خودرو تمام الکترونیکی آئودی Q8 e-tron جدید معرفی شد + گالری تصاویر

از چهار سال پیش که آئودی e-tron را وارد بازارها کرده بود، موفق شد 150 هزار دستگاه از آن را بفروشد. این خودرو اکنون در دو نوع شاسی‌بلند و اسپرت‌بک ارائه شده است.

از زمانی که e-tron برای اولین بار به آئودی‌های الکتریکی اضافه شد، این شرکت رشد زیادی را تجربه کرده است. در آن زمان این تنها آئودی الکتریکی شرکت بود.

همه مدل‌ها به سیستم AWD مجهز شده‌اند که در نسخه‌های اس از دو یا سه موتور استفاده می‌کنند. قدرت خودروها یکسان باقی مانده ولی میزان موتور عقب نسخه‌های غیر اس بهتر شده است که می‌تواند گشتاور آن را افزایش دهد.

نسخه SQ8 به یک موتور الکتریکی 124 کیلوواتی مجهز شده است که قدرت چرخ‌های جلو را تامین می‌کنند این در حالی است که دو موتور 98 کیلوواتی در محور عقب قرار گرفته‌اند. قدرت خروجی آن 370 کیلووات بوده و گشتاوری نیز به میزان 973 نیوتن‌متر دارد. این خودرو قادر است از 0 تا 100 کیلومتر در ساعت سرعت 4.5 ثانیه داشته باشد. حداکثر سرعت آن 210 کیلومتر در ساعت است.

نسخه Q8 55 e-tron هیچ فرقی با مدل قبلی نداشته ولی از نظر موتور پشتی بهتر شده و شتابی برابر با 5.7 ثانیه تولید می‌کند. قدرت خروجی این مدل 250 کیلووات بوده و گشتاوری تا 664 نیوتن‌متر دارد. حداکثر سرعت آن 200 کیلومتر در ساعت بوده که مشابه مدل Q8 55 است.

در قسمت باتری، سلول‌های منشوری به فناوری انباشته مجهز شده است. دو نسخه SQ8 و Q8 55 دارای باتری 114 کیلووات ساعتی با ظرفیت قابل استفاده 106 کیلووات ساعت است. Q8 50 نیز به باتری کوچکتر 95 کیلووات ساعتی مجهز شده است.

اکنون ضریب درگ Q8 معادل 0.27 بوده و نسخه اسپرت‌بک آن نیز ضریب درگ 0.24 دارد. مدل Q8 50 e-tron از شارژر DC استفاده کرده و قادر است 150 کیلووات انرژی تامین کند، مدل‌های Q8 55 و SQ8 می‌توانند 170 کیلووات داشته باشند.

تمام نسخه‌های Q8 نیز می‌توانند در خانه تا 11 کیلووات شارژ شوند و به صورت اختیاری نیز می‌توان آن را تا 22 کیلووات به‌روزرسانی کرد. مدت شارژ کوچکترین مدل 9 ساعت و 15 دقیقه زمان می‌برد.

نمایشگرها اکنون ارتقا یافته‌اند و وضوح بالاتری دارند. اتصال LTE با وای‌فای در همه مدل‌ها موجود است. همچنین خودروها به اپل موزیک، آمازون الکسا و آمازون موزیک مجهز شده‌اند. آئودی Q8 اولین خودرویی است که از Holoride بهره برده است؛ این فناوری می‌تواند با استفاده یک عینک ویژه، تجربه واقعیت افزوده از ترکیبات حرکات ماشین را ارائه دهد.

آئودی Q8 e-tron گواهینامه کربن خنثی را دریافت کرده است یعنی تولید کربن آن خنثی خواهد بود. آنها در فوریه 2023 با قیمتی معادل 74400 یورو وارد بازار آلمان خواهند شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا