عیدانه آی‌تی‌رسان: معرفی سه رمان حال خوب کن

شرایط امسال عید برای همه ما در کشور متفاوت است، متاسفانه هنوز تاریکی منحوس ویروس کرونا بر جهان سایه افکنده و ما نیز باید تعطیلات نوروزی یک سال دیگر را در قرنطینه خانگی بگذرانیم، سال پیش همه تا حدودی در شوک شیوع ویروس کرونا بودیم و برنامه درستی برای استفاده از تعطیلات عید نداشتیم، اما امسال می‌توانیم بسیار بهتر از خانه نشینی و زمان ارزشمندمان بهره ببریم.

ما در آی‌تی‌رسان در این راه همراه شما خواهیم بود و هر روز کتاب، فیلم، بازی، مستند، اپلیکیشن، انیمیشن و… جدیدی را به شما معرفی می‌کنیم که بدون نیاز به خروج از خانه قابل دانلود هستند و می‌توانید در این تعطیلات دو هفته‌ای از آن‌ها استفاده کنید.

امروز 29 اسفند سال 99 اولین تاپیک نوروزی ما منتشر می‌شود و تا روز 13 فروردین 1400 هر روز با شما همراه خواهیم بود. از آنجا که امروز اولین روز از تعطیلات نوروزی 1400 است، می‌خواهیم سه رمان حال خوب کن به شما معرفی کنیم که فرصت داشته باشید تا پایان تعطیلات آن‌ها را مطالعه کرده و از زمان خود لذت ببرید. طبیعتا در این روزها هیچ چیزی نمی‌تواند مانند یک رمان جذاب، روحیه دهنده و سرگرم کننده حالمان را خوب کند، در ضمن آمار سرانه مطالعه در کشور نیز بسیار پایین است و خواندن رمان یا کتاب‌های خوب، می‌تواند یک هدف ویژه برای سال 1400 ما باشد. بنابراین بهتر است سال نو را با کتاب شروع کنید، با آی‌تی‌رسان و معرفی سه کتاب حال خوب کن همراه باشید:

رمان جاناتان مرغ دریایی

جاناتان مرغ دریایی نوشته ریچارد باخ، خلبان و نویسنده آمریکایی در سال 1970 است. این رمان به فراز و فرودهای یک مرغ دریایی به نام جاناتان می‌پردازد که آرزوهای بزرگی در سر دارد، در داستان این کتاب هنگامی که دیگر مرغان دریایی به روزمرگی خود از جمله پیدا کردن جایی امن و یافتن غذا مشغول هستند، جاناتان تنها به پرواز در اوج و رهایی از محدودیت‌هایش فکر می‌کند. اتفاقی که باعث می‌شود او با دیگران فرق داشته باشد و حتی از گروه خود طرد شود.

جاناتان مرغ دریایی کتابی روحیه بخش و آرامش دهنده است، داستان این کتاب خیلی طولانی نیست و می‌توانید آن را چند روزه تمام کنید. ریچارد باخ که خود خلبان است و بارها تجربه پرواز در افق را داشته در این کتاب به زیبایی هنر پرواز و رهایی را به خواننده منتقل کرده و شما را به شکستن محدودیت‌های اطراف خود تشویق می‌کند. نکته جالب آن است که ریچارد باخ نوسنده این کتاب، از نوادگان یوهان سباستین باخ، آهنگساز مشهور آلمانی است.

رمان دختر پرتقال فروش

یوستین گردر، نویسنده این کتاب نیز مانند ریچارد باخ در جاناتان مرغ دریایی، به دنبال آن است تا در غالب داستانی گیرا و جذاب، مفاهیم ارزشمندتری را به خوانندگان کتاب یادآوری کند. دختر پرتقالی یک رمان فلسفی و مفهومی است که شما را به فکر فرو می‌برد.

داستان این کتاب مربوط به پدری است که پسر خردسالی دارد اما این پدر به علت درگیر شدن با بیماری صعب‌العلاج جان خود را از دست می‌دهد و حسرت منتقل کردن اندوخته‌های خود به فرزندش بر دلش می‌ماند. یازده‌ سال بعد از مرگ پدر، زمانی که فرزند پسر 15 سال دارد، نامه‌ای از پدر پیدا می‌کند. پدر هنگام مرگ نامه‌ای به فرزندش می‌نویسد و داستان آشنایی خود با دختر پرتقالی را بازگو می‌کند، داستانی که گاها پسر را غافلگیر می‌کند اما درس‌های بزرگی از زندگی در آن نهفته است.

رمان اولین تماس تلفنی از بهشت

صبح یک روز معمولی در یکی از شهرهای کوچک آمریکا، همزمان تلفن چند نفر از شهروندان این شهر به صدا درمی‌آید. یکی از این شهروندان تس رفرتی نام دارد که در حال خوردن صبحانه است و برای آغاز روز کاری آماده می‌شود. تلفن منزل او به صدا درمی‌آید، تس به تلفن توجهی ندارد و می‌گذارد تا به روی پیغامگیر برود. پس از چند بار زنگ خوردن تلفن بر روی پیغامگیر می‌رود، مادر تس از پشت خط می‌گوید: منم مادرت، باید چیزی را به تو بگویم. تس مبهوت به تلفن نگاه می‌کند، او صدای مادرش را شنید که 4 سال پیش فوت شده بود!

رمان اولین تماس تلفنی از بهشت داستان ارواحی است که ادعا می‌کنند از بهشت تماس گرفته‌اند، این رخداد واکنش‌ها و برداشت‌های متفاوتی از سمت مردم شهر دارد. این کتاب اثر میچ آلبوم نویسنده مشهور کتاب سه‌شنبه‌ها با موری است. او در این کتاب، با داستانی جذاب و سرگرم کننده، به سراغ بهشت و ارتباط آن با دنیای بازماندگان پرداخته، این کتاب توانست نظر مثبت منتقدین را به همراه داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید