سامسونگ به محدود کردن عامدانه عملکرد اسمارت‌فون‌های گلکسی خود متهم شد!

شرکت سامسونگ متهم به کاهش عمدی عملکرد اسمارت‌فون‌های گلکسی خود است. بر اساس شهادت‌های گردآوری شده، این هندست‌ها در زمان اجرای برنامه‌های بنچمارک عملکرد بالاتری از خود ارائه می‌دهند. بنابراین کاربران، سامسونگ را به تلاش برای تقلب متهم می‌کنند.

طی مدت چند روز گذشته اتهاماتی علیه سامسونگ مطرح شد که نشان می‌داد این شرکت عملکرد اسمارت‌فون‌های خود را به‌صورت عامدانه کاهش می‌دهد. با توجه به چندین مورد شهادت مطرح شده در فضای وب، سامسونگ هنگام اجرای برخی برنامه‌های خاص، توان تراشه گوشی را کاهش می‌دهد. بدین‌ترتیب چندین عنوان از بازی‌های موبایلی با مشکل افت سرعت دست‌به‌گریبان هستند.

از سوی دیگر سامسونگ به تراشه‌های مورد استفاده در اسمارت‌فون‌های خود امکان می‌دهد تا در زمان اجرای یک اپلیکیشن بنچمارک با حداکثر ظرفیت توان خود فعالیت نمایند. در واقع بسیاری از کاربران اینترنت متوجه شده‌اند که به منظور دستیابی به عملکرد بسیار مطلوب‌تر کافیست نام بازی مورد نظر خود را به یک اپلیکیشن بنچمارک تغییر دهند.

به‌عنوان مثال کاربران یک انجمن کره‌ای ادعا کردند که با تغییر نام بازی Genshin Impact به “Geekbench” شاهد افزایش قابل‌توجه عملکرد دستگاه خود حین اجرای بازی بوده‌اند. چندین فیلم‌بردار محبوب در یوتیوب نیز این موضوع را تائید نموده و با اطمینان اعلام می‌کنند که عملکرد چندین مدل از اسمارت‌فون‌های جدید سامسونگ از جمله گلکسی S22 مایه نگرانی آنها شده است.

گلکسی S22

ظاهرا سامسونگ در پوشش فیرم‌ور خود قابلیتی را تعبیه نموده تا هنگام اجرای برخی برنامه‌های اندرویدی خاص، عملکرد تراشه هندست کاهش پیدا کند. یک کاربر کره‌ای در شبکه اجتماعی توئیتر ادعا می‌کند که بیش از 10 هزار برنامه تحت تاثیر این ویژگی قرار دارند. تیم انجمن The Clien به منظور کشف فهرست کامل برنامه‌های محدود شده به بررسی کد گوشی‌ها پرداخت. 

یک کاربر با نام گاریون هان اطمینان دارد که این اقدام موجب خشم کارمندان سامسونگ شده است. همچنین به گفته وی “سامسونگ اپلیکیشنی تحت عنوان GOS را تولید نموده و از آن برای محدود کردن عملکرد بازی‌ها و تضعیف تجربه گیمینگ کاربران بهره گرفته است. با این‌حال بر اساس یافته‌های اخیر انجمن کره‌ای، سامسونگ اعمال محدودیت‌های عملکردی روی بیش از 10 هزار عنوان برنامه را مورد تائید قرار داده است.”

بر اساس اطلاعات به‌دست آمده از یکی از کاربران اینترنت و وبلاگ کره‌ای Naver به‌نظر می‌رسد که سامسونگ فرآیند تحقیقات داخلی در این زمینه را آغاز کرده است. این وبلاگ ادعا می‌کند که کمپانی کره‌ای در آینده نزدیک بایستی پیرامون این موضوع به‌طور رسمی صحبت کند.

این نخستین بار نیست که یک شرکت، عملکرد هندست‌های خود را محدود می‌کند. سال گذشته کمپانی وان‌پلاس نیز اعتراف کرد که به منظور حفظ شارژدهی باتری هندست‌های خود توان آنها را محدود نموده است. به گفته گاریون هان “کارمندان سامسونگ با اشاره به رسوایی آلایندگی شرکت فولکس واگن از این رفتار بد انتقاد می‌کنند. ظاهرا سامسونگ تحقیقاتی را در این رابطه آغاز کرده است و بر اساس برخی شایعات، پای لی جائه یونگ؛ نایب رئیس سامسونگ نیز به قضیه باز شده است.”

منبع Gizchina
ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان