مارک زوکربرگ ۹۹ درصد از سهامش را در فیسبوک به فقرا اهدا کرد!

Zukerburg

مارک زوکربرگ مدیر عامل فیسبوک، امروز اعلام کرد که بخش اعظمی از ثروت خودش را برای “ارتقای پتانسیل‌های انسانی و ترویج برابری” اهدا خواهد کرد. او این گفته را در یک پست مفصل فیسبوکی با اشاره به تولد دخترش بیان کرد.

او گفت:

” ما ۹۹درصد از سهام خود را در فیس‌بوک (به ارزش تقریبی ۴۵ میلیارد دلار) برای پیشبرد این ماموریت اهدا خواهیم کرد.”

وی در ادامه افزود:

“ما می‌دانیم که این سهمی ناچیز در مقابل تمام منابع و استعداد‌هایی است که در حال حاضر روی این مسایل کار می‌کنند. اما می‌خواهیم در حد توان خود همراه با دیگران در این امر، مشارکت کنیم.”

این پست همچنین شامل اعلام تشکیل یک سازمان جدید است:

“همانطور که شما آغاز نسل بعدی خانواده چن-زوکربرگ را مشاهده می‌کنید، ما نیز طرح جدید چن-زوکربرگ را برای پیوستن مردم سراسر جهان به منظور ارتقای پتانسیل‌های انسانی و ترویج برابری برای تمام کودکان نسل بعدی شروع می‌کنیم. تمرکز ما بر زمینه‌های اولیه‌ای همچون شخصی‌سازی آموزش، درمان بیماری‌ها، اتصال مردم به یکدیگر و ایجاد جوامعی توانمندتر است.”

زوکربرگ به تازگی روی خط داغ اهداف بشر دوستانه قرار داشته است. اوایل این هفته، او با همکاری بیل گیتس بنیان‌گذار مایکروسافت و دیگر کارآفرینان، تیمی را برای ایجاد یک صندوق چند میلیارد دلاری برای انرژی‌های پاک تشکیل دادند. ائتلاف عظیم انرژی پاک شامل چندین دولت، دانشگاه و کارآفرین میلیاردر است. این ائتلاف، هدف خود را آوردن انرژی‌های پاک به بازار مصرف و تشویق استفاده از انرژی‌های پایدار بیان کرده است.

نمایش نظرات (4)