پلی‌استیشن ۴ نئو ماه آینده معرفی می‌شود

سونی ممکن است در ماه سپتامبر از نسل جدید پلی‌استیشن ۴ رونمایی کند. بر اساس گزارش‌های رسیده، ماه آینده PS4 Neo در نیویورک رونمایی می‌شود. البته این رونمایی به نمایش قابلیت‌های تکنیکی و تکنولوژیکی محدود می‌شود. محل رونمایی همان محلی است که پلی‌استیشن ۴ رونمایی شد.

PS4 Neo اغلب با نام‌های PS4.5 یا PS4K نزد توسعه‌دهندگان و گیمرها شناخته می‌شود. نئو احتمالا به پردازنده و جی‌پی‌یو بهبود یافته مجهز خواهد بود. ویژگی مهم نئو، توانایی نمایش تصاویر با کیفیت با فریم ریت بالا و شاید ۴K است. گرچه ممکن است سونی از رویداد سپتامبر استفاده کند تا قابلیت‌های تکنولوژیکی نئو را به نمایش بگذارد، اما دلیل اصلی این کار به دلایل مالی بر می‌گردد. AMD که سازنده اصلی چیپ‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ است، اخیرا از جی‌پی‌یو Polaris که قوی‌تر، سبک‌تر و کوچکتر از نسل قبلی است، رونمایی کرده که این باعث می‌شود که کارت‌های گرافیکی با قیمت کمتر، عملکرد بهتری داشته باشند.

ترکیب ارزانی و سرعت بیشتر باعث می‌شود سونی بتواند PS4 را با سود بیشتری بفروشد. پلی‌استیشن اکنون به قیمت ۳۵۰ دلار به فروش می‌رسد، اما سونی می‌خواهد که قیمت را تا ۴۰۰ دلار و حتی بیشتر بالا ببرد. این کار باعث می‌شود که متوسط قیمت فروش بالا رفته و درآمد بخش بازی سونی را افزایش دهد. این بخش، سودده‌ترین بخش سونی است و بخش عمده‌ای از درآمد سونی را شامل می‌شود. بعلاوه، پلی‌استیشنی که بتواند بازی‌های ۴K داشته باشد، به فروش تلویزیون‌های ۴K سونی نیز کمک می‌کند.

مایکروسافت اخیرا فروش ایکس باکس One S را شروع کرده است. One S که نسخه باریک‌تر ایکس باکس وان بوده، ویدئوهای ۴K را پشتیبانی می‌کند و از چیپ‌های جدید Polaris بهره می‌برد. در حالیکه برخی از کاربران ممکن است برای نئو یا اسکورپیو منتطر بمانند، One S تلاشی است از طرف مایکروسافت برای بالا بردن متوسط قیمت فروش بخش بازی و آماده کرده بازار ۴K برای محصولات سال بعد خود.

شاید هر دو کنسول جدید مایکروسافت و سونی دارای پردازنده قدرتمندتر و ابعاد کوچک‌تر باشند، اما مهمترین هدف هر دو ۴K است. ۴K فرمت ویدئویی است که چهار برابر full HD کیفیت دارد. نئو و اسکورپیو هر دو دارای قدرت پردازشی بالا برای پشتیبانی از ۴K هستند. اما مایکروسافت ممکن است با معرفی One S بهره بیشتری از بازار ۴K ببرد.

۴K قطعا جای ۱۰۸۰p را می‌گیرد. اما خبر خوب این است که One S به سازندگان دلیل خوبی برای تولید تلویزیون‌های ۴K می‌دهد. محصولات ۴K نیز روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند. حال اگر سازنده‌ای محصول یا تلویزیونی بسازد که One S را پشتیبانی نکند، فروش محصولش کم می‌شود. بنابراین انتظار می‌رود که سازندگان زیادی تلویزیون‌های سازگار با One S تولید کنند. بنابراین بازار کم‌کم چم و خم ۴K را پیدا می‌کند و این به مایکروسافت اجازه می‌دهد که اسکورپیو را با خیال راحت‌تری در سال ۲۰۱۷ معرفی کند.

PS45-930x569

نمایش نظرات (1)