سامسونگ گلکسی S22 با تراشه اگزینوس 2200 در پایگاه داده گیک‌بنچ رویت شد

شرکت سامسونگ اسمارت‌فون‌های سری گلکسی S22 خود را در اوایل سال آینده عرضه می‌کند و این هندست‌ها مطابق روال معمول از 2 مدل مختلف پردازنده‌های پرچم‌دار استفاده خواهند کرد. پرچم‌دار آینده سامسونگ از تراشه بومی اگزینوس 2200 یا اسنپ‌دراگون 898 کوالکام بهره‌برداری خواهد کرد. بر اساس گزارشات مخابره شده تا به این لحظه تراشه اگزینوس 2200 از پردازنده گرافیکی با معماری RDNA شرکت AMD استفاده خواهد کرد. با وجود این پیکره‌بندی، عملکرد کلی تراشه نسبت به مدل نسل قبلی خود به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش خواهد یافت. آخرین گزارش مخابره شده پیرامون سامسونگ گلکسی S22 نشان می‌دهد که این اسمارت‌فون در پایگاه داده وبسایت گیک‌بنچ رویت شده است.

بر این اساس تراشه اگزینوس 2200 در تست‌های پردازش تک‌هسته‌ای و چندهسته‌ای گیک‌بنچ به‌ترتیب امتیازات 1073 و 3389 را کسب کرده است. بدین‌ترتیب تراشه پرچم‌دار آینده سامسونگ به آسانی بر پرچم‌دار فعلی کوالکام موسوم به اسنپ‌دراگون 888 پلاس غلبه خواهد کرد. با این‌حال تراشه تست شده صرفا یک مدل مهندسی محسوب می‌شود؛ در نتیجه امتیازات نهایی تراشه احتمالا بالاتر یا پایین‌تر از ارقام مورد اشاره خواهد بود.

شایعات و گمانه‌زنی‌های مطرح شده تا به این لحظه نشان می‌دهند که تراشه اگزینوس 2200 از نسل جدید معماری 3 خوشه‌ای استفاده خواهد کرد. این پیکره‌بندی شامل 1 هسته فوق‌العاده بزرگ کورتکس X2 با فرکانس 2.59 گیگاهرتز، 3 هسته بزرگ کورتکس A78 با فرکانس 2.5 گیگاهرتز و 4 هسته کوچک کورتکس A55 با فرکانس 1.73 گیگاهرتز است. با این‌حال تراشه مذکور پس از تولید انبوه احتمالا از هسته پردازشی فوق‌العاده بزرگ با فرکانس بالاتر بهره خواهد برد. شایان به ذکر است که اطلاعات مربوط به امتیازات نشان می‌دهند که درایور GPU توسط کمپانی AMD طراحی شده است. بنابراین GPU یکی از جذاب‌ترین مشخصه‌های تراشه پرچم‌دار آینده سامسونگ به‌شمار می‌رود. در نتیجه دستگاه‌های مجهز به این نیمه‌هادی به لحاظ عملکرد گرافیکی جهش خیره‌کننده‌ای را تجربه خواهند کرد.

گلکسی S22 با پردازنده پرچم‌دار اگزینوس 2200 در وبسایت گیک‌بنچ رویت شد

پردازنده گرافیکی تراشه اگزینوس 2200 احتمالا بر GPU تراشه اسنپ‌دراگون 898 غلبه خواهد کرد

مدتی قبل شاهد انتشار امتیازات تراشه اگزینوس 2200 سامسونگ در تست‌های مختلف بودیم. نتایج نشان می‌دهند که امتیاز GPU این تراشه در تست Wild Life بنچمارک 3D Mark برابر با 8134 است. این رقم در مقایسه با امتیاز کسب شده توسط تراشه اسنپ‌دراگون 888 حدودا 40 درصد بیش‌تر است. شکاف 40 درصدی بسیار چشمگیر بوده و حتی تراشه آینده اسنپ‌دراگون 898 نیز احتمالا قادر به جبران آن نخواهد بود. بنابراین از جنبه عملکرد GPU، تراشه اگزینوس 2200 به احتمال فراوان از تراشه اسنپ‌دراگون 898 برتر ظاهر خواهد شد.

با توجه به اطلاعات موجود می‌توان دریافت که اگزینوس 2200 یک تراشه فوق‌العاده قدرتمند با قابلیت‌هایی بسیار پیشرفته است. عرضه چنین تراشه‌ای احتمالا به سامسونگ کمک می‌کند تا با تولیدات شرکت‌های اپل و کوالکام و استانداردهای جدید پردازنده‌های A15 و اسنپ‌دراگون 898 به‌طور مستقیم رقابت نماید. بر این اساس به‌نظر می‌رسد که رقابت میان کارآیی تراشه‌ها با چرخش جدیدی همراه خواهد بود.

سری گلکسی S22 سامسونگ نخستین اسمارت‌فون‌های مجهز به تراشه اگزینوس 2200 به‌شمار خواهند رفت؛ موضوعی که ابدا مایه تعجب نخواهد بود. اگرچه با توجه به ظرفیت تولید و سایر محدودیت‌ها، مدل‌های مجهز به تراشه اگزینوس 2200 در تمامی بازارها قابل دسترس نخواهند بود. در واقع سامسونگ گلکسی S22 با تراشه اگزینوس 2200 صرفا در برخی بازارهای منتخب عرضه خواهد شد.

منبع Gizchina
ممکن است شما دوست داشته باشید