سر شاخ! (مقایسه سامسونگ گلکسی اس ۴ با اچ‌تی‌سی وان)

s4-vs-one

به فینال مسابقات جام قهرمانان آی‌تی رسیدیم، جایی که دو گوشی شکست ناپذیر این رقابت‌ها پای به زمین مسابقه می‌گذارند تا پس از ۳۰ بازی جذاب و نفس‌گیر، پیروز نخستین دوره این رقابت‌ها مشخص شود و گوشی پیروز جام ITCCup 2013 را به خانه خود ببرد.

در یک طرف گوشی مغرور سامسونگ ایستاده که در بازی قبلی موفق شد تا اکسپریا زد سونی با آن همه طرفدار و هیاهو را حذف کند و در سوی دیگر اچ‌تی‌سی وان که به سختی از سد اپتیموس جی پرو ال‌جی گذشت اما تا بدین مرحله، از بالاترین درصد رای کاربران برخوردار بوده و نشان داده که طرفداران پر و پا قرص و البته متعصبی دارد.

در این بین نقش ما فقط داوری است و همچون تمام رقابت‌های گذشته، قصد نداریم سمت هیچ گوشی را بگیریم و برای آنکه در مسابقه فینال از این بابت خیال شما راحت‌تر هم باشد، از یک کارشناس زبده دعوت کرده‌ایم تا در کنار ما به تحلیل بازی بپردازد. جناب میفِندِرِسکی (!) کارشناس افتخاری ماست که در این فینال داغ و هیجان انگیز همراهمان خواهد بود تا ببینیم که جام بر دستان کدام گوشی خواهد درخشید، پس با آی‌تی‌رسان و مسابقه شماره ۳۱ و پایانی، همراه باشید.

۱۰ دقیقه ابتدایی: طراحی و ظاهر

از آنجایی که هر کدام از گوشی‌ها تا به حال ۵ بازی انجام داده‌اند، به طور حتم با این دقایق کاملا آشنا هستید. اچ‌تی‌سی وان به لطف خلاقیت سازنده‌اش، دارای نمای جدیدی است و به همین خاطر نظر بیننده را به خوبی به سمت خویش جلب می‌کند. در بالای نمایشگرها دو اسپیکر دستگاه دیده می‌شوند که یک خوبی دارد و یک بدی! با قسمت خوب آن در پخش چند رسانه‌ای آشنا خواهید شد اما اجازه بدهید تا بدی‌اش را همین جا اعلام کنیم! افزایش ارتفاع دستگاه تا حدی که تقریبا با محصول سامسونگ که نمایشگر بزرگ‌تری هم دارد، در یک رده قرار می‌گیرد و این موضوع به نوعی نقطه ضعف محسوب می‌شود اما از آنجایی که اکثر پرچمداران امروزی دارای چنین هیکل و ظاهری هستند، کاربران به این نکته توجه چندانی نشان نمی‌دهند و شاید همین امر نشان از زیرکی اچ‌تی‌سی داشته باشد، چرا که علاوه بر استفاده از ابعادی بزرگ‌تر، اسپیکرهای خودش را نیز به بدنه جلویی تحمیل می‌کند، جایی که اکثر سازندگان از ترس نا همگونی دیزاین و یا افزوده شدن فضای اضافی، بخش پشتی و یا پایینی خود را به منظور جای دادن بلندگو انتخاب می‌کنند.

در طرف مقابل کهکشانی شماره چهارم می‌ایستد، محصولی که یکی از موفق‌ترین تولیدات این کمپانی و حتی تمام شرکت‌ها در استفاده از فضای مفید بوده و اگر از جلو به دستگاه خود خیره شوید، نمایشگر گوشی اکثر فضای دید شما را اشغال خواهد کرد. اما اگر از شما بپرسند که این مدل گلکسی S4 است و یا S3؟! به طور حتم در گفتن آن دچار تردید خواهید شد و حتی ممکن است با کلی فکر کردن، آخر سر به اشتباه نیز بیفتید چرا که سامسونگ با مهارت هر چه تمام‌تر، این دو برادر را شبیه به یکدیگر ساخته تا اگر از S3 بدتان آمده است، از S4 متنفر شوید! البته، بیایید انقدر پیاز داغ کار را بالا نبریم، چون S4 اگر به اندازه اچ‌تی‌سی وان در طراحی زیبا نباشد، اما زشت هم نیست و دلیل توقع اکثر کاربران، به خاطر پرچمدار بودن این مدل و تبلیغات گسترده‌ای است که برای آن صورت گرفته و در واقع این یک انتظار (به حق) بود که سامسونگ در این نسخه، تغییرات بیشتری را اعمال کند. از نظر راحتی در دست گرفتن، S4 کمی برتری دارد، به خصوص وقتی بدانید که نمایشگر آن بزرگ‌تر هم است، حس رضایت شما بیشتر خواهد شد چرا که به دلیل جنس خاص بدنه (که در قسمت بعدی بیشتر توضیح خواهیم داد) احتمال لغزندگی‌اش نسبت به One کمتر بوده و از طرفی به دلیل کار گذاری کلید پاور S4 در سمت راست و One در بالای دستگاه، احتمال افتادن محصول سامسونگ کمتر است.

up-eachother

سامسونگ از یک کلید فیزیکی در وسط و دو دکمه لمسی استفاده کرده و در مقابل اچ‌تی‌سی تنها دو کلید لمسی دارد که در دو طرف لوگوی این کمپانی کار گذاشته شده‌اند.

led-s

اگر گوشی‌ها را به پشت برگردانیم، طراحی اچ‌تی‌سی چشم نواز‌تر است (برای سامسونگ حتی چشم خراش است!). بدنه یک دست آلومینیومی با لوگوی beatsaudio حکایت از روزهای شیرینی دارد که با این گوشی خواهید گذراند و از طرفی یک تکه بودن بدنه، این هشدار را به شما می‌دهد که به باتری دسترسی ندارید و بایستی مراقبت بیشتری از دستگاه خود داشته باشید. در طرف مقابل S4 با چهره‌ای در هم رفته پشتش را به ما کرده و با آنکه بافت بدنه نسبت به S3 کمی مدرن‌تر به نظر می‌رسد، اما چیز جذابی برای مشاهده ندارد و حتی نوار دور گوشی که رنگ فلز بر روی آن خورده، از جلال و ابهت این ماده خالی بوده و همان رنگ و بوی پلاستیک خودمان را می‌دهد (سامسونگ، فیبر کربن صدایش می‌کند!).

back-phone

نقد میفندرسکی: به نظر من در این ۱۰ دقیقه ابتدایی، اچ‌تی‌سی نشان داد که ذوق بیشتری در طراحی خود به خرج داده و با آنکه محصول سامسونگ خوش دست و باریک است، اما عدم ذوق طراحان و تشابه با محصول نه چندان زیبای قبلی، سبب می‌شود تا وان بتواند در این لحظات سوار بر بازی باشد. فقط اگر اچ‌تی‌سی کمی در جای‌گذاری کلید پاور هم دقت عمل بیشتری از خود نشان می‌داد، به طور حتم برنده این بخش از بازی بود.

