afrak

به گفته وزیر ارتباطات، اینترنت برای دهک‌های پایین رایگان شد!

سال پیش در جریان مناظرات انتخاباتی، ابراهیم رئیسی به مردم ایران وعده داد که اینترنت دهک پایین جامعه رایگان خواهد کرد، حال پس از حدود یک سال، وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیات دولت از اختصاص اینترنت رایگان برای سه دهک پایین جامعه خبر داد.

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری ارتباطات روز گذشته در حاشیه جلسه هیات دولت به جمع خبرنگاران آمد و در خصوص تخصیص اینترنت رایگان به دهک‌های پایین جامعه صحبت کرد.

وزیر ارتباطات گفت: این بسته‌های اینترنت رایگان برای کسانی است که یارانه 400 هزار تومانی دریافت می‌کنند. هموطنانی که مشمول هستند می‌توانند به درگاه خدمات هوشمند دولتی به آدرس my.gov.ir مراجعه کنند و در آنجا با وارد کردن شماره تلفن همراه، کد ملی و تاریخ تولد سرپرست خانواده که یارانه به حساب او واریز می‌شود، از این خدمات بهره‌مند شوند. این بسته اینترنت رایگان برای هر شماره و با هر اپراتوری فعال خواهد شد.

زارع‌پور در خصوص مدت زمان استفاده از بسته اینترنت رایگان توضیح داد: مدت زمان استفاده از این بسته‌ها دائمی‌ست، البته یک محدودیت چهار ماهه دارد اما با پایان چهار ماه مجددا تمدید می‌شود و می‌توان از آن استفاده کرد.

وزیر ارتباطات تاکید کرد این بسته اینترنت رایگان برای سه دهک پایین جامعه است که معمولا یارانه 400 هزار تومانی دریافت می‌کنند، هر فردی با مراجعه به درگاه خدمات هوشمند دولتی می‌تواند از مشمول بودن برای دریافت این بسته اطمینان حاصل کند.

زارع‌پور در ادامه در خصوص کندی سرعت اینترنت که شبکه‌هایی مانند فیلیمو و تلوبیون را نیز تحت تاثیر قرار داده است، توضیح داد: اگر مردم در هر نقطه با کندی مواجه شدند با سامانه 195 وزارت ارتباطات که به صورت شبانه روزی پاسخگو است، تماس بگیرند. از طریق سایت وزارتخانه نیز می‌توان این موضوع را اعلام کرد و ما حتما رسیدگی خواهیم کرد.

وی در خصوص دلیل کندی اینترنت گفت: البته کندی اینترنت طی چند روز اخیر به دلیل قطعی‌های گسترده‌ای که طی دو-سه شب داشتیم اتفاق افتاده، اما باز هم تاکید می‌کنم که اگر موضوعی مشاهده شد با سامانه 195 وزارت ارتباطات تماس بگیرند. موضوع حتما رسیدگی شده و پاسخ به شهروندان داده می‌شود.

 

نمایش نظرات (5)
تسکو