی در تعدادی از وظایف پیچیده شناختی نشان می‌دهند. به عنوان مثال، آنها می‌توانند یاد بگیرند که به صداهای مختلف متفاوت پاسخ دهند و در کارهای یادگیری فضایی تبحر دارند.

اما آنچه آنها می‌توانند انجام دهند محدودیت‌هایی دارد. استفاده از آینه، چیزی نیست که همه خوک‌ها بتوانند بر آن تسلط داشته باشند و گرچه آنها می‌توانند از اشکال هندسی ساده برای تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه پاسخی می‌دهند استفاده کنند، تشخیص خوک‌های دیگر از عکس بسیار دشوار است. این تعجب‌آور بود زیرا سایر حیوانات مزرعه مانند گوسفندان و گاوها قادر به شناسایی هم نوعان خود در عکس‌ها هستند.

اما چرا ما اهمیت می‌دهیم که خوک‌ها در بازی‌های ویدیویی بازی کنند یا در کارهای یادگیری شرکت کنند؟ این مطالعه بخشی از یک منطقه در حال رشد در تحقیقات رفاه حیوانات، مطالعه شناخت حیوانات مزرعه است.

خوک باهوشی در حال کار کردن با وسایل الکترونیکی

هوش حیوانات مزرعه

سه دلیل اصلی وجود دارد که ما به هوشمند بودن حیوانات مزرعه اهمیت می‌دهیم. مزارع به مکان‌های پیچیده‌ای برای زندگی تبدیل می‌شوند. مسکن گروهی اکنون در اتحادیه اروپا یک امر عادی است، به این معنی که خوک‌ها باید تعاملات اجتماعی را دنبال کنند. مزارع همچنین به بخش‌هایی مجهز شده است که باعث می‌شود خوک‌ها خودشان کار کنند و در بعضی از مزارع دسترسی به فضای باز به معنای این است که حیوانات باید بتوانند فضای بیشتری را جستجو کنند.

همه این‌ها برای مبارزه با خستگی در حیوانات مزرعه خوب است و بدون شک رفاه خوک‌های پرورشی را بهبود می‌بخشد. اما مهم است که بدانیم توانایی این حیوانات دقیقاً چیست، تا مطمئن شویم که آنها می‌توانند با همه تغییراتی که سر راهشان قرار دارد کنار بیایند. ثانیا، مفهوم اخلاقی ارزش ذاتی وجود دارد؛ یعنی ارزش یک حیوان برای یک موجود زنده چیست. اگر این نوع کارها با اعمال کشاورزی مانند برنامه‌های انتخاب ژنتیکی و از شیر گرفتن سریع بچه خوک از مادرانشان تغییر کند، این سوالات اخلاقی را ایجاد می‌کند. آیا یک سیستم کشاورزی کارآمد ارزش تجارت را دارد؟

سرانجام، شناخت حیوانات به ما بینش اساسی در مورد نحوه درک حیوانات از جهان می‌دهد. این تفاهم می‌تواند باعث همدلی بیشتر و پرورش بهتر حیواناتی شود که نگهداری می‌کنیم.

از آنجا که آزمایش شناختی در حیوانات مزرعه یک منطقه تمرکز نسبتاً جدید است، راه‌های زیادی وجود دارد که هنوز بررسی نشده‌اند. به عنوان مثال، ما در مورد توانایی‌های شناختی مرغ بسیار کم می‌دانیم، حتی اگر آنها برخی از حیواناتی هستند که به طور گسترده توسط انسان در زمین نگهداری می‌شوند. به نظر می‌رسد جوجه‌ها باهوش‌تر از آن هستند که بیشتر ما به آنها اعتبار می‌دهیم.

ما همچنین فقط در حال درک این هستیم که چگونه شیوه‌های مختلف مدیریتی که در حیوانات مزرعه استفاده می‌شود، بر رشد شناختی حیوانات تأثیر می‌گذارد. پرورش گونه‌های پرورشی بدون مراقبت از مادر، چالش‌های ناکافی و ترکیب گروه‌های اجتماعی ممکن است بر شناخت تأثیر منفی بگذارد. با افزایش بخش تحقیق، می‌توان اطلاعات بیشتری را در این باره کسب کرد.

منبع theconversation
ممکن است شما دوست داشته باشید