هکر پشت لپتاپ هک سایت بانک مرکزی و وزارت ارشاد

سایت بانک مرکزی و وزارت فرهنگ و ارشاد هک و از دسترس خارج شد | آپدیت: مشکل حل شد

دقایقی پیش سایت بانک مرکزی (cbi.ir) و سایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (farhang.gov.ir) از دسترس خارج شدند. طبق تهدیدهای پیشین گروه انانیموس (Anonymous) که سایت‌های دولتی ایران را هک می‌کند، به نظر می‌رسد کار جدید آن‌ها باشد.

این گروه دیروز سایت پایگاه اطلاع‌رسانی دولت (dolat.ir) و درگاه ملی دولت هوشمند (iran.gov.ir) را هم هک و از دسترس خارج کرده بود و الآن دقیقاً همین اتفاق برای سایت‌های بانک مرکزی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتاده است.

گروه هکری انانیموس در همین زمینه خبر داد که مسئولیت از دسترس خارج شدن این سایت‌ها با آن‌هاست و این حمله سایبری را بر عهده گرفتند.

از سوی دیگر، روابط عمومی بانک مرکزی خبر هک شدن سایت این بانک را تکذیب کرد! روابط عمومی بانک مرکزی، علت از دسترس خارج شدن وبسایت این بانک را مشخص نکرد ولی گفت به زودی موضوع مطرح شده و دلایل فنی آن بیان خواهد شد.

مصطفی قمری، مدیر کل روابط عمومی بانک مرکزی درمورد اخبار هک شدن و از دسترس خارج شدن این سایت اعلام کرد درگاه اینترنتی بانک مرکزی در دسترس است و صرفاً دقایقی به دلیل حمله به کانال ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی به بانک مرکزی از دسترس خارج شده بود. وی در توییتر اعلام کرد: «با قطع دسترسی خارجی در شبکه زیرساخت، این اختلال برطرف شده و سایت بانک مرکزی بدون هرگونه مشکلی، هم‌اکنون در دسترس است.»

آپدیت: پس از چند ساعت خارج از دسترس بودن، این سایت‌ها به حالت عادی برگشتند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH