اپل و توسعه نمایشگرهای جدید MicroLED برای آیفون

تمام گزارش‌ها حکایت از آن دارد که آیفون ۲۰۱۷ با نمایشگرهای خمیده OLED معرفی می‌شود. اما بر اساس اخبار جدید، اپل مدت زمان زیادی از این تکنولوژی استفاده نخواهد کرد و این کمپانی در حال توسعه تکنولوژی جدید MicroLED برای نمایشگرهای خود است.

بر اساس گفته‌های وانگ جی‌چائو، رییس Innolux، شرکت سازنده پنل‌، OLED راه‌حل کوتاه‌ مدت اپل است و این کمپانی قصد دارد از نمایشگرهای MicroLED (میکرو ال‌ای‌دی) استفاده کند. دلیل اول این است که شاید قیمت نمایشگرهای OLED نسبت به عملکردشان پایین نیایید. دومین دلیل می‌تواند این باشد که در کوتاه مدت عرضه جهانی این پنل‌ها محدود بوده و این ممکن است اپل را با مشکل مواجه کند.

اینجاست که MicroLED وارد می‌شود. بنابر گزارش‌ها، اپل یک آزمایشگاه مخفی در تایوان دارد که برای تولید نمایشگرهای باریک‌تر، سبک‌تر، روشن‌تر و با بازدهی بیشتر برای آیفون کار می‌کند. این آزمایشگاه، حداقل پنجاه کارمند دارد و این کارمندان از شرکت‌های محلی همچون AU Optronics و SolLink که زیر مجموعه کوالکام است، استخدام شده‌اند. این نمایشگرها، نسل جدیدی از نمایشگرهای LCD هستند. اپل تولید MicroLED را با جدیت دنبال کرده و شرکت LuxVue که توسعه‌دهنده پنل‌های MicroLED است را در سال ۲۰۱۴ خریداری کرد. اپل تا به‌حال پتنت‌های زیادی در مرود نمایشگرهای MicroLED به ثبت رسانده است.

MicroLED برتری‌هایی نسبت به تکنولوزی‌های فعلی نمایشگر دارد. مهم‌ترین خاصیت این پنل‌ها، استفاده بهینه انرژی است. این پنل‌ها، خواص OLED مانند رنگ سیاه خالص و نرخ رفرش بالا را با خواص LCD مانند روشنایی بهتر، ترکیب می‌کند. MicroLED گرانتر بوده و تولید آن در مقیاسی که اپل لازم دارد، دشوار است. اما بهبود عملکردی که این پنل‌ها دارند، باعث شده اپل دشواری خرید LuxVue را به جان بخرد و آزمایشگاه خود را همچنان در تایوان حفظ کند.

اپل در حال حاضر از نمایشگرهای TFT-LCD برای آیفون‌های خود استفاده می‌کند. اپل واچ تنها محصول اپل است که از نمایشگر OLED بهره می‌برد. برخی اخبار حکایت از آن دارد که اپل واچ اولین محصولی خواهد بود که به MicroLED مجهز خواهد بود و اپل از این محصول برای تست نمایشگرهای جدید برای آیفون و آیپد استفاده می‌کند.

گزارش امروز به این معناست که اپل از نمایشگرهای OLED تنها برای کنارزدن رقبا در کوتاه‌مدت استفاده می‌کند، تا زمانی که بتواند نمایشگرهای MicroLED را آماده تولید انبوه کند.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم