گوگل و Levis اوایل سال آینده ژاکت هوشمند خود را راهی بازار می‌کنند!

گوگل و Levis همکاری خود را در کنفرانس سال گذشته گوگل اعلام کردند. این همکاری لباس‌های هوشمند را با استفاده از تکنولوژی با نام Project Jacquard به بازار می‌آورد. این تکنولوژی که از بافتن مواد هادی در لباس ساخته شده است، قادر است که لمس، فشار و حتی موقعیت دست شما را پیش از لمس لباس، حس کند.

این ژاکت بافتی از تکنولوژی Jacquard در آستین چپ سود می‌برد. شما یک حلقه مجهز به بلوتوث به سر دست ژاکت می‌بندید. این سر دست اجازه می‌دهد که گوشی شما با ژاکت صحبت کند. شما می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که چه حرکتی، چه اپلیکیشنی را باز کند.

این ژاکت با فرآیند کارخانه‌ای متداول Levis ساخته شده است و نیاز به هیچ مراقبت خاصی ندارد. شما می‌توانید مانند یک ژاکت معمولی آن را بپوشید و بشویید، تنها باید پیش از شستن، سردست بلوتوثی را جدا کنید. این اولین لباسی است که Levis با این تکنولوژی ساخته است، اما قصد دارد این تکنولوژی را برای ورزشکاران و بخش تجاری نیز آماده کند.

توسعه‌دهندگان می‌توانند از API‌های متعدد Jacquard استفاده کنند و انتظار می‌رود که تا زمان عرضه به بازار، اپلیکیشن‌های زیادی با این ژاکت سازگار شوند. این ژاکت اکنون با اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، پلی موزیک، نقشه‌ها و اپلیکیشن‌های سوم شخص مانند Spotify و Strava سازگار است.

این ژاکت در اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی به بازار عرضه می‌شود، اما عرضه آزمایشی آن از پاییز امسال آغاز می‌شود. اگر فاز آزمایشی موفقیت‌آمیز باشد، خرید آن چندان انتخاب بدی نخواهد بود.

Screenshot+2016-05-20+10.19.26-ed

1 در مورد “گوگل و Levis اوایل سال آینده ژاکت هوشمند خود را راهی بازار می‌کنند!”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس