سونی پتنت مربوط به کنترلر موبایلی پلی‌استیشن را ثبت کرد

یک حساب‌کاربری توئیتری با شناسه VGC موفق به کشف پتنت‌ اخیرا ثبت شده توسط واحد سرگرمی‌های تعاملی شرکت سونی شده است. به‌نظر می‌رسد که این پتنت متعلق به یک کنترلر DualShock 4 است که مشخصا با محوریت گیمینگ موبایلی طراحی شده است. این پتنت در اوایل هفته جاری منتشر و پس از آن توسط VGC شناسایی شد. پتنت مذکور توسط بخش ژاپنی واحد سرگرمی‌های تعاملی سونی به ثبت رسیده و نشان می‌دهد که شرکت‌های مختلف روی بازار پرسود گیمینگ موبایلی تمرکز بیش‌تری پیدا کرده‌اند.

این پتنت جدید با بهره‌گیری از یک بخش مرکزی جهت نصب دستگاه موبایل و دستک‌های کنترلر پلی‌استیشن در هر یک از طرفین تقریبا همان ترکیبی است که هنگام شنیدن خبر ساخت یک کنترلر جدید مخصوص گیمینگ موبایلی توسط سونی احتمالا در ذهن تداعی می‌شود. موضوع عجیب اینکه پتنت اخیرا ثبت شده نشان‌دهنده کنترلری است که بر پایه مدل DualShock 4 مخصوص کنسول پلی‌استیشن 4 و نه کنترلر جدیدتر و کارآمدتر DualSense در پلی‌استیشن 5 طراحی شده است.

بر اساس محتوای این پتنت، تصاویر شماتیک ساده از حذف برخی ویژگی‌های جالب‌تر نظیر “قسمت دستگیره با قابلیت کج شدن توسط کاربر و تشخیص جهت و میزان کج‌شدگی دستگیره‌ها” حکایت دارند. احتمالا قسمت مرکزی نیز برای قرارگیری انواع مختلف دستگاه‌های موبایلی قابل تنظیم خواهد بود.

اگرچه زمان عرضه احتمالی کنترلر موبایلی جدید پلی‌استیشن هنوز مشخص نشده است؛ اما کارشناسان امیدوارند که پتنت فوق نشانه خوبی برای بازار گیمینگ موبایلی باشد. چنان‌چه واقعا خوش‌شانس باشیم؛ در این‌صورت شرکت سونی به منظور رقابت با سرویس گیمینگ ابری ایکس‌باکس (Xbox Cloud Gaming) احتمالا سرویس PlayStation Now را بر روی دستگاه‌های موبایلی عرضه خواهد کرد.

منبع Mspoweruser
ممکن است شما دوست داشته باشید
1 دیدگاه
  1. علی می گوید

    گوشی وسیله بازی نیست این چیه ناموسا

    موافقم ۱
    مخالفم ۱
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان