معرفی 6 ویژگی جذاب تشخیص تصویر ChatGPT

ما می‌خواهیم در این مطلب به سراغ معرفی چند ویژگی کاربردی ChatGPT در تشخیص تصویر برویم و بخش‌های مختلف آن را باهم بررسی کنیم. پس اگر در این زمینه سوالاتی دارید و قصد دارید که اطلاعات بیشتری از آن کسب کنید، تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

هوش مصنوعی (AI) به سرعت دنیای ما را متحول کرده است و کسب و کارها می‌توانند قابلیت‌های هوش مصنوعی را در برنامه‌های مختلف ادغام کنند تا شاهد بهینه‌سازی بهتری در فرآیندهای تجاری باشند. آنها همچنین با استفاده از این ویژگی تجربیات مشتری‌ها را بهبود می‌بخشند و موجب تسریع در روند نوآوری می‌شوند.

از جمله مواردی که هوش مصنوعی در آن‌ها نقش دارند و زندگی انسان‌ها را آسان‌تر کرده‌اند، اتومبیل‌های خودران، دستیارهای صوتی مانند سیری و الکسا، چت ربات‌های خدمات مشتریان و سایر موارد هستند. هوش مصنوعی بسیار کاربردی است و می‌تواند در حوزه‌های فراوانی مفید واقع شود، تجارت را کارآمدتر کرده و زمان و انرژی بیشتری را برای کارمندان صرفه‌جویی کند.

حالا ما قصد داریم در این مطلب به سراغ ویژگی‌های ChatGPT برویم و قابلیت جدید تشخیص عکس آن را بررسی کنیم. پس برای اطلاعات بیشتر در این زمینه در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

فناوری ChatGPT چیست و چه کاربردی دارد؟

فناوری ChatGPT یک چت ربات هوش مصنوعی (AI) است که از پردازش زبان طبیعی برای ایجاد گفتگوی مکالمه مشابه انسان استفاده می‌کند. این ربات می‌تواند به سؤالات مختلف کاربران در هر حیطه‌ای پاسخ دهد و در ساخت محتوای نوشتاری مختلفی از جمله مقاله‌ها، پست‌های رسانه‌های اجتماعی، مقاله‌ها، کدها و ایمیل‌ها نقش مهمی داشته باشد.

این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تا برای دریافت تصاویر، متن یا ویدیو با هوش مصنوعی گفتگو کنند. فناوری ChatGPT که در گذشته از مدل GPT-3، یک مدل یادگیری ماشین شبکه عصبی و نسل سوم ترانسفورماتور، استفاده می‌کرد، از الگوریتم‌های تخصصی برای یافتن الگوها در توالی داده‌ها بهره برده است.

ابزار هوش مصنوعی ChatGPT بسیار کاربردی و همه‌کاره است و می‌تواند برای بیشتر مکالمات انسانی استفاده شود. برخلاف سایر ربات‌های چت، ChatGPT می‌تواند سؤالات مختلفی را به خاطر بسپارد تا مکالمه را به شیوه‌ای روان‌تر ادامه دهد و اطلاعات زیادی از فرد در اختیار داشته باشد. افراد از هوش مصنوعی ChatGPT برای انجام کارهای زیر استفاده کرده‌اند:

 • کدنویسی برنامه‌های کامپیوتری و بررسی اشکالات کدها
 • آهنگسازی
 • نوشتن پیش نویس ایمیل
 • تولید مقالات، پادکست‌ها یا خلاصه ارائه‌
 • ایجاد عنوان برای مقالات
 • حل مسائل ریاضی
 • کشف کلمات کلیدی مطالب
 • بازنویسی محتوا و یا توضیحات یک محصول
 • بازی
 • جستجوی شغل و نوشتن رزومه
 • توصیف آسان‌تر موضوعات پیچیده
 • و صدها استفاده دیگر…

ویژگی تشخیص عکس ChatGPT

علاوه بر مواردی که در بالا ذکر کردیم، ویژگی تشخیص عکس ChatGPT نیز در این ابزار حضور دارد که با استقبال ویژه کاربران روبرو شده است! افراد می‌توانند در این سیستم تصاویر بخصوصی را آپلود کرده و منتظر شناسایی موارد موجود در عکس توسط هوش مصنوعی باشند. این موارد عبارتند از:

شناسایی گیاهان و جانوران مختلف

اگر از آن دسته افرادی باشید که در محیط بیرون مانند دریا، جنگل، کویر و غیره با گوشی راه می‌روید و از گیاهان و حیوانات مختلف عکس می‌گیرید، این ویژگی هوش مصنوعی برای شما کاربردی خواهد بود. چرا که ChatGPT اکنون می‌تواند تا حدی به شما در شناسایی محیط اطرافتان کمک کند.

ویژگی کاربردی ChatGPT

درک نمودارهای پیچیده

اگر مجموعه‌ای بسیار فشرده و پیچیده از اسلایدهای پاورپوینت را در اختیار دارید و نمی‌دانید که چگونه آنها را درک کنید، اصلا نگران نباشید. چرا که ChatGPT اکنون اینجاست تا در زمان و انرژی‌تان صرفه‌جویی کند. این ابزار می‌تواند محتوای تصویر را برای شما توضیح دهد و به سوالات خاصی که دارید پاسخ دهد.

ویژگی کاربردی ChatGPT

مرتب‌سازی اطلاعات

شما می‌توانید به راحتی با استفاده از قابلیت جدید هوش مصنوعی از این ابزار بخواهید تا اطلاعات، لیست کتاب‌های موجود در قفسه‌ کتاب و موارد دیگر را به ترتیب حروف الفبا و یا طبق نیازتان مرتب کند. این روشی عالی برای مرتب‌سازی اطلاعات است و موجب می‌شود که زمان زیادی برای انجام این کار صرفه‌جویی کنید. حتی می‌تواند نام کتاب‌های موجود در قفسه را به همراه نویسندگان برای شما یادداشت کند!

ویژگی کاربردی ChatGPT

وجود گزینه‌های مختلف دسترسی

علاوه بر قابلیت‌های جدید چت صوتی ChatGPT در برنامه تلفن همراه، ویژگی آپلود تصویر ChatGPT Plus نیز بوجود آمده تا کارها را برای کاربران آسان‌تر کند. همچنین می‌توان از آن برای نوشتن متن ALT منحصر به‌فرد نیز استفاده کنید. این نوع از متن‌ها در بیشتر موارد به صورت دستی نوشته می‌شوند. برای مثال فیس‌بوک و ایکس (توئیتر سابق) به شما امکان می‌دهند که متن ALT را به تصاویری که پست می‌کنید اضافه کنید.

حالا هوش مصنوعی آمده تا در این حوزه به مخاطبان کم‌بینا کمک کند؛ پس اگر به این مخاطبان خود احترام می‌گذارید، اکنون می‌توانید از این ویژگی ChatGPT برای نوشتن سریع توضیحات متن ALT و سپس بررسی صحت آن استفاده کنید.

ایجاد درخواست‌های تصویری هوش مصنوعی

کاربران می‌توانند با استفاده از این ویژگی، تصویری ارائه کنند و سپس از ChatGPT درخواست کرده تا توضیح و یا درخواستی مطابق با محتوای تصویر منعکس کنند.

ویژگی کاربردی ChatGPT

نوشتن محتوا بر اساس تصاویر هوش مصنوعی

ابزار هوش مصنوعی ChatGPT امکانات فراوانی دارد و یکی از آنها می‌تواند درخواست تولید محتوا بر اساس یک عکس باشد. در این راه باید در ابتدا تصویری را آپلود کنید و در بخش توضیحات درخواستی برای نوشتن متنی مرتبط با تصویر بنویسید. در انتها منتظر بمانید تا هوش مصنوعی نسبت به تولید محتوا اقدام کند.

ویژگی کاربردی ChatGPT

جمع‌بندی

ما سعی کردیم در این مطلب به سراغ بررسی ویژگی‌های ابزار هوش مصنوعی ChatGPT برویم. از جمله مواردی که هوش مصنوعی در آن‌ها نقش دارند می‌توانیم به دستیارهای صوتی مانند سیری و الکسا، چت ربات‌های خدمات مشتریان و سایر موارد اشاره کنیم. البته ChatGPT و قابلیت جدید تشخیص عکس آن نیز وجود دارد که امکانات فوق‌العاده‌ای را برای کاربران فراهم می‌کند. شما می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در این زمینه به مقاله توجه کنید.

فناوری ChatGPT که در گذشته از مدل GPT-3، یک مدل یادگیری ماشین شبکه عصبی و نسل سوم ترانسفورماتور، استفاده می‌کرد، از الگوریتم‌های تخصصی برای یافتن الگوها در توالی داده‌ها بهره برده است. افراد می‌توانند از قابلیت‌های این سیستم برای حل مسائل ریاضی، کشف کلمات کلیدی مطالب، بازنویسی محتوا و یا توضیحات یک محصول، بازی، جستجوی شغل و نوشتن رزومه، توصیف آسان‌تر موضوعات پیچیده و موارد دیگر استفاده کنند.

ویژگی تشخیص عکس ChatGPT نیز به کاربران امکان می‌دهد تا تصاویر بخصوصی را آپلود کرده و منتظر شناسایی موارد موجود در عکس توسط هوش مصنوعی باشند. همچنین امکان درک نمودارهای پیچیده، مرتب‌سازی اطلاعات، نوشتن محتوا بر اساس تصاویر هوش مصنوعی، ایجاد درخواست‌های تصویری هوش مصنوعی، شناسایی گیاهان و جانوران مختلف و غیره نیز وجود دارد.

از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، بسیار سپاسگزاریم. امیدواریم که این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد و توانسته باشید از راهکارهای بالا برای شناسایی تصاویر مختلف استفاده کنید. فراموش نکنید که نظرات خودتان را در بخش کامنت‌ها با ما و دوستانتان به اشتراک بگذارید؛ همچنین اگر در این حوزه سوالی دارید از کارشناسان سایت بپرسید. برای اخبار بیشتر در این زمینه با سایت آی‌تی‌رسان همراه باشید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا