BOE تولید نمایشگر اولد برای سری آی‌فون 13 اپل را متوقف کرد!

بر اساس یک گزارش جدید، شرکت BOE تولید پنل‌های اولد برای آی‌فون‌ 13 را از ماه فوریه متوقف کرده است. بر اساس اعلام وبسایت کره‌ای The Elec، طراحی عرض مدار بدون مجوز قبلی تغییر کرده و اپل دستور توقف تولید را به شریک تجاری خود ابلاغ نموده است.

کاهش سطح تولید پنل‌های اولد در شرکت BOE با کمبود ICهای درایور نمایشگر آغاز شد. BOE این قطعات IC را از شرکت LX Semicon خریداری می‌کرد. این کمپانی تولیدکننده نیمه‌هادی قطعات مورد نیاز ال‌جی دیسپلی را تامین می‌کند. با این‌حال دلیل مهم‌تر اینکه کمپانی تولیدکننده چینی به‌صورت یک طرفه  ترانزیستور لایه نازک را تغییر داده است. این پدیده بر معماری داخلی گوشی تاثیر می‌گذارد.

همچنین این گزارش می‌افزاید که این موضوع مانعی برای ادامه همکاری میان 2 شرکت نخواهد بود. وبسایت The Elec تصور می‌کند که اپل به‌دنبال حفظ تنوع در میان تامین‌کنندگان پنل‌های اولد مورد نیاز خود است تا از این طریق وابستگی خود به ال‌جی و سامسونگ را کاهش داده و خود را در موقعیت چانه‌زنی‌ بهتری قرار دهد.

بر اساس پیش‌بینی‌ها BOE پنل‌های نمایشگر مورد نیاز آی‌فون‌ 14 را تولید خواهد کرد؛ چرا که کارخانه B11 این شرکت در شهر سیچوان چین با وجود نرخ تولید پایین‌تر خود کماکان در حال فعالیت است.

منبع GSMArena
ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان