آیا استفاده از تصویر زمینه مشکی در شارژدهی گوشی تاثیر می‌گذارد؟

همان‌طور که می‌دانید یکی از ترفندهایی که این‌ روزها برای افزایش شارژدهی گوشی مطرح می‌گردد، استفاده از تصاویر زمینه مشکی رنگ برای گوشی‌های موبایل است. اما آیا واقعا چنین چیزی در کاهش مصرف شارژ و بهبود یافتن عملکرد باتری آن موثر خواهد بود؟ در ادامه همراه ما باشید تا پاسخ این سوال را پیدا کنیم.

راه‌های مختلفی در اینترنت برای افزایش میزان شارژدهی تلفن‌های هوشمند یافت می‌شود. تعدادی می‌گویند استفاده از اپ‌های بهینه‌ساز باتری بسیار موثر خواهد بود. عده‌ای هم ترفند‌های مختلف مثل استفاده از تصاویر پس‌زمینه مشکی را، یک راه‌ حل عالی برای بهبود شارژدهی دستگاه می‌دانند.

اما موردی که در این قسمت مطرح می‌شود این است که آیا واقعا استفاده از تصاویر زمینه‌ای که رنگ مشکی دارند اصلا ذره‌ای در شارژدهی گوشی تاثیر می‌گذارد؟ اگر بلی، این تاثیر به چه صورت خواهد بود؟

در جواب باید به شما بگوییم که استفاده از تصاویر مشکی رنگ در پس‌زمینه گوشی باعث افزایش شارژدهی خواهد شد. اما این مورد برای همه گوشی‌ها صادق نخواهد بود و تنها در مدل‌های خاصی از تلفن‌های همراه عملی می‌شود.

اگر تلفن‌ هوشمند شما در بخش نمایشگر از پنل امولد ساخته شده باشد، می‌توانید به راحتی با استفاده از تصاویر پس‌زمینه مشکی رنگ، قدرت باتری خود را افزایش دهید. در صورتی که پنل نمایشگر گوشی شما از نوع ال‌سی‌دی و یا هر چیز دیگری به جز امولد باشد، این پس‌زمینه‌های مشکی رنگ هیچ تاثیری در شارژدهی نخواهند داشت.

اما چرا فقط در نمایشگرهای امولد چنین چیزی شدنی است؟

اگر با نحوه کار پنل‌های امولد آشنایی داشته باشید، حتما می‌دانید که نمایش رنگ مشکی با خاموش شدن پیکسل‌های بخش مربوطه همراه است. این موضوع به این معنا است که اگر بخواهید یک تصویر یک‌دست مشکی رنگ را در پنل امولد خود به نمایش در بیاورید، تمامی پیکسل‌های موجود در آن خاموش می‌شوند و در این صورت نه‌تنها به رنگ مشکی حقیقی دست‌ می‌یابید، بلکه با خاموش شدن پیکسل‌ها انرژی کم‌تری مصرف خواهد شد. حال وضعیتی را در نظر بگیرید که برای پس‌زمینه تلفن همراه خود که اولین و بیشترین بخشی است که نمایش داده می‌شود، به‌جای استفاده از یک تصویر با رنگ‌های مختلف، از رنگ مشکی استفاده کنید. در این حالت پیکسل‌های‌ بخش‌هایی که رنگ مشکی دارند خاموش می‌شوند و به شارژدهی بیشتری در گوشی دست خواهید یافت.

برای این‌که بدانید تلفن همرا شما از چه پنل نمایشگری استفاده می‌کند، سری به مشخصات آن بزنید. تلفن‌های هوشمند سامسونگ معمولا از پنل امولد بهره می‌برند و استفاده از این ترفند بر روی آن‌ها بسیار مفید خواهد بود.

نظر شما در رابطه با این مقاله چیست؟ آیا آن را کاربردی می‌دانید؟

1 در مورد “آیا استفاده از تصویر زمینه مشکی در شارژدهی گوشی تاثیر می‌گذارد؟”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH