نسخه‌ای جدید از سرویس‌های گوگل آنهم فقط برای کودکان!

Google7

گزارشی جدید حاوی اطلاعاتی از ایجاد یک نسخه جدید و ویژه کودکان از سرویس‌های گوگل منتشر شده است. سرویسهایی چون یوتیوب، جستجو و جیمیل. سالهاست که قانون حفاظت از حریم شخصی کودکان در فضای آنلاین (COPPA) که قصدش حفاظت از کودکان در فضای مجازی بوده است، پلت فرم‌های اصلی موجود را مجبور به رد کردن کاربران زیر 13 سال و والدین را هم مجبور به کمک به کودکانشان برای دروغ گفتن درباره سنشان کرده است، اما ظاهرا گوگل قصد دارد به این وضعیت خاتمه دهد، مخصوصا در رابطه با سیستم عامل اندروید. گوگل در این گزارش گفته است که می‌خواهد از این پس از کاربران هنگام ورود به اکانت اندروید سنشان را نیز بپرسد.

تا بحال بحث کنترل والدین چیزی بوده است که گوگل بیشتر آن را به برنامه‌های شخص ثالث سپرده است، تا اینکه در نسخه 4.3 اندروید این شرکت، چیزی شبیه به کنترل والدین را افزوده و به آنها از طریق یک پروفایل محدود امکان کنترل دسترسی به برنامه‌ها را داده است. اما متاسفانه این پروفایل محدود تنها در سیستم‌های چند کاربره ممکن بوده که در حال حاضر تنها بر روی تبلتهای اندرویدی قابل دسترس است. البته گفته می‌شود که اندروید L دارای این ویژگی باشد.

هر تغییری که گوگل قصد ایجادش را دارد قطعا بر روی برنامه‌های اندروید در سرویسهای گوگل تاثیر می‌گذارد، ولی هنوز زمان مشخصی برای راه‌اندازی سرویس کودکان اعلام نشده است و این یعنی به این زودی‌ها اتفاق نمی‌افتد و شاید به اندروید L هم نرسد. احتمال هم دارد که اصلا این تغییر ارتباطی به سیستم عامل نداشته باشد و از طریق برزورسانی برنامه‌ها و سرویس‌های گوگل پلی اجرا شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 دیدگاه
  1. ابوالقاسم رخشانی می گوید

    باز ممکن است برخی از برندهای گوشی این امکان چند کاربر بودن رو نگذارند.

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.