s4-and-one

دقیقه ۱۰ تا ۲۰: جنس و وزن بدنه

دوست دارید از وزن شروع کنیم یا جنس بدنه؟ طرفداران سامسونگ فریاد می‌زنند از وزن و به همین خاطر ما هم این گزینه را در اولویت کاری خودمان قرار می‌دهیم. محصول سامسونگ علی‌رغم نمایشگر بزرگ‌تر، ۱۷ گرم سبک‌تر است و این یک مزیت به حساب می‌آید، حتی برای کسانی که می‌گویند وزن گوشی برای ما مهم نیست! اما این برتری را می‌توان در اینجا کمی پر رنگ‌تر هم دانست چرا که به خاطر بدنه نسبتا لغزنده اچ‌تی‌سی وان و همچنین محل بد کلید پاور امکان افتادنش از دست، بسیار بیشتر از گوشی سامسونگ است. آخ! گوشی‌ها از دستمان بر روی زمین افتاد و از شانس بد سطح زمین دارای شیب بود و به همین خاطر چندین ملق نیز زدند! اجازه بدهید تا گوشی‌ها را بر داریم تا ببینیم چه بلایی سر آن‌ها آمده است. ابتدا نگاهی به اچ‌تی‌سی وان بیندازیم، بدنه آلومینیومی به طور معمول مستعد خط و خش پذیری و حتی در حالت ساخت ظریف (همچون آی‌فون ۵) دچار فرو رفتگی می‌شود، اما خوشبختانه این مدل بدنه مستحکمی دارد و به جز چند خط و خش سطحی که با یک مداوای سراپایی حل می‌شود، احتیاجی به معالجه ندارد. البته اگر برخورد کمی شدیدتر باشد و یا شانس نداشته باشید، شاهد زخم‌های عمیق‌تری هم خواهید بود. حال به سراغ گلکسی S4 می‌رویم که پیش از ما آقای میفندرسکی آن را از روی زمین برداشته و رنگش مثل گچ سفید شده است! با اشاره دست وی متوجه می‌شویم که باید هرچه سریع‌تر به اورژانس زنگ بزنیم زیرا حال گلکسی چندان خوب نیست! تقریبا این گوشی با هر قسمتی از کناره‌ها که به جایی خورده، روی آن بخش را زمین نزده و یک اثری بر روی خودش باقی گذاشته است! در واقع توصیه ما این است که این گوشی را به هیچ عنوان بدون بامپر (محافظ جانبی) نخرید زیرا استحکام آن مانند ژله است و ظاهر هر سطحی را به خودش می‌گیرد، بااین تفاوت که دیگر به شکل اولیه‌اش هم باز نمی‌گردد!

2-phones

البته سامسونگ برای آنکه شما حداقل کمی از اشک‌های خودتان را پاک کنید، از نسخه سوم گوریلا گلس برای مهم‌ترین قسمت دستگاه یعنی نمایشگر آن بهره گرفته تا حداقل در این بخش خیال‌تان جمع‌تر باشد که به آن صدمه‌ای وارد نمی‌شود، محلی که اچ‌تی‌سی با استفاده از نسخه دوم گوریلا گلس، عملا یک گام از محصول سامسونگ عقب‌تر مانده است.

تحلیل میفندرسکی: گلکسی S4 یکی از سبک وزن‌ترین گوشی‌های بازار در چنین ابعادی است که با استفاده از نسخه سوم گوریلا گلس، این امر را به خوبی محقق کرده است. در مقابل جنس نا مطلوب بدنه در کنار استحکام بسیار پایین کناره‌ها، آن را به یکی از ضربه پذیرترین و به نوعی گریه آورترین محصولات برای خریدار خود بدل ساخته است.

اچ‌تی‌سی وان با آنکه کمی سنگین وزن‌تر است، اما جنس بدنه بسیار مطلوبی دارد و به این راحتی‌ها هم اشک را به چشمان شما نمی‌آورد، اگرچه به دلیل ساختار خاص، اگر این گوشی دچار خرابی شود، رسما شما را سکته داده و کاری می‌کند که به دلیل دشواری بسیار در تعمیر آن، گوشی را راهی بهشت زهرا کنید!

دقیقه ۲۰ تا ۳۰: نمایشگر

این قسمت، از آن دست بخش‌هایی است که محل مناقشه بسیاری دارد! فناوری ساخت هر دو نمایشگر متفاوت بوده و طرفداران خاص خود را دارد. البته در ابتدا باید به دلیل نمایشگر بزرگ‌تر سامسونگ یک امتیاز مثبت را به آن داد، ضمن آنکه هر دو گوشی دارای وضوح تصویر فول اچ‌دی و چگالی پیکسلی بالاتر از ۴۰۰ هستند و همین امر سبب می‌شود چشمان انسان تفاوتی را در وضوح آن‌ها احساس نکند.

اچ‌تی‌سی وان از Super LCD 3 استفاده می‌کند که ادعایش در نشان دادن طبیعی رنگ‌ها و رنگ سفید بسیار روشن است و از سوی دیگر گلکسی S4 از Super AMOLED بهره می‌گیرد که توانش در کنتراست بالا و رنگ مشکی عمیق است. حال شما سیاهی را دوست دارید و یا سپیدی را؟!

شاید با دیدن این سوال به یاد داستان‌های درام بیفتید که سپیدی همیشه بر سیاهی غلبه می‌کند، اما توصیه می‌کنیم که این تفکر را به کنار بگذارید زیرا اینجا مشکی، رنگ عشقه!

