دستگاه‌های نکسوس، ماهانه آپدیت‌های امنیتی دریافت خواهند کرد!

پلتفرم اندروید، نسبت به ویندوزفون و ios از امنیت کمتری برخوردار است. این امر چند دلیل عمده دارد. اول این که اندروید، متن باز است و هر تازه‌ به دوران رسیده‌ای که کد زدن را به‌صورت کاملا آماتور یاد گرفته و از بهینه‌سازی و امنیت و … اصلا سر در نمی‌آورد، می‌تواند یک برنامه اندروید بنویسد. دومین دلیل این است که سیستم عامل اندروید، نسبت به ios و ویندوزفون از گستردگی بسیار بیشتری برخوردار است و بر روی دستگاه‌های بسیار بیشتری نصب است، به همین دلیل، سازندگان ویروس‌ها و بدافزارها تمایل دارند که بیشتر برنامه‌های مخرب خود را برای سیستم عامل اندروید بسازند، چرا که با یک برنامه مخرب می‌توانند تعداد بسیار بیشتری از کاربران را هدف قرار داده و به اهداف پلید خود برسند.
گوگل و کمپانی‌های استفاده کننده از اندروید، باید بیشتر به فکر امنیت سیستم عامل اندروید و دیوایس‌های اندرویدی باشند.
سامسونگ به تازگی قول آپدیت‌های ماهانه برای دستگاه‌هایش را داده‌است. حالا خود کمپانی گوگل نیز وارد ماجرا شده و ضمانت داده‌ است که به‌‌صورت ماهانه برای دستگاه‌های نکسوس خود آپدیت بفرستد. اگر نکسوس 4 یا مدل‌هایی جدیدتر از آن را دارید، خیلی منتظر نخواهید ماند، چرا که گوگل از همین روزها شروع به ارایه آپدیت‌ها می‌کند. دستگاه‌های نکسوس تا 2 سال آپدیت‌های اصلی سیستم عامل و تا 3 سال آپدیت‌های جزیی را دریافت می‌کنند.
Nexus6-31کار گوگل از سامسونگ بسیار راحت‌تر خواهد بود، چرا که اولا اندروید محصولی از گوگل است و نیازی به هماهنگی با شرکت خاصی نیست، ثانیا گوگل از هر نکسوس تنها یک نسخه دارد و همانند سامسونگ نیست که برای مناطق مختلف، نسخه‌های مختلفی همانند سری H یا C تولید کرده باشد. گوگل با این اقدام خود، می‌تواند الگوی بسیار خوبی برای شرکت‌هایی همچون اچ‌تی‌سی یا هوآوی باشد که این آپدیت‌های ماهانه را در برنامه کاری خود قرار نداده‌اند. گوگل خودش بهتر از هر کس دیگری می‌داند که سیستم عامل اندروید از ضعف‌های امنیتی بسیاری رنج می‌برد. بسیاری از کمپانی‌های سازنده تلفن‌های اندرویدی اصولا اعتقادی به آپدیت ندارند، یا تا مدتی کوتاه دستگاه‌هایشان را پشتیبانی می‌کنند. این کار گوگل می‌تواند موجب گردد که مردم اندروید را به عنوان سیستم‌ عاملی به‌روز و امن بشناسند و به‌زودی خواهیم دید که شرکت‌های سازنده تلفن‌های هوشمند، هیچ عذری برای عدم آپدیت دستگاه‌های خود ندارند!
امیدواریم این اقدام موجب شود کمپانی‌های دیگر به خود بیایند و پشتیبانی‌شان را قویتر کنند.
نظر شما چیست؟

نمایش نظرات (1)