تعریف بیل گیتس از انسان بودن چیست؟!

در یک ویدیو که برای رقابت «Big History Project» منتشر شده؛ «بیل گیتس» می‌گوید که چه چیزی انسان را از سایر موجودات کره زمین متمایز می‌کند.

Bill Gates

انسان بودن به چه معناست؟ این سوال ساده‌ای است. به‌هرحال، همه ما خودمان انسان هستیم. پس احتمالا می‌توانیم بفهمیم که انسان بودن چگونه است. اما این سوالی است که توسط فلاسفه و مدرسان طی هزاران سال پرسیده شده، پاسخ داده شده، و دوباره پاسخ داده شده است!

در یک ویدیو که سه‌شنبه در صفحه یوتوب «Gates Notes» منتشر شد؛ موسس مایکروسافت، بیل گیتس به این سوال پاسخ داده است.

برای گیتس، چیزی که ما را به عنوان یک گونه از سایرین جدا می‌کند، این است که به شکل عمیقی اجتماعی هستیم. ما یادگرفته‌ایم که دانش را به شکل مفهومی از یک نسل به نسل بعدی منتقل کنیم و با کمک این موضوع هر نسل توانسته پایش را بر شانه‌های نسل قبلی گذاشته و تاثیری بر پیشرفت نوع بشر با کمک ابزار بهتر و دانش عمیق‌تر نسبت به جهان، داشته باشد.

این ویدیو بخشی از یک رقابت جهانی تصویری از طرف Big History Project است. یک تلاش علمی توسط معلمان، مدرسان و دانشمندان که به دنبال پاسخ سوالات بزرگ درباره گذشته، آینده و حال هستند. یک ویدیوی دیگر درباره معنی انسانیت، توسط «Talk Nerdy To Me» می‌گوید که توانایی خلق و لذت‌بردن از هنر چیزی است که ما را از سایر گونه‌ها جدا می‌کند.

در زیر همچنین می‌توانید ویدیوی صحبت‌های بیل گیتس را مشاهده کنید.

[aparat]F9WDR[/aparat]

1 دیدگاه
  1. mhn_13619 می گوید

    ممنون عالی بود

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم