تکذیب خبر عدم ارایه اندروید 4.1 برای اکسپریاها

چندی پیش در آی‌تی‌رسان خبر عدم عرضه آپدیت اندروید 4.1 بر روی گوشی‌های سری Xperia 2011 را خوانده بودید. خبری غیر رسمی که توسط جان کوپر مدیر تولید سونی انگلستان در صفحه فیس‌بوک خودش در پاسخ به کاربران 2 گوشی Mini Pro و Arc S در مورد زمان ارایه آپدیت آمده بود. از آنجایی که این پاسخ شامل گوشی Arc S نیز می‌شد و البته Arc S قوی‌ترین اکسپریای 2011 بود، تمام کاربران سری اکسپریا 2011 از داشتن اندروید 4.1 نا‌امید شدند.

اما این نا‌امیدی امروز با ارایه بیانیه رسمی از طرف سونی می‌تواند به امیدواری تبدیل شود! سونی امروز در بیانیه‌ای رسمی اطلاعات منتشر شده قبلی را نادرست خواند و اعلام کرد هم‌ اکنون در حال تحقیق و بررسی بر روی گوشی‌ها می‌باشند تا بتوانند مدل‌های مناسب برای عرضه اندروید 4.1 را شناسایی کنند. همچنین سونی اعلام کرد فعلا آن‌ها پیگیر ارایه آپدیت‌های نسخه بستنی حصیری اندروید برای اکسپریاهای 2011 و همچنین Xperia S می‌باشند.

پس فعلا کاربران Arc S و Mini Pro می‌توانند با خیال راحت و اعصاب آرام! از کار با اسمارت فون‌های خود لذت ببرند و منتظر تصمیمات و خبرهای بعدی سونی باشند. به هر حال با این اتفاقات پیش بینی می‌شود حداقل تعدادی از اکسپریاهای 2011 به نسخه لوبیای ژله‌ای اندرویید آپدیت شوند. اما اینکه اولویت بندی و انتخاب‌های سونی برای ارابه این به‌روزرسانی‌ها چگونه باشد، باید منتظر ماند و دید.

نمایش نظرات (3)