توکیو استفاده از پهپادها را در پارک‌های عمومی ممنوع کرد

loophole-drone-640x480

این روزها رفته رفته، استفاده‌های تجاری و شخصی از پهپادها رو به افزایش است و برخی از دولت‌ها نیز مجبور شده‌اند تا قوانینی مخصوص به این دستگاه‌ها را وضع کنند. آن‌طور که پیداست دولت ژاپن از آن دسته کشورهایی است که نسبت به پهپادها نگرانی دارد و حالا اجازه پرواز آن‌ها را در پارک‌های عمومی نمی‌دهد.

بر اساس خبرهای رسمی، حفظ امنیت افرادی که برای تفریح به پارک می‌آیند دلیل این تصمیم گیری بوده زیرا احتمال سقوط پهپادها در این مکان‌ها وجود داشته و امکان دارد تا امنیت مردم را تهدید کند. همچنین اکثر پهپادهای امروزی مجهز به دوربین هستند و امکان تصویربرداری غیرمجاز از افراد که امری خلاف حفظ حریم شخصی است، یکی دیگر از دلایل ممنوعیت پرواز آن‌ها در پارک‌های عمومی شهر توکیو است.

همچنین چندی پیش، شخصی با استفاده از پهپاد خود، به بالای مراکز هسته‌ای ژاپن رفته بود و در سقف این مراکز تحت اثر رادیواکتیو قرار گرفته و یکسری مسائل را پیش آورد که حالا با این قانون جدید سعی شده از روی دادن اتفاقات مشابه جلوگیری شود. هم اکنون قانون مورد بحث در ۸۱ پارک عمومی اعمال گشته و دولت ژاپن افرادی که این قانون را زیر پا بگذارند ۴۲۰ دلار جریمه نقدی می‌کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید