لومیا ۹۵۰XL در برابر آیفون ۶S پلاس: عملکرد دوربین در شرایط روشنایی روز و نور کم!

لومیا 950 XL در برابر آیفون 6S پلاس: عملکرد دوربین (عکاسی و ضبط ویدئو) در شرایط روشنایی روز و نور کم

کانال SuperHDview در یوتیوب، باز هم در مقایسه‌ای دیگر دوربین گوشی هوشمند اپل آیفون ۶S پلاس را در مقابل دوربین PureView در لومیا ۹۵۰XL قرار داده است. این ویدئو دارای مقایسه ویدئوی ضبط شده توسط دو دوربین در دو حالت روشنایی روز و نور کم شب، تست OIS و همچنین تصاویر ساکن است.

اما آنچه ما پس از تماشای ویدئو مشاهده کردیم:

OIS به وضوح روی لومیا ۹۵۰XL بهتر کار می‌کند. همچنین کیفیت ویدئو (صافی و میزان جزئیات) ضبط شده با لومیا ۹۵۰XL عالی به نظر می‌رسد.

به نظر می‌آید آیفون ۶S پلاس در رندرینگ رنگ و تعادل رنگ سفید، مشکل دارد. در تصاویر و ویدئوهای روشنایی روز، اثر خفیفی از کمی رنگ زرد وجود دارد و در نور کم می‌توانید مقداری رنگ زرد/قرمز را که در تصاویر و ویدئوهای آیفون ۶S ظاهر شده است، ببینید.

درحالی‌که هر دو دوربین دارای میزان فلاش متغیر هستند، اما لومیا ۹۵۰XL به نظر می‌رسد که تصاویر طبیعی‌تری گرفته و تعادل رنگ سفید را با جزئیات بیشتری حفظ می‌کند.

اگرچه تصاویر نمی‌توانند به‌خوبی در یک ویدئو با هم مقایسه شوند اما تصاویر متوالی لومیا ۹۵۰XL طبیعی‌تر و تقریبا در تمام شرایط با جزئیات بهتری ظاهرشده‌اند.

لومیا 950 XL در برابر آیفون 6S پلاس: عملکرد دوربین (عکاسی و ضبط ویدئو) در شرایط روشنایی روز و نور کم 2این ویدئو را می‌توانید در زیرببینید.

[aparat]8mRgl[/aparat]

نمایش نظرات (6)