پاسخ مخابرات به جهرمی: چرا تا سه ماه پیش از مخابرات انتقاد نمی‌کردید؟

پس از انتقادهای دوباره محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به مخابرات در افتتاحیه نمایشگاه تلکام 99، این بار شرکت مخابرات با لحنی متفاوت جواب وزیر را داد. پس از انتقاد وزیر ارتباطات به مخابرات و متهم کردن این شرکت به انحصار طلبی، شرکت مخابرات بیانیه‌ای در سایت رسمی خود منتشر کرد و نسبت به سخنان اخیر وزیر ارتباطات واکنش نشان داد.

در بیانیه شرکت مخابرات آمده: گویا امید بستن به اصلاح سخنان و رویکرد در وزارت ارتباطات بیهوده است، وزیر ارتباطات دیگر مخابرات را از خانواده خود نمی‌داند، بر ایشان فرض است بدانند زمانی که وزارتخانه‌ای وجود نداشت، شرکت مخابرات با سابقه‌ای 60 ساله در حوزه ارتباطات، صنعت مخابرات کشور را پی‌ریزی کرده است.

در بیانیه مخابرات با ایجاد سوالی قابل تامل از وزیر ارتباطات نسبت به جانب داری وزیر اشاره شده است، در ادامه این بیانیه آمده: بهانه این متن، صحبت‌های وزیر ارتباطات در افتتاحیه نمایشگاه تلکام 99 است که مجددا به مخابرات حمله کرده و همچنان به این سوال اساسی پاسخ نمی‌دهند که چرا تا 3 ماه پیش مخابرات از نظر ایشان گل و بلبل بود؟ مطمئن باشید مردم فهمیده‌اند که وزیر ارتباطات صرفا به دلیل خارج شدن فرد مورد نظرشان از مدیرعاملی مخابرات این همه جار و جنجال به راه انداخته است.
مخابرات همواره تابع سیاست‌های ابلاغی بالادستی و رگولاتوری بوده و انتظار می‌رود اگر به درخواست‌های به حق مخابرات توجهی نمی‌شود، حداقل منطق و اصول در صحبت‌ها رعایت شود. کار از توصیه به وزیر ارتباطات برای هم‌افزایی به جای تلاش برای واگرایی گذشته و متاسفانه ملاحضات شخصی و جناحی ایشان کار را به جایی رسانده که اعلام کردند مخابرات از خانواده ما نیست.

وزیر ارتباطات در حالی از انحصار می‌گویند که 50 درصد پهنای باند کشور در اختیار بخش خصوصی است و با امضای قرار داد بیت استریم که سه سال معطل مانده بود، بعید است دیگر بهانه‌ای برای انحصار طلبی باقی بماند. با توضیحات ارائه شده مشخص است که همکاری از سوی شرکت مخابرات در هر شرایطی صورت گرفته اما به محض خروج مدیرعامل همسو با وزارت ارتباطات، فعالیت‌های مخابرات ضد بازار رقابتی و انحصاری تلقی می‌شود.

 

2 در مورد “پاسخ مخابرات به جهرمی: چرا تا سه ماه پیش از مخابرات انتقاد نمی‌کردید؟”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH