ایده بدهید تا ۸۰ میلیون تومان حمایت بگیرید

احتمالا بارها برایتان پیش آمده که به خبر موفقیت یک طرح یا ایده نو برخورد کرده باشید؛ ایده‌ای که شاید پیش از این به ذهن خودتان هم خطور کرده اما عوامل متفاوتی مانع از آن شده است که آن را پیگیری کنید و پا در مسیر راه اندازی یک کسب و کار بگذارید.

عوامل موثر در تبدیل یک ایده به یک کسب و کار موفق بسیار متفاوت هستند، از انگیزه و همت فردی گرفته تا پارامترهای اقتصادی جامعه و …

شاید این سوال پیش بیاید که ایران عزیزمان که دارای شمار بالایی از فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی است و به عبارتی رتبه سوم را در بین کشورهای دنیا از این حیث داراست؛ کجای معادلات جهانی راه اندازی کسب و کارهای نوپا که اصطلاحا به آنها استارتاپ می گویند قرار دارد!

با توجه به ظرفیت های بومی و تعداد بالای جوانان تحصیل کرده ایرانی، به نظر میرسد کشورمان محیط مناسبی برای رشد استارتاپ‌ها و پروژه‌های دانش‌بنیان است. در این میان اما این کسب و کارهای نوپا با مشکلات متعددی از آموزش های لازم تا حمایت مالی و معنوی مواجه اند. بنابراین وجود یک پایگاه فن آفرینی که بتواند پاسخگوی نیازهای استارتاپ ها بوده و به توسعه این شکل از کارآفرینی دانش بنیان کمک کند، ضروری به نظر می‌رسد.

 

photo_2016-08-01_12-52-10

مرکز فن آفرینی نوتک یکی از پایگاه هایی است که با چنین هدفی شکل گرفته است. رسالت مرکز فن آفرینی نوتک حمایت از تیم‌ها و کسب و کارهای نوپا است، تا آنها را توانمند کند و در معرفی آنها به دنیا کمک کند و علاوه برآن به آنها یاری برساند تا با استفاده از این مزیت‌ داخلی، به بازارهای جهانی راه یابند.

نوتک به این صورت از ایده‌ها و برنامه‌های شما حمایت می‌کند:

– آموزش تخصصی و فشرده در ایران و آلمان

– سرمایه گذاری تا ۸۰ میلیون تومان در طرح های منتخب

– ۱۲ ماه حضور در محیط کار حرفه ای

اتفاق خوب دیگر که از حمایت های اصلی نوتک به حساب می آید، دوره توانمندسازی برای طرح‌هایی است که بازار ملی یا بین المللی را هدف قرار داده‌اند. این گونه طرح‌ها پس از دوره پیش شتابدهی که به مدت چهل و پنج روز در تهران برگزار می‌شود، برای یک دوره آموزشی فشرده به مدت بیست و یک روز به آلمان می‌روند.

خوب است بدانید که هر چند کلیه فعالیت‌های فنی تیم در فضای کار مناسبی که در نظر گرفته شده است صورت می‌پذیرد، اما طرح‌هایی که امکان جذب مخاطب بین‌المللی داشته باشند، فرصت دارند تا یکی از اعضای تیم خود را که به بحث توسعه بازار و جذب مخاطب می‌پردازد، در دفتر آلمان مستقر کنند. پس از پایان دوره توانمندسازی، تمام کسب و کارهایی که پس از یک سال شکل گرفته‌اند، در قالب دو رویداد در ایران و آلمان به سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی ارائه می‌شوند.

اگر قصد دارید در این رویداد شرکت کنید و امکان ورود به طرح توانمندسازی را برای ایده و گروه‌تان محک بزنید، به وب‌سایت نوتک (know-tech.ir) مراجعه فرمایید.

توجه داشته باشید فقط تا ۱۵ مرداد فرصت دارید تا ایده خود را ثبت کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
2 دیدگاه
  1. soulage می گوید

    طرح خیلی خوبیه اما به شرطی که نصفه نیمه رها نشه…حمایت همه جانبه باشه قطعا ثمره خیلی خوبی خواهد داشت
    موفق و پیروز باشید

  2. رضایی می گوید

    طرح جالب بنظر میرسه اگرچه تو ایران معمولا رها میشن پس از یه مدت

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان