اینترنت شاد از ابتدای تابستان تنها بر روی سیمکارت‌های دانش‌آموزی رایگان خواهد بود

حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد که از ابتدای تابستان، استفاده از شبکه آموزشی شاد تنها با استفاده از سیمکارت‌های دانش‌آموزی رایگان خواهد بود.

جوشقانی گفت: از نیمه شهریور سال گذشته اینترنت شبکه دانش‌آموزی شاد در تمامی اپراتورها رایگان شد. اما بر اساس آمارهای موجود، به دلایل مختلف در تعداد زیادی از مدارس برای آموزش از پلتفرم‌های دیگری استفاده می‌شد، این اتفاق رایگان بودن تحصیل در فضای مجازی را تحت‌الشعاع خود قرار داد.

رییس رگولاتوری افزود: از زمانی که استفاده از شبکه دانش‌آموزی شاد رایگان شد، ترافیک بسیار خوبی در شبکه ایجاد کرد، اما همیشه خانواده‌ها و حتی معلمین از هزینه آموزش بر روی پلتفرم‌های دیگر گلایه می‌کردند.

اینترنت شاد دیگر رایگان نیست

فلاح جوشقانی با بیان این نکته ‌که مرکز ملی فضای مجازی، از این پس اینترنت شبکه شاد را همانند یک پیام‌رسان‌ محاسبه خواهد کرد، گفت: سازمان تنظیم مقررات چند روز قبل به همه اپراتورها اعلام کرد از اول تیرماه استفاده از پلتفرم شاد دیگر رایگان نیست و هزینه آن مانند دیگر پیام‌رسان‌های داخلی برابر با یک‌سوم قیمت اینترنت بین‌الملل محاسبه می‌شود.

معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد: حال ما در وزارت ارتباطات به دنبال برنامه‌ریزی برای چگونگی ارائه بسته‌های اینترنت رایگان بر روی سیمکارت‌های دانش‌آموزی هستیم، از طریق ارائه بسته‌های متنوع بر روی سیمکارت‌های دانش‌آموزی،‌ تمام دانش‌آموزان به صورت عادلانه به سایت‌های آموزشی دسترسی خواهند داشت.

اینترنت همه پلتفرم‌های آموزشی مورد تایید، رایگان می‌شود

فلاح جوشفانی در دفاع از این طرح عنوان کرد: در این روش می‌توان مدیریت بهتری بر مساله آموزش مجازی داشت، اکنون استفاده از شاد رایگان است اما اگر مدارس به هر دلیلی آموزش خود را در بستر پیام‌رسان دیگری ادامه دهند،‌ خانواده‌ها مجبور به پرداخت هزینه می‌شوند و این مساله به توزیع عادلانه‌ اینترنت بین دانش‌آموزان منجر می‌شود. اما در این روش، هر پلتفرم آموزشی مورد تایید وزارت آموزش و پرورش که مدارس برای آموزش مجازی از آن استفاده کنند از طریق بسته‌های تعریف شده روی سیمکارت‌های دانش‌آموزی رایگان خواهد بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. ناصر می گوید

  مرحله بعدی نت نیم بهاشو ورمیدارن
  الی برکت الله

 2. نیما می گوید

  کم کم واسه دانش آموزا هم پولی میشه البته الانشم با این کار واسه خیلیا پولی شده
  بچه که خط نداره از نت بابا مامانشون استفاده میکنن

 3. نادر می گوید

  شاد دیگر شاد نیست 🙂

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان