قیمت سخت‌افزار 5G رو به کاهش و قیمت تراشه‌های 4G در حال افزایش است

بر اساس گزارشات منتشر شده از سوی منابع مختلف، سقوط قیمت تراشه‌های 5G در نیمه دوم سال جاری ادامه خواهد داشت. بر اساس ادعای این منابع، قیمت تراشه‌های 4G در طول دوره‌ی مذکور رشد مداومی را تجربه خواهد کرد. علت این امر بسیار ساده است، چرا‌که در بازار دیجیتال تقاضا برای تراشه‌های 4G همچنان بالا خواهد بود اما میزان عرضه‌ی این سخت‌افزار روندی کاهشی دارد.

این واقعیت بر هیچ‌کس پوشیده نیست که از چندی پیش، تولید‌کنندگان این سخت‌افزار تلاش خود را بر روی ساخت تراشه‌های سازگار با فناوری اتصال 5G متمرکز کرده‌اند. در حال حاضر دو کمپانی معروف کوالکام و مدیاتک چیپست‌های 5G را در تمام بازه‌های قیمتی ارائه می‌دهند. بنابراین تمایل این شرکت‌ها به تولید سخت‌افزار‌های 5G موجب شده است که از میزان تولید تراشه‌های 4G به تدریج کاسته شده و قیمت آن‌ها روندی افزایشی به خود بگیرد.

در حقیقت در اکثر بازار‌ها، هنوز هم گوشی‌های همراه با قابلیت اتصال 4G دست به دست می‌شوند. خرید و فروش این گوشی‌های هوشمند حاشیه‌ی سود بیشتری را نسبت به فروش گوشی‌های جدید 5G  برای فروشندگان کالا‌های دست دوم به ارمغان می‌آورد.

منابع ODM گوشی‌های چینی معتقدند که تقاضا برای گوشی‌های 5G در طول 2 تا 3 سال آینده ثابت مانده و هر ساله رشدی دو برابری نسبت به سال قبل خود را تجربه خواهند نمود.

1 در مورد “قیمت سخت‌افزار 5G رو به کاهش و قیمت تراشه‌های 4G در حال افزایش است”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH