راحت‌ترین نرم افزار حسابداری – نرم افزار حسابداری محک

در تمام کسب و کارها، حسابداری یکی از مهم‌ترین بخش‌های آن به شمار می‌رود. حسابداری ممکن است کاری سخت و زمان‌بر باشد ولی نرم افزارهای حسابداری می‌توانند در این امر بسیار یاری رسان باشند. البته مشکلی که در زمینه نرم افزارهای حسابداری وجود دارد، مشکل بودن کار با آنهاست. شرکت نرم افزاری محک از این مشکل آگاه بوده و برای رفع آن نرم افزار حسابداری را تولید نموده است که صاحبان مشاغل می‌توانند بدون نیاز به استخدام حسابدار، تمامی کارهای مالی کسب و کار خود را از جمله تهیه اظهارنامه مالیاتی، انجام دهد. همچنین در صورتی که کسب و کار شما دارای حسابدار نیز باشد، در نرم افزارهای حسابداری محک تمامی موارد تخصصی لازم قرار داده شده است.

انواع نرم افزار حسابداری شامل چه مواردی هستند؟

نرم افزارهای حسابداری دارای انواع مختلفی هستند که با توجه به نوع کسب و کار در 4 دسته کلی قرار خواهند گرفت. این 4 دسته کلی شامل نرم افزار حسابداری فروشگاهی، نرم افزار حسابداری شرکتی و خدماتی، نرم افزار حسابداری تولیدی و نرم افزار حسابداری اصناف می‌شود. همچنین افزونه‌هایی نیز وجود دارند که در صورت نیاز به امکانات بیشتر بسته به نیازتان می‌توانید از آنها استفاده نمایید.

نرم افزار حسابداری فروشگاهی:

نرم افزار حسابداری فروشگاهی محک برای رفع نیاز کسب و کارهای فروشگاهی طراحی شده است. با توجه به اینکه فروشگاه‌ها دارای انواع مختلفی هستند، نرم افزار حسابداری فروشگاهی محک به 2 سری عمومی و تجاری تقسیم بندی شده است و همچنین سری عمومی خود دارای 3 سطح و سری تجاری دارای 4 سطح می‌باشد و کارفرمایان گرامی بسته به نیاز خود می‌توانند از بین آنها بهترین نرم افزار حسابداری را انتخاب نمایند.

نرم افزار حسابداری شرکتی و خدماتی:

یکی دیگر از تجارت‌هایی که نیاز مبرم به نرم افزار حسابداری دارند، شرکت‌ها می‌باشند. نرم افزار حسابداری شرکتی محک برای رفع نیاز آن‌ها طراحی شده است. در این نوع از نرم افزار حسابداری نیز سری عمومی و سری تجاری وجود دارد و در سری تجاری نرم افزار حسابداری محک، می‌توانید از تمام امکانات سری عمومی نرم افزار حسابداری محک بهره ببرید.

نرم افزار حسابداری تولیدی:

بخش بزرگ دیگری از کسب و کارهای کشور، شامل تولیدی‌ها می‌شوند که همگی دارای خصوصیات و نیازهای حسابداری متفاوتی نسبت به شرکت‌ها و فروشگاه‌ها می‌باشند. معمولاً این دسته از تجارت‌ها نیاز به امکانات تخصصی‌تری در نرم افزار حسابداری خود دارند. به این منظور نیاز است که نرم افزار حسابداری مخصوص این نوع از کسب و کارها تولید شود. نرم افزار حسابداری تولیدی محک برای پاسخگویی به این نیاز تولیدی‌ها نرم افزارهای حسابداری تولیدی خود را به دو دسته عمومی و تجاری تقسیم نموده است و بسته به نوع و نیاز تجارت خود می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب نمایید.

نرم افزار حسابداری اصناف:

با توجه به نوع اصناف و مشاغل مختلف سعی می‌شود بهترین نرم افزار حسابداری با رابط کاربری ساده برای استفاده صنفی خاص طراحی شود. به عنوان مثال ماژول امکانات صنفی به کاربران اجازه می‌دهد جزئیات و معیارهای اندازه‌گیری و شناسایی محصولات در صنف خود را در نرم‌افزارهای تخصصی مشخص سازند. این در حالی است که در مجموعه نرم افزارهای حسابداری صنفی و مشاغل، این معیارها از پیش تنظیم شده‌اند.

این نوع از نرم افزار حسابداری به کسب و کارهای کوچک و متوسط اجازه استفاده از نرم افزارهای پیشرفته را می‌دهد. امکانات و بخش‌های هر یک از این نرم‌افزارهای حسابداری تخصصی بر اساس ویژگی‌های محاسباتی هر شغل کنار هم قرار گرفته‌اند. به عنوان مثال در نرم افزار حسابداری رستوران محک امکان تعریف انواع غذا و نوشیدنی‌ بدون محدودیت، دسته‌بندی غذاها، مواد تشکیل دهنده‌ هر غذا و فرمول آن‌ها و بسیاری قابلیت‌های دیگر در نظر گرفته شده است.

افزونه های نرم افزار حسابداری محک

همانطور که در قسمت قبل بیان شد، در صورتی که نیاز به امکانات بیشتری برای نرم افزار حسابداری خود داشته باشید، می‌توانید از افزونه‌های نرم افزار حسابداری محک استفاده نمایید. همچنین این افزونه‌ها به هرچه راحت‌تر شدن کار با نرم افزار حسابداری محک کمک می‌کنند. در قسمت زیر با این افزونه‌ها بیشتر آشنا می‌شوید:

افزونه پیامک رسان محک

تعامل با مشتری در دنیای امروز یکی از مهمترین اصل‌های پیشرفت کسب و کارها است. از طریق افزونه پیامک رسان محک و اتصال آن به نرم افزار حسابداری محک این امکان برای شما به وجود خواهد آمد که برای مشتریان خود امکانات بی نظیری را به وجود آورید. از این امکانات می‌توان به امکان مشاهده مانده‌حساب و سه گردش آخر حساب‌های مشتری توسط مشتری به واسطه ارسال پیامک به خط کسب و کار شما، ارسال فاکتور خرید توسط پیامک پس از هر بار خرید، ارسال پیامک‌های تبلیغاتی و بسیاری امکانات دیگر، اشاره کرد.

افزونه چاپ و تولید بارکد محک

یکی دیگر از افزونه‌های بسیار کاربردی محک، افزونه چاپ و تولید بارکد، می‌باشد. در بسیاری از مشاغل با توجه به ازدیاد اجناس قابل فروش، نیاز به استفاده از سیستم تولید و خواندن بارکد برای افزایش سرعت عمل و دسته‌بندی کالاها می‌باشد. از طریق افزونه چاپ و تولید بارکد محک این امکان برای شما به وجود می‌آید که برای کالاهای خود بارکد تولید و چاپ نمایید. برخی افراد از این افزونه با عنوان نرم افزار بارکد ساز فروشگاهی یاد می‌کنند.

افزونه حقوق و دستمزد محک

در هر شرکت و کسب و کاری در صورتی که نیاز به پرسنل بیشتری باشد، باید دستمزد عادلانه‌ای نیز برای آنها محاسبه و پرداخت شود. از طریق افزونه حقوق و دستمزد محک این امکان برای شما به وجود می‌آید که با نرم افزار حسابداری محک خود در پایان هر ماه، محاسبات پیچیده حقوق و دستمزد اعم از حقوق پایه، محاسبات بیمه، اضافه کار یا کسرکار، تاخیر و… انجام دهید که این رویه در صورت محاسبه بدون ابزار می‌تواند بسیار زمان گیر و با اشتباهات محاسباتی همراه باشد.

افزونه دارایی ثابت محک

در تمام کسب و کارها اجناسی وجود دارند که برای فروش نیستند و در مسیر رشد کسب و کار به یاری صاحبان مشاغل می‌آیند و برای انجام امور تجارت مورد استفاده قرار می‌گیرند. به این نوع از کالاها، دارایی ثابت می‌گویند. این دارایی‌های ثابت جزء هزینه‌های یک سازمان به حساب نمی‌آیند و فقط مقدار استهلاک و افت ارزشی که در طول سال برای آنها اتفاق می‌افتد جزء هزینه‌های سازمان به حساب می‌آیند. محاسبه این هزینه‌ها کاری مشکل می‌باشد اما از طریق اتصال افزونه دارایی ثابت به نرم افزار حسابداری محک به سادگی می‌توانید این هزینه‌ها را محاسبه نمایید. این افزونه به نوعی ابزار مدیریت، شمارش و حفاظت اموال سازمان به شمار می‌رود.

افزونه بازارا

پس از همه‌گیری کرونا در دنیا صاحبان مشاغل با مزایای استفاده از سایت‌های اینترنتی برای ارائه کالاها و خدمات خود بیشتر آشنا شدند. ولی استفاده از سایت‌ها در یک کسب و کار این سوال را در ذهن ایجاد می‌کند: حسابداری وبسایت را چگونه انجام دهیم؟ نحوه اتصال نرم افزار حسابداری به ووکامرس چگونه است؟ پاسخ تمام اینگونه سوالات افزونه بازارا می‌باشد. از طریق افزونه بازارا نه تنها می‌توانید اطلاعات مالی وبسایت خود را به نرم افزار حسابداری محک انتقال دهید، بلکه بسیاری از  تغییراتی که در نرم افزار حسابداری اعمال می‌کند، در کالاهای شما در وبسایت نیز اعمال خواهند شد.

افزونه سفارش گیر همراه محک

این افزونه نیز می‌توانند در کسب و کارهای پخش مویرگی بسیار کاربردی باشد. افزونه سفارش گیر همراه محک در تبلت‌های ویزیتورها نصب شده و از طریق آن ویزیتورها می‌توانند با سرعت بیشتر کار خود را انجام دهند و میزان فروش آنها نیز بالاتر خواهد بود.

چرا نرم افزار حسابداری محک؟

شرکت نرم افزاری محک بیش از 15 سال سابقه طراحی، تولید و پشتیبانی نرم افزارهای حسابداری را در رزومه خود دارا می‌باشد. هدف اصلی گروه نرم افزار حسابداری محک ارائه محصولاتی ساده و در عین حال نوآورانه است، به طوری که هر شخص و یا کسب و کاری، بدون حتی حداقل دانش حسابداری بتواند امور مالی و حسابداری خود را انجام دهد.

به طور خلاصه می‌توان نرم افزار حسابداری محک را این طور معرفی کرد:

  1. نرم افزار حسابداری محک در عین حال که یکی از ساده ترین نرم افزارهای حسابداری ایران می‌باشد، تمام امکانات تخصصی لازم برای حسابداری تمام اصناف را دارا می‌باشد.
  2. کار با این نرم افزار نیاز به تخصص حسابداری ندارد چون تمام اسناد به طور خودکار صادر می‌شوند.
  3. طبق آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا تولید شده است و به طور مداوم بروزرسانی می‌شود.
  4. در صورتی که به هرگونه مشکلی در استفاده از نرم افزارهای حسابداری محک برخوردید می‌توانید از پشتیبانی این شرکت استفاده نمایید.
  5. بیشتر از 160 هزار کاربر فعال در طول 15 سال فعالیت تخصصی.
  6. از شبکه گسترده ارائه و فروش (370 نماینده در سرتاسر کشور) بهره‌مند است.
  7. دومین شرکت مبتنی بر فناوری اطلاعات (IT) است که در حال ورود به بازار بورس و سرمایه کشور می‌باشد.
  8. بیش از 80 درصد رضایت‌مندی مشتریان جزو افتخارات مجموعه نرم افزار حسابداری محک می‌باشد.
  9. بیش از 80 درصد از مشتریان جدید این نرم افزار توسط مشتریان قدیمی معرفی می‌شوند.

برای اطلاع از قیمت‌های نرم افزار حسابداری محک بر روی لینک زیر کلیک نمایید:

قیمت نرم افزار حسابداری

برای خرید نرم افزار حسابداری نیز می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید:

خرید نرم افزار حسابداری

این مطلب یک رپورتاژ آگهی بوده و آی‌تی‌رسان در تهیه آن نقشی نداشته است
ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان