اکسپریا اس سونی به خانواده نکسوس می‌پیوندد؟!

دیروز خبرهایی منتشر شد که در صورت تحقق یافتن (که البته احتمال آن بسیار زیاد است) می‌تواند Xperia S را تبدیل به چیزی شبیه Xperia Nexus  کند!

مدیر پروژه اوپن سورس اندروید اعلام کرده است که آن‌ها مشغول بررسی عرضه نسخه‌ای خالص و بدون تغییر از اندروید بر روی گوشی قدرتمند اکسپریا اس هستند. ایشان همچنین دلیل انتخاب اکسپریا اس را اینطور توضیح می‌دهد که “اکسپریا اس یکی از گوشی‌های قدرتمند کنونی بازار می‌باشد که امکان باز کردن بوت‌لودر آن فراهم است و همچنین سازنده آن یعنی سونی نیز رابطه تنگاتنگ و خوبی با AOSP (پروژه اوپن سورس اندروید) دارد و حمایت‌های زیادی در راستای ارایه‌ آپدیت‌های اندروید و پیشرفت آن انجام داده است. “پس از عرضه این آپدیت، اکسپریا اس رسما تفاوتی با گوشی‌هایی با عنوان نکسوس نخواهد داشت و می‌توان این مدل را یکی از اعضای خانواده پر افتخار نکسوس‌ها بر‌شمرد.

به نظر می‌رسد گوگل قصد دارد این بار با بسط دادن پروژه نکسوس‌های خودش به دیگر برندهای موبایلی و ارایه و حمایت از چندین گوشی موبایل در یک بازه زمانی مشخص، بازهم گوی سبقت را از اپل برباید. در صورتی که این پروژه موفقیت آمیز باشد و شما تمایلی به داشتن موبایلی با حمایت گوگل دارید، تنها یک انتخاب پیش روی شما نیست و به راحتی می‌توانید بنا بر سلیقه خود از بین چند محصول که حمایت جدی نرم‌افزاری گوگل را دارند یکی را انتخاب کنید.

هم‌اکنون این پروژه با بسط دادن نسخه خالص اندروید به اکسپریا اس رسما کلید خورده است و در آینده نزدیک باید منتظر شنیدن خبرهایی جدید در این مورد یا شاید حتی گوشی‌های جدیدی که قرار است این چنین به‌روزرسانی‌هایی را دریافت ‌کنند باشیم.

به راستی به نظر شما هدف گوگل از ارایه چنین آپدیتی چیست؟

نمایش نظرات (4)