5 دلیل برای آنکه بازی کوییز آف کینگز را انجام ندهید!

بازی ایرانی Quiz of Kings را می‌توان محبوب‌ترین بازی داخلی دانست که طرفدارانی میلیونی در کشورمان دارد و به دلیل ساختار خاص این عنوان، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

چندی پیش برای شما این بازی را بررسی کوتاهی کردیم و در ادامه، چند روش را آموزش دادیم که بتواند شانس برنده شدن‌تان را افزایش دهد. اما در این مطلب می‌خواهیم به شما ۵ ایراد مهم این بازی را بگوییم که شاید سبب شود از انجام آن پس از مدتی دلزده شده و یا حداقل تلنگری باشد برای سازنده که به این موضوعات توجه بیشتری نشان دهد و کیفیت بازی خود را بالاتر ببرد. با یکدیگر این مشکلات را مرور می‌کنیم.

۱- امان از سوالات اشتباه!

اساس این بازی بر پایه سوال و جواب بنا نهاده شده است و قاعدتا اگر یک سوال اشتباه بوده و یا پاسخ آن ایراد داشته باشد، کل بازی می‌تواند زیر سوال برود! این وضعیت زمانی شکل بدتری به خودش می‌گیرد که شما پاسخ یک سوال را می‌دانید و رقیب‌تان نمی‌داند! همین امر سبب می‌شود تا فرد ناآگاه حتی شانس بیشتری در پیروزی پیدا کند. این سوالات اشتباه مشتمل بر دو نوع هستند، یک مدل به اشتباه در خود سوال باز می‌گردد که به دلایلی چون طولانی بودن بیش از حد یا گنگ بودن، شما را از یافتن پاسخ صحیح باز می‌دارد و یا به جواب که گزینه اشتباهی به عنوان صحیح انتخاب شده است.

در این حالت، شما یک نمره منفی کسب می‌کنید و تنها راهی که پیش رویتان قرار گرفته، گزارش کردن سوال است که هیچ دردی را در آن لحظه از شما دوا نخواهد کرد! پس خیلی بهتر خواهد بود که سازندگان بازی، حتما سوالات را پیش از انتشار نهایی، توسط متخصصان معتبر بازبینی کرده و به بازرسی توسط کاربران و حتی طراحی آنان با وعده اهدای سکه بسنده نکنند زیرا همچنان مشکل را پابرجا نگاه خواهد داشت.

۲- سکه‌ها و بازی غیر منصفانه!

راه‌کار اصلی سازنده برای درآمد زایی، فروش سکه است که البته جای هیچ انتقادی ندارد زیرا برای این ایده خوب و پرطرفدار، استحقاق کسب درآمد را دارند. اما مشکل اصلی در این بخش، به نحوه فروش سکه‌ها باز می‌گردد که بازی را از حالت منصفانه خارج کرده و به رقیب امتیازی می‌دهد که ممکن است نفر مقابل از آن بی‌بهره باشد.

در این ارتباط می‌توان بازی مشهوری چون کلش آف کلنز را مثال زد که از طریق فروش جم (الماس) درآمد زایی می‌کند و یا حتی بازی دیگر این سازنده با نام کلش رویال که روال مشابهی را در فروش پیاده کرده و شما با خرید جم، در روند رشد و توسعه بازی خودتان سرعت می‌گیرید اما در هنگام رقابت آنلاین در مقابل حریف‌تان، این جم‌ها دیگر نمی‌توانند به کمک‌تان بیاید زیرا بر آن چیزی که با خود به نبرد می‌برید، از طریق پول و خرید جم نمی‌توانید بیفزایید و همین امر سبب می‌شود که نبردهایی منصفانه شکل بگیرد.

اما در کوییز آف کینگز، شما می‌توانید در همان حین بازی و با استفاده از سکه‌ها، اعمالی چون عوض کردن دسته‌بندی سوالات، حذف دو پاسخ غلط، امکان رای دادن مجدد و… را به‌دست بیاورید که بازی را از حالت منصفانه خودش خارج کرده و به حریف‌تان امکانی می‌دهد که با اطلاعات پایین‌تر، بتواند برنده باشد! در واقع سازنده به خاطر درآمدزایی بیشتر، این اصل مهم را نادیده گرفته و به همین دلیل، فردی که دارای سکه و بالطبع پول بیشتری است، شانس پیروزی‌اش همیشه بالاتر خواهد بود.

۳- دسته‌بندی‌هایی که مفهوم درستی ندارند!

در بازی حدود ۲۰ دسته بندی مختلف وجود دارد که از نظر تنوع، سطح خوبی را پوشش می‌دهند اما از نظر محتوا دارای اشتباهات زیادی بوده و یا آنکه بسیار گنگ هستند! مثلا بخشی چون لوگو و سرگرمی، بیشتر از همه به سوالات خودرویی اختصاص دارد که مشخص نیست واژه لوگو و یا حتی سرگرمی، چه ارتباطی به خودرو دارد و شاید بهتر بود که این دسته بندی مهم، خودش یک شاخه جداگانه داشت. یا در عنوانی چون فرهنگ و هنر، بعضا سوالاتی را مشاهده می‌کنیم که در دسته اطلاعات عمومی باید قرار بگیرند و بدتر از همه سوالات مربوط به جغرافیا است که همپوشانی عجیبی با دسته‌ای چون طبیعت دارد و حتی گاهی اوقات با غذا و نوشیدنی نیز دچار اختلال می‌شود!

در واقع برخی از دسته‌بندی‌ها به قدری بد انجام شده که شما صرف انتخاب آن، به سوالات مورد علاقه خودتان نخواهید رسید و به‌جز مواردی چون زبان انگلیسی، ریاضی یا فوتبال که چارچوب بسیار مشخصی دارند، سایر دسته‌بندی‌ها با یکدیگر همپوشانی زیادی پیدا کرده و کاربر در دراز مدت از این امر ناراضی خواهد شد.

۴- سرورهایی که گاهی اوقات کم می‌آورند!

اگر در ساعات اوج شلوغی بازی به سراغ کوییز آف کینگز بروید، احتمالا به کرات با پیغام خطا در شبکه و تلاش مجدد روبه‌رو خواهید شد. این میزان از خطا به قدری است که بتواند شما را کلافه کرده و حتی موجب شود از خیر بازی کردن بگذرید!

این مورد البته در ساعاتی که کاربران زیاد هستند اتفاق می‌افتد اما مثلی داریم که می‌گوید، استحکام یک زنجیر به اندازه ضعیف‌ترین اتصال آن است، پس سازنده بایستی به این مورد مهم توجه کرده و اجازه ندهد چنین نقصانی، سبب ریزش و نارضایتی کاربرانش شود.

۵- ایراداتی که در آمارها دیده می‌شود!

سازنده کوییز آف کینگز تلاش زیادی کرده تا بازی خود را با حداکثر دقت و به خصوص ارایه آمار عرضه کند. بیان اینکه شما تا به الان در چند بازی پیروز بوده‌اید، در کدام دسته‌بندی‌ها قدرت بیشتری دارید و یا در بازی‌های اخیر خود چه نتایجی را به‌دست آورده‌اید، به طور قطع جذاب است اما وقتی این آمار دچار مشکل بشوند، قاعدتا از میزان جذابیت‌شان کاسته خواهد شد.

به طور مثال تا به حال در آمار مربوط به حریفان و به خصوص کسانی که تازه بازی خودشان را آغاز کرده‌اند، دیده شده است که دارای اشتباهات زیادی چون درصد اشتباه در پاسخ به سوالات وجود دارد و یا حتی پس از چندین بازی متوالی، درصد پیروزی شما دستخوش تغییر خاصی نشده است! و حتی میزان برد و باخت شما که نمایش داده می‌شود، با عوض کردن گوشی دیگر نمایش داده نخواهد شد و حتی گاهی اوقات در حین بازی‌هایتان، ممکن است تعدادی از این بازی‌ها به کل غیب شود و یا اگر مدتی بازی نکرده باشید، دستاوردهای لیگ شما نمایش داده نشود و…!

در واقع حفظ تاریخچه بازی افراد و حتی محاسبه اشتباه، با توجه به تعداد بسیار زیاد کاربران، به طور قطع امری دشوار است و نیاز به سرورهای قدرتمندی دارد که باید پیش‌بینی‌های لازم برای آن و پس از این زمان نسبتا طولانی حضور، توسط سازنده انجام شود.

شما چه ایراداتی را می‌توانید به این بازی پرطرفدار داخلی بگیرید؟ آن را با ما و سایر کاربران در میان بگذارید.

بخوانیدکوئیز آو کینگز به عنوان پدیده بازی‌های سال 1396 انتخاب شد!

176 در مورد “5 دلیل برای آنکه بازی کوییز آف کینگز را انجام ندهید!”

 1. یه مشکلی که داذه من پول دادم واسه آواتارم یسری چیزمیز خریدم ولی اصلا باز نشدن توی بازی. یعنی 6000 تومن کجا رفت:/
  پشتیبانی هم پاسخگو بود ولی شماره کارت میخواستن. شماره کارت بدی میزنن هک میکنن همه چی نیست و نابود میشه. تابحال کسی خرید کرده و این مشکل واسش پیش اومده؟ اگر اره بعد دادن شماره کارت اتفاقی افتاد برای حسابتون؟

 2. به نظرم این بازی کاملا خوبه بله راست میگید مشکلات داره قبول دارم ولی هر بازی مشکلات خودش رو داره چند تا مشکل باعث نمیشه که به سازندگان بازی اهانت بشه

 3. سلام با کسی بازی کردم که به همه سوالات جواب داد حتی سوالاتی که بی نهایت سخت بود من معمولا امتیازم بین 11 تا 15 هست اما این شخص قبل از دور اخر پیروزی اش مسجل شد و در دور اخر بعد از مسجل شدن پیروزی اش به ساده ترین سوالات هم نتونست جواب بده

  1
  1
 4. 1.سوالات اشتباه، شاید تو بازی انفرادی تاثیر زیادی نداشته باشه، اما امان از وقتی که تو‌بازی گروهی همچین موردی به پستتون بخوره، زحمت تمام گروه با یه سوال که از پایه اشتباهه هدر میره.
  2سوالات به صورت رندوم هست و ممکنه تو یه بازی ،حتی یه راند از بازی ، دو یا هرسه تا سوال مشابه باشن و این خیلی بی انصافیه.
  3.بعضی آیتم ها با یک یا دوبار بازی کردن تبدیل میشن به آیتم تخصصی آدم،اگر بخوایم درصد آیتم دیگه ای رو بالا ببریم با ده بار بازی کردن هم درصدش بالا نمیره.
  4.تو بازی ای که همه چیز بر مبنای سکه س(از خرید آواتار گرفته تا تغییر آیتم و راهنمایی گرفتن و…)چرا جایزه چالش ها باید آواتار باشه؟شما بابت برنده شدن به من سکه بده، اگر دلم خواست کلاه میخرم برای آواتارم.
  5.حریف شانسی باید در محدوده رتبه من انتخاب بشه (حالا ده تا بالاتر هم مشکلی نیست)نه اینکه من با رتبه 15با یه رتبه 70مسابقه بدم،اصلا منصفانه نیست.چون سوالات برای اون شخص بیشتر تکرار شده. در مورد بازی گروهی هم همین اشکال وجود داره

  1
  12
 5. تست هوش اخه این کجا تست هوشه باید بگی پول هوش وقتی با پول می تونی جواب ها رو بخری اونی که پول نداره تکلیف در ضمن من وقتی وارد بازی های گروهی می شم یکی جای من حرف می زنه می زنه ناشناس در گروه نیست و وقتی که من کامنت می زارم خودش پاک می کنه هک کردن منم یکی دیگر از این مشکل حیف پول که بار این بازی خرج بشه من همون منچرز رو ترجیع می دم ولی اونم دزد تر از این

  4
  11
 6. من هم میگم بازی خوبیه هنوزم بازی میکنم ولی راستش اشکالاتی هم داره که باید برترف شود ولی این به این منظور نیست که بازی نکنیم

  2
  17
   1. من هم میگم بازی خوبیه هندزم بازی میکنم ولی راستش اشکالاتی هم داره که باید برترف شود ولی این به این من ضور نیست که بازی نکنیم

    10
 7. توی لیگ چند بار شده هنوز بازی نکرده وقت رو تموم می کنه و بعدش هم که رتبه بندی نگاه میکنی وقتت رو یه چیز پرت مثل۵۳۷ ثانیه نشون می ده که خب مشخصه اشکال از اپلیکیشنه چون کل زمان لیگ صدوده ثانیه است. از طرف دیگه همون صدوده ثانیه هم خیلی اوقات کامل داده نمی شه و از وسط ها یا آخرهاش شروع می شه!

 8. من گوشیمو بروزرسانی کردم ولی دیگه بازی برام بالانمیاره و کلا مشکل پیدا کرده کسی میتونه راهنمایی کنه من ب شدت ناراحتم؟؟؟؟؟؟

  2
  5
 9. من مشکلم اینجاست که هر نفر دوازده ساعت وقت پاسخگویی به سوالات رو داره و اگر توی این مدت بازی انجام نشه میبازی. بعضی ها از این قابلیت سو استفاده میکنند و وقتی میبینند دارند میبازن خودشون بعد چند ساعت دستشون رو بازی میکنند تا اینکه ما نتونیم به موقع وارد بازی بشیم و وقتمون تموم بشه و ببازیم.

  2
  7
 10. سلام دوستان
  یجورایی همه مشکلاتی ک سایت گفت درسته مخصوصا خرید سکه و استفادش تو مرحله های بازی..این واقعا غیر منصفانس..مشکل منم با بازی ک از وقتی گوشیمو به اندروید ۱۰ بروز رسانی کردم دیگه اجرا نمیشه و استاپ ورکینگ میده..هم تو گوشی خودم ک سامسونگه a70 هم تو گوشی خانومم ک a50..خوب میشه اگه یکم تیم سازنده پیگیر تری داشته باشه

  1
  2
 11. سلام اقا خسته نباشید بَدِتون نیاد لطفا،تنتون هم سلامت باشه و خدا خیرتون بده بابت ساخت یه بازی تک و پیشرفته و جالب ایرانی انشالله یکم کار تیمتون رو افزایش بدید و نظارت و پشتیبانی رو زیاد کنید و مشکل عمده فعلی بازی رو رفع کنید الان هرکسی که اندروید گوشیش رو به 10 ارتقا داده یا گوشی جدید خریده با اندروید ده به بازی دسترسی نداره خیلی وقته….
  ولی چرا اخه انقد پشتیبانی ضعیفه.چند وقته برای اندروید 10 ارور میده و باز نمیشه بازی ولی رسیدگی و رفع اشکال نمیکنید و نسخه جدیدش رو نمیدید بیرون،بخدا گروهمون رو هواس ،یکماهه به بازی دسترسی ندارم حتما همه از گروهم رفتن بخاطر نبودن من و بازی گروهی نذاشتنمون،بخدا این مشکل خیلیاس،اونایی هم که مدیر گروه نیستن یجور دیگه مشکل دارن چون تو بازی نیستن و بازی نمیکنن حتما تو این چند وقت انداختنشون بیرون از گروهایی که توش بودن،،،هرچی هم صبر میکنیم نسخه جدید بدون اشکال برای اندروید 10 نمیاد،عجب غلطی کردیم گوشی جدید خریدیم
  چرا تیم پشتیبانی تون رو قوی نمیکنید چند ساله
  چند ساله این بازی ساخته شده ولی پیشرفت چشم گیری نداشته مشکلی هم که تا دیروز داشتیم کم بودن سوال های با کیفیت و جدید از طرف خودتون بود نظارت نشدن روی سوالات هم مشکلی دیگه بود و خیلی از سوالا قدیمی و وابسته به زمان،پر غلط املایی یا اشتباه، یا تکراری، یا خیلی پیش پا افتاده یا خیلی سخت و تخصصی،یا سوالا اصلا بی مفهوم بود یا چند نفر مسخره بازی در اورده بودن و خود مردم هم تایید کرده بودن اخه همه کس که نمیتونن سوال طرح کنن یا تایید کنن،یا باید خودتون سوال با کیفیت و جدید بدید یا باید یه قانونی بذارید فقط کسایی که امتیاز و لول و رتبه و درصد بالایی دارن بتونن سوال طرح کنن و سوال های طرح شده رو بررسی کنن
  تا دیروز همه همین مشکلاتو داشتن الان دیگه کلا بازی باز نمیشه برا ما که اندرویدمون 10 هست ولی آخه یه روز دو روز یک هفته نه یکماه که بازی باز نمیشه ولی پیگیری نمیکنید و درستش نمیکنید،چرا حالا که بازی خوبی ساختید و مردم استقبال کردن پیشرفت و پشتیبانیتون رو قوی نمیکنید که بازی در حد رقابت با بازی های انلاین خارجی باشه،الان اگه بازی های سوپرسل همچین مشکلی داشت حداکثرِ حداکثرش دیگه هفت هشت ساعت نشده مشکل رفع شده بود و نسخه به روز میدادن،ولی خداوکیلی چند وقته شما رسیدگی نمیکنید تو رو خدا مخاطب رو بازیچه خودتون نکنید و براتون مهم باشه دیگه کی قراره درست بشه، چرا انقد پشتیبانیتون ضعیفه خب تیمتون رو افزایش بدید،اقا لطفا بد برداشت نکنید از حرفای من اینا مشکلات خیلی هاس ولی میگم که رفع کنید و افتخارش برای خودتونه وقتی انقد استقبال شده و حالا شما بازی رو جوری پیشرفت بدید و پشتیبانی و نظارت کنید روش که حتی در رقابت با بازی های انلاین خارجی بهتر هم باشید و افتخار کنید و همه راضی باشن و نظر و رضایت مخاطب براتون مهم باشه
  لطفا زودتر برا اندروید 10 درستش کنید خسته شدیم دیگه واقعا

 12. اینکه دسته بندی به اسم تلویزیون داره واقعا مضخرفه، سوال میپرسه فلان برنامه رو کدوم شبکه نشون میده، منی که هیچ وقت تلویزیون نگاه نکردم خب معلومه بازنده میشم، این دسته بندی مذهک رو بهتره حذف کنن ازش یکم بهتر بشه.

  5
  6
 13. سلام اینهمه بازی داریم که تولید کشور های دیگس چرا به اونا ایراد وارد نمیکنین که مردم ازش دلزده شن و عوضش برنامه ی داخلی رو تخریبش میکنین
  نه که کاملا با مطالب بالا مخالف باشم نه! ولی بی انصافیه که از خوبیاش چشم پوشی بشه
  حتی کمترین برنامه های تلویزیونی هم اسپانسر دارن پس غیر منطقی نیست که همچین بازی همگانی و محبوبی از راه تبلیغات درون برنامه ای از خودش حمایت کنه
  مورد بعدی اینکه چرا راجع به بازی کلش آف کلنز چیزی نمیگین ؟! این بازی که سرشار از نماد های شیطان پرستی و کارها و افکار پوسیده و غیر انسانیه! چرا راجع به اون مطلبی نمیزارین که من نوعی متوجه تاثیر غیر مستقیمی که روم میزارن بشم!
  به نظرم یکم باید بهتر به اظراف نگاه کرد و انقدر درگیر نیمه خالی لیوان نشد! ممنون:)

  6
  5
 14. سلام چرا من پاک کردم دوباره نصب کردم مینویسه امکان ورود متوالی به بازی وجود ندارد هر دفعه یه مشکلی داره

 15. سلام دوستان…من از بازی واقعا خوشم میاد همه ی مشکلاتی که داشته تا الان برام اهمیتی نداشته ولی یک اتفاق که اصلا نمیتونم باهاش کنار بیام امنیت بسیار پایینشه وهر جوجه ای راحت میتونه اکانتمون رو هک کنه…متاسفانه پاسخگو نیستن معلوم نیس اینکه وسط بازی یک دفعه همه چیز به حالت اول برگرده و تعدادسکه و سطح رو صفر بنویسه،آواتارت به حالت اول بازی برگرده و…. وبعد دوباره همه چیز درس شه انگار که اتفاقی نیوفتاده ازطرف خودشون بوده یانه! بعدا هم متوجه بشی رمزت تغییر پیدا کرده واقعا اتفاق فجیحی هس . آیا برای شما هم این مشکل پیش اومده؟

  4
  2
 16. من برا اولین بار دارم نصبش میکنم ولی هر نسخه ای که نصب میکنم مینویسه لطفا از نسخه اصلی وارد شوید! چیکار کنم؟!

 17. خوب ، این بازی خیلی جذابیت داره و کلیات قرص و محکمی داره که احتمالا برگرفته از یه نمونه غیر ایرانی باید باشه اما خرده اشکالاتی داره که برای ارتقاء و جذب حداکثری رفع باید رفع و رجوع بشه
  چند مورد رو که الان حافظه م یاری می‌کنه ، می نویسم

  ۱) نمیشه در خواست بازی رو لغو کرد
  ۲)برای چت کردن، ایموجی حمایت نمیشه و امکان اصلاح کردن نوشتار وجود ندارد
  ۳) درصد باخت بیشتر از درصد برد منظور میشه
  ۴)وقتی تو چالش یا لیگ ستاره سکه میبری، به امتیاز کلیت اضافه نمیشه

  وووو موارد دیگه ای که تو بازی یادم میاد

  2
  6
 18. چقدر این اوتارا گرونه ۱۴۰۰ برای ی کلاه ک قبلا هم ارزون تر بود !… دوما: اینکه خیلی بی کیفیته و همچنین اواتاراش از نقاشی بچگونه هم بدتره صد رحمت ب نقاشی بچگونه تو اپدیت قبلیهاش انگار اواتارا جون دارن و بهترم بود سوما: اخه ۱۲ ساعت وقت من بعصی اوقات میام میبینم طرف ۲۰ ساعته بازی نمیکنه ولی وقت لامصبش تموم نمیشه یا خود من بصرفا هی منتظر میمونم طرف بازی نمیکنه اونوقت من میرم و میام ۱۲ ساعتم نشده ۱۰ دقیقه مونده کل سکه هامم رفته تازشم واسه بالا رفتن لول سکه نمیده جدیدا عه عه عه چ چرت و…

  4
  6
 19. کاش یک برنامه ی دیگه درست کنند واسه بالا بردن اطلاعات عمومی این برنامه خیلی ضعیفه خیلی ایراد داره از من پول کم کرد سکه هم بهم نداد از طریق تجارت الکترونیک ار حسابم هم کم شد هیچ جا پاسخگو نیستند فقط مردم رو‌ترغیب میکنند سکه بخرند جیب خودشون رو پر کنند پاکشم میکنم اعصابم خورد شد از این بازی کند

  4
  5
 20. سلام الان ۹۰۰تا سکه خریدم از حسابم هم پول کم شد ولی بهم سکه نداند خداروشکر بیشتر نخریدم این هم همش کلاهبرداری و تقلبه -سه روزه علافم تا حریفام جواب بدن -خیلی بازی کندی هست عمدا اینجوری کردن که پول خرج‌کنی.پول هم که پرداخت میکنی سکه بخری نمیشه پولتو میخورند دزدها!!سوالها در مورد غذاها خیلی اشتباه داره در ضمن پولی که ازم کم شد حرومتان باشه مملکت دزدخونه و بچاب بچاپه مردم بدبخته کمتر بدوشین از ملت ?

  4
  8

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH