سامسونگ به‌دنبال فتح رکورد فروش تلفن‌ همراه خود در سال 2023

بر اساس گزارش جدیدی که در کشور کره منتشر شده است؛ سامسونگ انتظار دارد که تعداد اسمارت‌فون‌های فروخته شده توسط این شرکت طی سال 2022 به 260 میلیون دستگاه برسد. همچنین این برند کره‌ای قصد دارد تا در سال 2023 حدودا 270 میلیون دستگاه گوشی هوشمند را به فروش برساند. فروش دستگاه‌های تولیدی سامسونگ در سال 2017 به نقطه اوج خود یعنی 320 میلیون واحد رسید و از آن زمان تاکنون، تعداد اسمارت‌فون‌های فروخته شده توسط سامسونگ از 300 میلیون دستگاه فراتر نرفته است.

برآورد فروش 260 میلیون دستگاه اسمارت‌فون طی سال 2022 در مقایسه با سال گذشته میلادی حدودا 10 میلیون واحد بیش‌تر است و سامسونگ قصد دارد تا در سال 2023 نیز این رقم را 10 میلیون واحد دیگر افزایش دهد. بر اساس گزارشات، غول کره‌ای به منظور تحقق این هدف بر روی دستگاه‌های تاشو خود تمرکز زیادی خواهد داشت. این موضوع بیش از آنکه به افزایش حجم فروش خالص سامسونگ کمک کند؛ در رشد سودآوری غول کره‌ای تاثیرگذار خواهد بود.

به‌نظر می‌رسد که در سال 2023 سامسونگ از تلاش برای نقل و انتقال هرچه بیش‌تر دستگاه‌های ارزان‌قیمت خود چشم‌پوشی نموده و در عوض با افزایش نسبت محصولات پریمیوم عرضه شده، اولویت خود را به کسب سود بیش‌تر تغییر خواهد داد.

گوشی‌های تاشو کماکان محصولات بی‌رقیب سامسونگ به‌شمار رفته و بر اساس پیش‌بینی‌ها نرخ رشد سالیانه آنها تا سال 2024 به 80 درصد خواهد رسید. بر اساس برنامه‌ریزی‌ها، سامسونگ در صدد فروش 60 میلیون دستگاه پریمیوم از سری گلکسی S و گلکسی Z و 210 میلیون دستگاه اسمارت‌فون از سری گلکسی A طی سال 2023 است.

با این‌حال مشخصا در رابطه با گوشی‌های تاشو بایستی به‌خاطر داشت که چنان‌چه یک یا چند شرکت تولیدکننده چینی نهایتا تصمیم به عرضه گوشی‌های تاشو خود در بازارهای بین‌المللی بگیرند؛ در این‌صورت برنامه‌های سامسونگ احتمالا از مسیر پیش‌تر ترسیم شده خارج خواهند شد. رقبای چینی مایل هستند تا موقعیت برتر سامسونگ در بازار گوشی‌های تاشو را به چالش بکشند و این اقدام احتمالا از مسیر قیمت‌گذاری انجام خواهد شد. بنابراین سامسونگ احتمالا ناچار به کاهش حاشیه سودآوری بسیار دلچسب خود خواهد بود.

این گزارش در ادامه خاطرنشان می‌کند که مدل‌های جدید گلکسی زد فولد و گلکسی زد فلیپ طی سال آینده از الگوی طراحی بهبودیافته، دوام بالاتر و نمایشگرهای تاشو با چین‌خوردگی‌های مشهود کمتر بهره خواهند برد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا