نکاتی که برای شارژ سریع‌تر گوشی و تبلت باید بدانیم

battery

در طول سال‌های گذشته، گوشی‌های هوشمند با سرعت بسیار بیش‌تری نسبت به باتری‌ها متحول شده‌اند. حالا ما به سمت چیپست‌های ۶۴ بیتی ۸ هسته‌ای و صفحه نمایش‌های Quad HD حرکت می‌کنیم ولی ظرفیت باتری، هنوز یک محدودیت تلقی می‌شود. تولیدکنندگان حالا به سمت شارژ سریع هستند تا بتوانند این محدودیت را جبران کنند. به عنوان مثال HTC One M8 می‌تواند تا ۸۰ درصد در یک ساعت شارژ شود. در هرصورت اگر از زمان شارژ باتری خود راضی نیستید، می‌توانید با رعایت مواردی سرعت شارژ را تا میزان قابل توجهی افزایش دهید.

گوشی خود را زمان شارژ خاموش کنید

مسلما خاموش کردن گوشی و قطع ارتباط با دنیای اطراف کار سختی است، ولی اگر می‌خواهید از حداکثر بازدهی برای شارژ باتری استفاده کنید، دستگاه خود را زمان شارژ خاموش کنید.

می‌توانید گوشی را روی حالت Air plane قرار دهید تا همه ارتباطات رادیویی آن قطع شود و انرژی کمتری حین شارژ مصرف شود. خاموش کردن گوشی از باتری شما در مقابل برنامه‌هایی که انرژی زیادی از باتری شما مصرف می‌کنند هم محافظت می‌کند.

از شارژر دیواری استفاده کنید

هر زمان که برایتان امکان دارد، از شارژر دیواری برای شارژ استفاده کنید. زمان شارژ باتری به شدت جریانی که منتقل می‌شود، بستگی دارد. بنابراین یک پورت USB در لپ‌تاپ شما، بازدهی بسیار کمتری نسبت به زمانی که از شارژر دیواری استفاده می‌کنید دارد. البته کیفیت شارژر هم اهمیت زیادی دارد. سعی کنید شارژر را از منبع مورد اعتماد تهیه کنید. با رعایت این مورد شما تا ۵۰ درصد یا حتی بیش‌تر انرژی را ذخیره می‌کنید. میلی‌آمپر بالاتر، زمان شارژ باتری را کاهش می‌دهد.

دمای باتری را تحت نظر داشته باشید

اگر برایتان امکان ندارد زمان شارژ شدن، دستگاه را خاموش کنید، نرم‌ افزار‌های اضافی را ببندید، چون این برنامه‌ها دمای باتری را بالا می‌برند. ضمن این که خود باتری هم زمان شارژ، دمای زیادی پیدا می‌کند. قرار گرفتن در معرض گرما، ضمن این که زمان شارژ شدن را افزایش می‌دهد، عمر باتری شما را هم به شدت کاهش می‌دهد. در دنیای واقعی دمای باتری به ندرت زیر ۱۰ درجه سانتیگراد می‌سد و این دمایی است که باید مراقب آن بود. یک برنامه نظارت بر دمای باتری دانلود کنید و دقت کنید دمای باتری از ۴۵ درجه تجاوز نکند.

مراقبت از باتری

مراقبت از باتری‌های لیتیوم یونی کنونی، نسبت به باتر‌های نیکلی قدیمی، راحت‌تر است. اما با رعایت چند مورد ساده، می‌توانید عمر باتری خود را به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش دهید. بر خلاف باتری‌های نیکلی، باتری‌های لیتیوم یونی حافظه شارژ ندارند. پس نیازی به خالی کردن باتری و شارژ مجدد نیست. نگران نباشید که چند بار شارژر را به گوشی وصل می‌کنید.

بهتر است قبل از اینکه باتری شما کامل خالی شود، آن را شارژ کنید. می‌توانید ماهی یک بار به شکل کامل آن را خالی و شارژ کنید تا دقت اندازه‌گیری باتری را افزایش دهید، ولی بیش‌تر از این میزان به باتری آسیب می‌زند.

3 در مورد “نکاتی که برای شارژ سریع‌تر گوشی و تبلت باید بدانیم”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH