افتتاح اولین کارخانه تولید لباسشویی Direct Drive (بدون تسمه) در ایران

شرکت صنایع گلدیران در مراسمی با حضور اسحاق جهانگیری معاون رئیس‌جمهوری و محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، کارخانه تولید لباسشویی ال‌جی را افتتاح کرد.

این یک اقدام بزرگ و یک گام به پیش در راستای ورود تکنولوژی و عمق دادن به آن است. ایران که غالبا واردکننده تکنولوژی بوده، برای اولین‌بار اقدام به ساخت ماشین‌های لباسشویی پیشرفته می‌کند.

شرکت صنایع گلدیران با همکاری طرف کره‌ای و تجهیز کارخانه‌ای با ۳۲ هزار متر زیربنا در منطقه کاسپین قزوین با سرمایه‌گذاری ۶۰۰  میلیارد ریالی و ۸ میلیون دلار ارزی، اقدام به این کار بزرگ کرده تا انتقال تکنولوژی از کره به ایران به طور کامل اتفاق بیفتد.

در این کارخانه همه مدل‌های روز لباسشویی‌های ال‌جی را می‌توان به تولید رساند. همانطور که می‌دانید تکنولوژی روز ماشین‌های لباس‌شویی، دستگاه‌های بدون تسمه و با کمترین لرزش است و این کارخانه نیز همگام با دانش روز برای اولین بار اقدام به تولید این دستگاه‌ها می‌کند. در حالی که می‌توان ادعا کرد تا حد بسیار زیادی ایران سازنده این لباسشویی‌هاست.

Direct Drive

هلدینگ گلدیران بعد ازنزدیک به سه دهه همکاری نزدیک با کمپانی معظم ال‌جی، حالا دست به کار بزرگی زده که در راستای اولویت‌هایی مثل اقتصاد مقاومتی و اهمیت دادن به تولیدات داخلی و کاهش وابستگی تکنولوژیک است. کاری که باعث اشتغالزایی ۵۰۰ نفری، کاهش خروج ارز و خودباوری صنعتی در ایران خواهد شد.

اسحاق جهانگیری معاون رئیس‌جمهوری، محمدرضا نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر همتی استاندار قزوین،  حسین دیلمی (رئیس هیئت مدیره هلدینگ گلدیران) و حسین تنهایی (نایب رئیس هیئت مدیره هلدینگ گلدیران)، علیرضاخزاعی مدیرعامل شرکت صنایع گلدیران، داود محمدی، روح‌الله بابایی و بهمن طاهرخانی نمایندگان استان  قزوین درمجلس، دلخوش نماینده مجلس و عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی و رییس فراکسیون گمرک، ابویی مهریزی معاون برنامه‌ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت، هاشمی مدیر کل دفتر  لوازم خانگی و صنایع فلزی وزارت صنعت معدن و تجارت و نیز اعضا هیئت‌مدیره و مدیران ارشد هلدینگ گلدیران در این مراسم افتتاحیه حاضر بودند.

همچنین کیم سونگ هو سفیر کره، کوین چا مدیر کل شرکت ال‌جی الکترونیکس در منطقه خاورمیانه و آفریقا، دی‌اس‌ان مدیر عامل شرکت ال‌جی الکترونیکس در ایران و مدیران محصولات لوازم خانگی ال‌جی نیز در افتتاحیه این کارخانه حضور داشتند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

کاریزما