آی‌فون‌های سال 2021 اپل احتمالا مجهز به نمایشگرهایی با ناچ کوچکتر خواهند بود

بر اساس گمانه‌زنی‌‌های اخیرا مطرح شده به‌نظر می‌رسد که سری آی‌فون 13 اپل از نمایشگرهایی با ناچ کوچکتر بهره خواهند برد. پیش‌تر در روز 23 مارس (3 فروردین ماه) شاهد انتشار تصاویر مربوط به پنل‌های شیشه‌ای گوشی‌های آی‌فون سری 2021 بودیم. این خانواده شامل آ‌ی‌فون 13 مینی با پنل 5.4 اینچی، مدل‌های 6.1 اینچی آی‌فون 13 و آی‌فون 13 پرو و نهایتا آی‌فون 13 پرو مکس مجهز به یک نمایشگر 6.7 اینچی است. تصویر منتشر شده نشان می‌دهد که اندازه ناچ تعبیه شده در هر 3 پنل نسبت به نمونه‌های مشابه در سری آی‌فون 12 کاهش خواهد یافت.

روز گذشته یک کاربر توئیتر با نام Duan Rui تصاویری را منتشر کرد که ظاهرا پنل شیشه‌ای آی‌فون 13 را به معرض نمایش می‌گذاشتند. این تصاویر مجددا نشان دادند که اندازه ناچ کاهش یافته و با انتقال فضای موردنیاز اسپیکر به لبه گلس، دوربین‌های مستقر روی ناچ می‌توانند تا حدودی به یکدیگر نزدیک شوند. این موضوع امکان کاهش اندازه ناچ توسط اپل را فراهم نموده است.

Duan Ru در حساب‌کاربری توئیتری خود را خاطرنشان می‌کند که وی تصاویر خود را از یک شبکه اجتماعی دریافت کرده است. تصاویر ضمیمه شده به این مقاله بلافاصله پس از اشتراک‌گذاری در شبکه اجتماعی Weibo توسط توئیتر نیز منتشر شدند. با این‌حال بایستی توجه داشت که هیچ‌گونه شواهدی وجود ندارد که نشان دهد پنل‌های شیشه‌ای قابل مشاهده در تصاویر واقعا متعلق به سری آی‌فون 13 اپل هستند.

البته پنل شیشه‌ای نمایش داده شده درتصویر حتی می‌تواند به گوشی‌های سری آی‌‌فون 13 هیچ‌گونه ارتباطی نداشته باشد. با این‌حال تصویر جدید مشابه تصاویری است که ماه گذشته در فضای اینترنت منتشر شدند. تا موعد رونمایی از آی‌فون‌های سال 2021 اپل کماکان حدود 5 ماه زمان باقی‌مانده است. بنابراین برای افشاء اطلاعات بیش‌تر پیرامون این هندست‌ها هنوز زمان بسیار زیادی وجود دارد. این اطلاعات احتمالا به تعیین میزان صحت و سقم تصویر فوق و تعلق پنل‌های مورد اشاره به آی‌فون‌های جدید کمک خواهند کرد. این پنل‌ها احتمالا متعلق به نمونه‌ اولیه محافظ‌های نمایشگر تولید شده توسط یک شرکت سازنده تجهیزات جانبی متفرقه هستند. در این‌صورت ابعاد مورد استفاده جهت ساخت نمونه اولیه پنل‌ها معمولا از شایعات یا حتی تصاویر مربوط به جدیدترین مدل‌ها (در این مورد سری آی‌فون 12) استخراج می‌شوند.

البته بایستی توجه داشت تصاویری که به مقایسه پنل‌های شیشه‌ای جدید با انواع مورد استفاده در سری آی‌فون 12 می‌پردازند؛ به وضوح نشان‌دهنده کاهش اندازه ناچ هستند.

پنل‌های شیشه‌ای که ظاهرا متعلق به سری آی‌فون 13 اپل بوده و دارای ناچ با اندازه کوچکتر هستند

چنان‌چه برای اطلاع از زمان عرضه آی‌فون بدون ناچ به بازار کنجکاو هستید؛ در این‌صورت بایستی بدانید که این سناریو احتمالا در اوایل سال آینده عملی خواهد شد. یک تحلیل‌گر باسابقه به نام مینگ چی‌کو در اوایل سال جاری اعلام کرد که با عرضه سری آی‌فون 14 در سال 2022 احتمالا شاهد حذف ناچ از نمایشگر این هندست‌ها خواهیم بود.

حذف ناچ احتمالا به‌معنای استفاده از یک حفره کروی‌شکل جهت استقرار دوربین سلفی و انتقال دوربین مورد استفاده توسط سیستم فیس آی‌دی به قسمت زیرین نمایشگر خواهد بود. آی‌فون X به‌عنوان نخستین مدل آی‌فون مجهز به نمایشگر ناچ‌دار در سال 2017 معرفی شد؛ اگرچه این هندست نخستین گوشی مجهز به طراحی ناچ‌دار به‌شمار نمی‌رفت. در واقع اسمارت‌فون اندرویدی اسنشیال PH-1 نخسنین هندست مجهز به ناچ در جهان به‌شمار می‌رود.

منبع Phonearena
ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
 1. جورج فلوید می گوید

  اصل کاریارو ول کردن رفتن سراغ حواشی
  اصل قیمت بالا و نداشتن خلاقیت و چیزای جدیده
  حالا ناچ دوربینش کوچیک باشه یا بزرگ مهم نیست که

 2. عباس می گوید

  چقدر تو ذوق میزنه این ناچ و یا حفره سلفی
  پس کی میرن تو کار دوربین زیر نمایشگر
  باز اون دوربین جمع شونده بهتره از این حفره

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان