اپل آی‌فون 6S پرفروش‌ترین گوشی هوشمند در سال 2016 بوده است

براساس گفته‌های شرکت تحقیقاتی انگلیسی IHS Markit، اپل توانسته ضربه مهلکی به شرکت‌های رقیب در سال 2016 وارد کند. آخرین تجزیه و تحلیل این شرکت از آن حکایت دارد که سال گذشته آی‌فون‌های اپل پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند در سراسر دنیا بوده است.

IHS Markit آمار مربوط به فروش بیش از 350 گوشی هوشمند را به‌صورت سه‌ماهانه بررسی می‌کند که براساس آن، آی‌فون 6S پرفروش‌ترین گوشی هوشمند سال 2016 محسوب می‌شود. آی‌فون 7، آی‌فون 7 پلاس و آی‌فون 6S پلاس به‌ترتیب مقام‌های دوم، سوم و چهارم را کسب کرده‌اند. این شرکت تحقیقاتی علت فروش بالای گوشی‌های هوشمند اپل برای مدت طولانی را “وجود نوآوری کافی و ویژگی‌های جدید” اعلام کرده است.

باقی گوشی‌های هوشمند موجود در این لیست را اغلب تولیدات شرکت سامسونگ تشکیل می‌دهند. گلکسی S7 Edge با فروش 25 میلیون واحد دستگاه موفق به کسب مقام پنجم در این لیست شده است. سامسونگ گلکسی S7 در مقام نهم قرار دارد و اوپو A53 که در چین و هند از محبوبیت بالایی برخوردار بوده، تنها گوشی هوشمند از برندی غیر از سامسونگ و اپل محسوب می‌شود.

قبل از نتیجه‌گیری نهایی باید به این موضوع اشاره کنیم که اگرچه میزان ارسال کالا رابطه مستقیمی با تقاضا از سوی مصرف‌کننده دارد، ولی این ارقام به‌معنای فروش نبوده و نمی‌توان میزان ارسال کالا را برابر با تعداد دستگاه مورداستفاده توسط کاربر دانست. بااین‌حال تولیدکنندگان سود خود را توسط دستگاه‌های ارسالی محاسبه نموده و حاضر به ارسال دستگاهی بدون وجود خریدار نیستند. در نهایت باتوجه به این میزان فروش می‌توان به محبوبیت گوشی‌های هوشمند موجود در بازار پی برد.

1 در مورد “اپل آی‌فون 6S پرفروش‌ترین گوشی هوشمند در سال 2016 بوده است”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH