امتیاز ویژه ایران خودرو به مالکان خودروهای فرسوده

شرکت خودروسازی ایران خودرو در طرح جدید خود اعلام کرده است که مالکان خودرو‌های فرسوده می‌توانند با تعویض خودروهای خود در این طرح شرکت کنند. البته شرایط این طرح به گونه‌ای است که افراد دارای خودروهای فرسوده از شرکت در این طرح منصرف شده‌اند.

براساس گفته‌های مالکان خودروها، اگر افراد در این طرح شرکت کنند، میزان پول لاشه خودروی فرسوده به صاحب خودرو برگردانده نمی‌شود. همچنین اعلام شده است که قیمت خودروهایی که به افراد تحویل داده می‌شود، حدود 20 میلیون تومان گران‌تر از قیمت مصوب آنها خواهد بود. قیمت خودرویی که به متقاضیان تحویل داده می‌شود براساس میزان افزایش آن در سال آینده محاسبه خواهد شد.

این امر به این دلیل است که این طرح پیش‌فروش است. در نتیجه اگر طرح فروش فوری بود میزان قیمت آن براساس نرخ مصوب امسال محاسبه می‌شد. علاوه بر این‌ها، هیچ سودی بر پیش پرداخت مشتری تعلق نمی‌گیرد.

طبق چیزی که خود شرکت خودروسازی ایران خودرو اعلام کرده است، بر اساس مصوبه بودجه سال 1401، ارزش گواهی اسقاط به مشتری و خودروساز پرداخت نشده و مشتریان می‌توانند پس از اینکه در طرح خودروهای فرسوده شرکت و ثبت نام کردند، در قرعه کشی مشتریان عادی نیز شرکت داده شوند. در این صورت میزان شانس برنده شدن آنها بسیار بالا بوده و می‌توانند نسبت به مشتریان عادی خودرویی با قیمت مصوب دریافت کنند.

مشتری خودروی فرسوده پس از اینکه در قرعه کشی شرکت کرد، باید خودروی اسقاط خود را تحویل دهد. سپس روند ثبت نام برای خودروساز شروع می‌شود. همچنین باید گفت که این شرکت هیچ اجباری را برای اسقاط قبل از برنده شدن در قرعه کشی برای افراد مطرح نکرده است.

پیام بگذارید