امکان قرار دادن اسکنر اثرانگشت در نمایشگر موبایل‌های سال 2017 فراهم شد

سنسورهای حسگر اثرانگشت مدت‌هاست که به یک استاندارد در گوشی‌های هوشمند تبدیل‌شده است اما تولیدکنندگان این روش‌های امنیتی، هنوز موفق به گنجاندن این سنسور در داخل نمایشگر نشده‌اند.

در حال حاضر بیشتر سازندگان اسمارتفونها، مشغول حذف کلید فیزیکی هوم و نیز کاهش دادن حاشیه‌های نمایشگر تا حد ممکن هستند و به همین دلیل سنسورهای اثرانگشت را به پشت دستگاه منتقل می‌کنند.

چند ماه پیش در شایعات مطرح شد که گلکسی اس 8 سامسونگ، نخستین دستگاهی است که از حسگر اثرانگشت در داخل نمایشگر بهره می‌برد اما کمی بعد و در تصاویر لو رفته از آن، مشخص شد که کمپانی کره‌ای راه‌حل متفاوتی را برگزیده و آن را به پشت دستگاه برده است.


حالا کمپانی CrucialTec که یک سازنده ماژول‌های اسکنر اثرانگشت است، اعلام نموده که نخستین کمپانی خواهد بود که موفق به تولید حسگرهای اثرانگشت داخل نمایشگر می‌شود و این تکنولوژی را در موبایل‌های سال جاری میلادی پیاده‌سازی می‌کند.

این راه‌حل امنیتی اجازه می‌دهد تا حسگر اثرانگشت بدون نیاز به وجود کلید فیزیکی و نیز بدون جابه‌جایی به پنل پشتی دستگاه، در داخل نمایشگر قرار بگیرد.

سخنگوی کمپانی CrucialTec از بازخورد مثبت مشتریان به این تکنولوژی که Display Fingerprint Solution یا به‌اختصار DFS نام‌گرفته، خبر داده و اعلام نموده که نخستین گوشی مجهز به این روش، در سال 2017 معرفی‌شده و به بازار عرضه خواهد شد.

این مقام رسمی  CrucialTec دقت بالای این حسگر را یادآور شده که می‌تواند برخورد یک تار مو را هم تشخیص بدهد و نیز می‌تواند اتر انگشت شما را با دقت 500 نقطه بر اینچ شناسایی کند.

این کمپانی همچنین اعلام کرده که به‌زودی راه‌حلی را ارائه می‌کند که به‌وسیله آن می‌توان این حسگر را در هر جای یک گوشی قرار داد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا