5 روش تبدیل عکس به متن

حتماً برای شما پیش آمده است که از متن درون یک عکس، خوشتان آمده و تمایل داشته که آن را در جایی به صورت متن ذخیره کنید. این موضوع درمورد مبحث روزنامه‌ها و مجلات نیز صدق می‌کند که شما از متنی بخواهید عکس بگیرید و آن را به صورت متن ذخیره کنید.

در این مطلب قصد داریم تا با معرفی سایت و اپلیکیشن‌های مربوط به این موضوع، این قابلیت را برای شما توضیح داده و ممکن سازیم. با آی‌تی‌رسان همراه باشید.

معرفی 3 اپلیکیشن برای تبدیل عکس به متن

Google Lens

یکی از کاربردی‌ترین برنامه‌ها در مورد تبدیل عکس به متن، برنامه گوگل‌لنز است که این قابلیت را دارد تا شما به راحتی بتوانید نوشته‌ای که در عکس موردنظرتان دارید را به متن تبدیل کنید. این برنامه در تمامی گوشی‌های اندروید و در قسمت دوربین گوشی‌ها موجود است که قابلیت‌های جالب آن را می‌توانید کشف کنید. هرچند که به نظر می‌رسد خود گوگل لنز، آی‌پی ایران را بسته باشد. با این حال معروف‌ترین ابزار تبدیل عکس به متن در بین اپلیکیشن‌ها، این برنامه است.

تبدیل عکس به متن

Easy Screen OCR

یکی دیگر از برنامه‌هایی که در این راستا می‌تواند مورد استفاده باشد، Easy Screen OCR است. این برنامه ضمن عملکرد با دقت بالا در میزان خوانایی کاراکترها، از اسکرین‌شات و اکثر فایل‌های تصویری، پشتیبانی می‌کند. این اپلیکیشن دارای قابلیت سازگاری با تم تاریک را نیز دارد که چشم شما را آزار نمی‌دهد. برنامه با استفاده از موتور‌ جستجوی حرفه‌ای گوگل در راستای ترجمه متون و همچنین دقت متن نگاری، استفاده می‌کند. هرچند امتیاز این برنامه در گوگل پلی بالا نیست و در iOS هم متوسط است، اما در‌ کل ضمن پشتیبانی از اکثر زبان‌های زنده دنیا، کاربرد مناسبی را می‌توان برای آن تعریف کرد.

تبدیل عکس به متن

نسخه مشابه iOS

 

Text scanner

این برنامه نیز از بهترین برنامه‌ها برای تبدیل عکس به متن به شمار می‌آید. این برنامه قابلیت شناسایی 50 زبان زنده دنیا را داشته و از نوشته دستی Handwriting نیز پشتیبانی کرده و عکس را تشخیص می‌دهد. این اپلیکیشن همچنین قابلیت پشتیبانی از عکس‌های آلبومی شما را انجام می‌‌دهد. این برنامه دارای مزیت‌های بسیا‌ر زیاد و مهمی است. مثلاً دارای سریع‌ترین قابلیت خواندن و عملکرد درمورد موضوع، بالاترین عملکرد در دقت خوانایی متن و… است. این برنامه امتیاز بالای 4.6 را در گوگل دارد و نسخه مشابه آن در iOS هم، نوید عالی بودن این برنامه را به کاربران می‌دهد.

نسخه مشابه iOS

 

معرفی 2 سایت مناسب برای تبدیل عکس به متن

Onlineocr

یکی از سایت‌های بسیارعالی در عرصه تبدیل عکس به متن و یا حتی برعکس آن، Onlineocr است که به صورت حرفه‌ای از صفر تا صد تمامی کارهای شما را انجام داده و ذخیره شده در اختیارتان قرار می‌دهد. رابط کاربری در این سایت مناسب است و شما می‌توانید حتی فایل خود را به PDF و WORD و هر فرمتی تبدیل کنید. این برنامه از 46 زبان زنده دنیا پشتیبانی کرده و فایل مربوطه را ترجمه می‌کند. فرمت‌های JPG, BMP, TIFF, GIF از مواردی هستند که توسط این سایت حمایت و به صورت Word و Excel و… ذخیره می‌شوند.

تبدیل عکس به متن

SmallseoTools

SmallseoTools، یکی از کاربردی‌ترین سایت‌ها در عرصه تبدیل عکس به متن است و قابلیت‌های زیادی دارد. یکی از قابلیت‌های آن، تبدیل برعکس متن به عکس بوده که به صورت قابل ویرایش به شما، فایل را تحویل می‌دهد. پشتیبانی از اکثر زبان‌های زنده دنیا، از قابلیت‌های بعدی این سایت است. توجه داشته باشید که در این سایت شما می‌توانید، فایل‌های خود را از گوگل‌درایو یا دراپ‌باکس نیز به سایت اضافه کنید.

تبدیل عکس به متن

ممکن است شما دوست داشته باشید