در واقع مشکلی خالص در S4 برای شما کنتراست بی‌نهایت را به ارمغان می‌آورد، امری که اچ‌تی‌سی وان از به دست آوردنش عاجز است و از سوی دیگر انگ اشباع بودن رنگ‌ها به S4 زده می‌شود، موردی که سامسونگ تلاش زیادی کرده تا با سیستم رنگی RGB‌ خود تا حد امکان بر این نقیصه فائق آید، موردی که برخی از کاربران آن را یک مزیت نیز به حساب می‌آورند!

اگر دو گوشی را به زیر نور شدید ببریم، در وهله نخست سفیدی بالاتر اچ‌تی‌سی وان سبب می‌شود خوانایی نمایشگر آن برتر باشد اما اگر آن‌ها را سمت نور مستقیم بچرخانیم، گوریلا گلس ۳ به خاطر بازتابش پایین‌تر نور، موفق‌تر عمل می‌کند (در گوشی سامسونگ). پس در نور شدید نمی‌توان یکی را کاملا برتر دانست.

in-sun

برای آنکه با کیفیت رنگ‌ها و تصاویر بیشتر آشنا شوید، هر دو دستگاه را در کنار یکدیگر گذاشته و عکس گرفتیم. حال شما قضاوت کنید که کدام یک برتر است (نمایشگر سمت راست S4 و سمت چپ وان است).

dis4 dis1 dis-2 dis3

تحلیل میفندرسکی: نگاه از زاویه‌ها در S4 عالی‌ست، اگرچه اچ‌تی‌سی وان هم یکی از بهترین‌ها در بین ال‌سی‌دی‌ها است. به شخصه کنتراست رویایی S4 را خیلی دوست دارم، این گوشی حتی از S3 نیز بهتر است و با افزایش میزان سفیدی، تصاویر را بسیار درخشان تحویل شما می‌دهد. در مقابل اچ‌تی‌سی وان هم کیفیت کاملا قابل قبولی داشته و با آنکه سخت است آن را با S4 برابر دانست، اما حداقل سرافرازانه این بخش را ترک می‌کند.

دقیقه ۳۰ تا ۴۰: رابط کاربری

یکی از کارهای سخت دنیا، این است که شما دو وسیله خیلی خوب و مشهور داشته باشید و بخواهید از بین آن‌ها یکی را به عنوان گزینه برتر انتخاب کنید. مثلا بگویید: فراری بهتر است یا پورشه؟! بنز بهتر است یا بی‌ام‌و؟! سنس بهتر است یا تاچ ویز؟!

به جرات می‌توان این دو رابط کاربری را بهترین اینترفیس‌های حال حاضر بازار برای اندروید دانست که هر کدام طرفدارهای ویژه خود و البته دشمنانی قسم خورده دارند! از آنجایی هم که ما دنبال پروژه دشمن سازی برای خودمان نمی‌گردیم، برای شما چند تا عکس از این رابط کاربری می‌گذاریم و تحلیل را هم به گردن جناب میفندرسکی می‌اندازیم تا اگر قرار به خوردن کتک بود، ایشان نوش جان بفرمایند! (عجب نامردهایی هستیم‌ها!)

رابط کاربری S4

s4-ui1 s4-ui2

رابط کاربری ONE

one-ui

تحلیل میفندرسکی: این دو گوشی با ورژن‌های مختلفی از اندروید وارد بازار شدند، وان با نسخه 4.1 و S4 با 4.2 که البته اچ‌تی‌سی خیلی زود ورژن بالاتر را برای گوشی محبوبش عرضه نمود تا ایراداتی چون نبود گزینه اعلانات را برطرف کند.

اولین چیزی که در سنس خیلی جلب توجه می‌کند BlinkFeed است که آخرین اخبار را به دلخواه شما بر روی نمایشگر گوشی نمایش می‌دهد. منوها ظاهر ساده و خاصی دارند و با آنکه تنظیمات به پر زرق و برقی سامسونگ نیست، اما نیازهای کاربر را پاسخ می‌دهد.

در طرف دیگر هم تاچ ویز با انواع و اقسام قرتی بازی‌ها عرضه شده که علی‌رغم همه این موارد، سعی نموده تا اصالت اندرویدی‌اش را حفظ نماید. آیکون‌های بسیاری برای اعلانات در نظر گرفته شده و سامسونگ تلاش زیادی داشته تا قابلیت شخصی سازی بالا در کنار راهنمایی‌های گسترده را به کاربرش عرضه کند.

دقیقه ۴۰ تا ۵۰: سخت افزار

سامسونگ در نسخه جهانی خود با چیپست اختصاصی‌اش موسوم به Exynos 5 Octa 5410 عرضه می‌شود و در برخی از بازارها (همچون آمریکا) به خاطر اینکه اپراتورها نیاز به نسخه LTE دارند و چیپست سامسونگ از این شبکه پشتیبانی نمی‌کند، به ناچار Snapdaragon 600 بر روی گوشی استفاده شده است، چیپستی که قلب تپنده اچ‌تی‌سی وان به صورت پیش فرض است و در آن چهار هسته Krait 300 با فرکانس کاری 1.7 گیگاهرتز به کار گرفته شده است. در تست‌های انجام شده از نظر قدرت، برخلاف تصور بسیاری (به خاطر فرکانس بالاتر هسته‌های اسنپدراگون ۶۰۰)، عملکرد اگزینوس با چهار هسته A15 و فرکانس 1.6 گیگاهرتز بهتر گزارش شده است. البته این گوشی ۴ هسته دیگر هم دارد که در فعالیت‌های سبک به کار می‌افتند (هسته‌های ضعیف A7) و البته برخلاف انتظار همگان در مصرف پایین‌تر نسبت به نسخه دیگر گلکسی اس ۴، میزان استفاده باتری در این گوشی بیشتر است!

البته از آنجایی که مبارزه بین اچ‌تی‌سی وان و اس ۴ ورژن I9500 است، پس دیگر صحبتی از I9505 نمی‌کنیم و به سراغ دو تیم قدرتمند خود می‌رویم. واحدهای گرافیکی گوشی‌ها نیز در این بین کاملا متفاوت هستند. اس ۴ از PowerVR SGX 544MP3 استفاده می‌کند و وان از Adreno 320 مشهور که هر دو از قوی‌ترین بازیگران دنیای GPUها هستند.

در اینجا قصد نداریم که بر روی کاغذ و در واقع تئوری به مقایسه مبارزان بپردازیم، چرا که جام قهرمانان آی‌تی، عرصه عمل است! به همین خاطر از چند برنامه بنچمارک گیری معتبر در این بخش استفاده می‌کنیم تا ببینیم که گوشی‌ها در عمل چه حرف‌هایی برای گفتن دارند.

در مرحله نخست به سراغ بنچمارک پی رفتیم، آزمونی ساده و در عین حال گویا که توانایی هسته‌ها را در محاسبه عدد پی نشان می‌دهد و بالطبع هرچه عدد به دست آمده (بر حسب میلی‌ثانیه) کمتر باشد، نشانگر سرعت بیشتر هسته‌هاست. عدد ۱۴۲ میلی‌ثانیه برای S4 و ۱۴۷ میلی‌ثانیه برای اچ‌تی‌سی وان، نشان داد که تفاوت چندانی را نمی‌توان در این قسمت شاهد بود و تنها یک برتری جزئی با S4 است.

bench-pi

پس از این بخش، به سراغ آزمون Quadrant Professional رفتیم که در ۴ بخش مختلف عملکرد گوشی‌ها را می‌سنجد. نمواردهای زیر، خود گویای همه چیز است.

cpu graphic memory io

سپس برای بررسی کارایی واحد گرافیکی پای NenaMark 2 را به آزمون‌های خود باز کردیم که اعداد 60 برای S4 و 61.5 برای اچ‌تی‌سی وان، نشان از کمی قدرت بالاتر برای Adreno 320 داشت.

nena

امتحان سوم مربوط به AnTuTu بود که برخلاف اسم عجیبش! کارایی بسیار خوبی دارد و با یک سری آزمون‌های مختلف از تمام بخش‌های گوشی، امتیازی را به دستگاه اعطا می‌کند. عدد ۲۸۰۵۲ برای S4 در مقابل ۲۳۰۸۹ اچ‌تی‌سی وان، نشان داد که این برنامه به محصول سامسونگ روی خوش بیشتری را نشان داده است.

antutu

در مرحله آخر هم از Vellamo و تست HTML5 آن استفاده کردیم که این بار اچ‌تی‌سی وان با امتیاز ۲۲۰۲ بالاتر از S4 با رقم ۱۷۲۵ ایستاد.

vellamo

تحلیل میفندرسکی: بایستی یک واقعیت را پذیرفت که همیشه اعداد بنچمارک نشان از برتری مطلق یک دستگاه ندارند، به خصوص هنگامی که شما دو گوشی توانمند چهار هسته‌ای داشته باشید که همه برنامه‌ها و بازی‌های روی کره زمین (مخصوص به موبایل) را به راحتی آب خوردن اجرا می‌کنند!

دقیقه ۵۰ تا ۶۰: دوربین

cameras

اچ‌تی‌سی در گوشی وان که دومین تلفن همراه مجهز به لرزش‌گیر اپتیکال بود (پس از لومیا ۹۲۰) کاری کرد تا یکی از متفاوت‌ترین مدل‌های تولیدی در بخش دوربین تا به امروز وارد بازار بشود. اما هر تفاوتی، دلیل بر خوب بودن نیست و هر خوبی هم متفاوت نیست! بیایید کمی نزدیک‌تر به این لنز ۴ مگاپیکسلی نگاه کنیم.

باور عمومی که در بین اکثر کاربران وجود دارد، این است که هر چه تعداد پیکسل‌ها بیشتر باشد، دوربین کیفیت بهتری خواهد داشت و به همین خاطر یک لنز ۱۲ مگاپیکسلی تا ۳ برابر بهتر از ۴ مگاپیکسلی خواهد بود. اما آیا واقعا این چنین است؟! اچ‌تی‌سی در مقابل این سوالات یک جواب دارد و می‌گوید: لنز دوربین‌های موبایل کوچک هستند و به همین خاطر هر چه تعداد پیکسل‌ها افزوده شود، به دلیل کمبود فضای کافی، اندازه آنان کوچک‌تر خواهد شد و همین امر سبب می‌گردد که علاوه بر کاهش کیفیت هر پیکسل، میزان نویز نیز در تصویر به دلیل عدم توانایی دریافت نور کافی توسط پیکسل‌ها و اندازه کوچک‌تر آن‌ها، بالا برود. حال در دوربین جدید وان، هر پیکسل تا ۳۰۰ درصد نور بیشتری را نسبت به پیکسل‌های یک دوربین موبایل ۱۳ مگاپیکسلی جذب خواهد کرد (به دلیل ابعاد بزرگ‌تر) که سبب بالاتر رفتن کیفیت عکس خواهد شد. در تصویر پایین ساختار سنسور اولترا پیکسل اچ‌تی‌سی وان را مشاهده می‌کنید.

more-light

در واقع اچ‌تی‌سی ادعا می‌کند که اندازه پیکسل‌ها در اینجا بزرگ‌تر شده و همین امر نه تنها نقیصه‌ای چون کم‌تر بودن تعداد آن‌ها را پوشش می‌دهد، بلکه در مجموع سبب بالاتر رفتن کیفیت عکس می‌شود.

sensor2

البته این تنها مورد در برتری دوربین وان نیست. ImageChip 2 قابلیت‌هایی چون فوکوس خودکار متوالی، قابلیت ضبط تصاویر به صورت HDR و کاهش دهنده نویز را نیز دارد و حتی دوربین، لزرش گیر اپتیکال جهت جلوگیری از تار شدن تصاویر در اثر لرزش دست را نیز داراست. فکر کردید تمام شد؟! خیر! یک نکته مهم دیگر میزان Aperture یا اندازه باز شدن لنز است که هر چه عدد کمتری باشد، نشان از گشودگی بیشتر لنز و در نتیجه ورود نور بهتر دارد. در اغلب لنزها این مقدار (که با F نشان داده می‌شود) برابر با 2.8 است. گلکسی اس ۳، F/2.6 و آی‌فون ۵، F/2.4 دارد. اما اچ‌تی‌سی وان دست همه را از پشت بسته و این میزان را به 2.0 رسانده تا به نوعی وایدترین لنز موجود را داشته باشد (نسبت به آی‌فون ۵، ۴۴ درصد نور بیشتری وارد آن می‌شود).

sensor

در طرف مقابل گلکسی S4 قرار دارد که همیشه سامسونگ در این رده از محصولاتش، دوربین‌های بسیار با کیفیتی را کار گذاشته است تا مبادا دل نازک خریداران کهشکشانی‌ها را بشکند. در اینجا شما شاهد یک سنسور ۱۳ مگاپیکسلی با تک فلاش LED هستید. تصاویر با کیفیت مناسبی گرفته می‌شوند و میزان Aperture یا گشودگی دیافراگم رقم مناسب 2.2 است که البته در مقابل اچ‌تی‌سی وان با f/2.0 کمی پایین‌تر می‌ایستد. اما باید توجه داشت که در اینجا تعداد پیکسل‌ها بیش از ۳ برابر هستند و همین امر، در بهبود کلی کیفیت عکس‌ها در برابر رقبا تاثیر به سزایی دارد.

اما تمام هنر S4 به همین جا ختم نمی‌شود، بلکه قابلیت‌های گوناگون عکاسی از مزایای آن به شمار می‌رود و همین موارد سبب شده تا خواستگارهای زیادی داشته باشد.

به عنوان مثال در Dual Camera، دوربین جلویی تصویر شما را به عکسی که گرفتید می‌چسباند! البته تنها یک قاب برای آن در نظر گرفته شده (با حالت تمبری که باطل شده!) و جایگاه آن می‌تواند کمی بر روی عکس شما تاثیر منفی هم داشته باشد! اما برای کسانی که دوست دارند در عکس گرفته شده توسط خودشان حضور داشته باشند، یک ایده بسیار خوب است.

dual-camera

در حالت Sound & Shot شما ۹ ثانیه فرصت دارید هر چیزی که می‌خواهید درباره عکس گرفته شده بگویید و بر روی آن ضبط کنید. در قابلیت Drama یک سوژه متحرک در کادری ثابت، چندین بار عکس‌برداری می‌شود و تلفیقی از آن‌ها یک عکس جادویی را به شما تحویل می‌دهد!

sound-and-shot

با Animated Photo می‌توانید یک تصویر متحرک Gif بسازید و در حالت Eraser سوژه‌های نامناسب و مزاحم عکس خود را حذف کنید.

animated

برای آنکه بهتر با چند و چون قابلیت عکاسی گوشی‌ها آشنا شوید، تصاویر زیر را در شرایط کاملا یکسان با آن‌ها گرفتیم تا خود قضاوت کنید که عملکرد کدام یک برتر است.

S4-PIC5
گلکسی S4 در نور اتاق
ONE-PIC5
اچ‌تی‌سی وان در نور اتاق

s4-cam3
S4 در روز روشن
one-came3
وان در روز روشن
s4-cam2
گلکسی S4
one-cam2
اچ‌تی‌سی وان
s4-cam4
گلکسی S4 در فضای نیمه تاریک
one-came4
اچ‌تی‌سی وان در فضای نیمه تاریک
s4-night-mode
گلکسی S4 در فضای نیمه تاریک در حالت Night Mode
one-nightmode
اچ‌تی‌سی وان در فضای نیمه تاریک در حالت Night Mode
s4-cam1
S4 در تاریکی مطلق به همراه فلاش
one-pic1
اچ‌تی‌سی وان در تاریکی مطلق به همراه فلاش

برای مقایسه دوربین فیلم‌برداری، هر دو گوشی را در حالت فول اچ‌دی گذاشته و مشغول به فیلم‌برداری شدیم. ۲ دقیقه در شرایط مختلف و البته یکسان برای هر دو اقدام به ضبط فیلم کردیم، جایی که تعداد پیکسل‌ها برابر بوده و بر خلاف زمان عکاسی، تعداد بیشتر پیکسل به داد S4 نمی‌توانست برسد! حجم کلیپ محصول اچ‌تی‌سی برابر با ۲۵۰ و برای S4 در حدود ۲۴۵ مگابایت شد که اعداد نزدیکی به یکدیگر هستند.

تحلیل میفندرسکی: مشخصا اچ‌تی‌سی وان استاد تصویر برداری در صحنه‌های کم نور است، جایی که هم در عکاسی و هم فیلم‌برداری، برتری بالایی دارد. اما وقتی که به نور کافی برسیم، این S4 است که به دلیل تعداد پیکسل بالاتر، برتری خواهد داشت. البته در بخش فیلم‌برداری که تعداد پیکسل‌ها متفاوت است، بالانس نوری را S4 بهتر رعایت می‌کند و به هم پیوستگی فریم مناسب‌تری هم دارد، از طرف دیگر اچ‌تی‌سی وان علاوه بر موفقیت در مکان‌های تاریک، از سرعت فوکوس مناسبی برخوردار است.

دقیقه ۶۰ تا ۷۰: پخش چند رسانه‌ای

در این بخش می‌توان سه عامل را برای لذت بردن از یک پخش خوب، اصلی قلمداد کرد. صدا، تصویر و پشتیبانی! دو گزینه نخست که مشخص است و منظور از پشتیبانی، توانایی پخش کدک‌های مختلف است که در این بخش به لطف حضور اندروید با انواع و اقسام نرم‌افزارها در کنار سخت افزار قدرتمندی که هر دو دستگاه دارند، هیچ کمبودی احساس نمی‌شود. البته گوشی سامسونگ به صورت پیش فرض از کدک‌های بیشتر پشتیبانی می‌کند اما از آنجایی‌که ما بر روی هر دو دستگاه MX Player به همراه تمام کدک‌های جانبی را نصب کردیم، هیچ کدام مشکلی در نمایش محتواهای اچ‌دی و فول اچ‌دی نداشتند.

در قسمت تصویر، چند کلیپ را به صورت هم زمان بر روی دو رقیب پخش کردیم، واقعیت اینجاست که هر دو در حد کاملا قابل قبولی به نمایش می‌پردازند، به نحوی که نمی‌شود یکی را بر دیگری برتری داد، فقط شاید 0.3 اینچ اندازه اضافه نمایشگر S4، مزیت کوچکی را برای آن ایجاد کرده باشد.

multimedia

وقتی به بخش صدا می‌رسیم، از همان لحظه نخست اسپیکرهای اچ‌تی‌سی وان برای S4 خط و نشان می‌کشند و فقط نگاهی به فضای اشغال شده، انتظار اختلافی در حد یک سیستم خانگی 7.1 بانده با دو اسپیکر کوچک کنار کامپیوتر را برای ما تداعی می‌کند، اما در زمان پخش، واقعا چنین موردی دیده نمی‌شود! در واقع تک بلندگوی S4 با آن منفذ کوچکش، خیلی خوب در برابر اسپیکرهای وان ایستادگی می‌کند و حتی می‌توان حجم صدا را برابر دانست، اما همه چیز که حجم نیست! اگر در جزئیات و میزان باس تولیدی دقت کنیم، برتری با اچ‌تی‌سی وان است، جایی که فناوری beats audio هم به کمک این سازنده آمده تا مجموعه صدای بی‌نظیری را تقدیم گوش‌های شما بکند!

تحلیل میفندرسکی: بسیاری برنده این بخش را از پیش تعیین شده می‌دانستند، اما سامسونگ به لطف نمایشگر با کیفیت و تک بلندگوی توانمند خود کاری کرد تا شاهد یک رقابت نزدیک و پایاپای باشیم.

دقیقه ۷۰ تا ۸۰: باتری

هر چه به دقایق پایانی بازی نزدیک‌تر می‌شویم، حساسیت‌ها نیز بالاتر می‌رود. اهمیت بسیار زیاد پیروزی در این مسابقه باعث شده که گوشی‌ها با احتیاط بازی را ادامه دهند و هیچ کدام جرات یک حمله همه جانبه را نداشته باشند. در بخش باتری نیز این محتاط بودن کاملا به چشم می‌خورد، جایی که عملکرد گلکسی S4 در حالت کلی کمی چربش دارد اما زمان مکالمه و وب‌گردی اچ‌تی‌سی وان بالاتر است. در دو تصویر زیر، به خوبی مشخص شده که هر گوشی تا چه میزان توانایی مقاومت در برابر استفاده‌های گوناگون را داراست.

S4 BATTERY

one-battery

تحلیل میفندرسکی: برتری یک مدل در این قسمت بستگی زیادی به استفاده کاربر دارد، اگر اهل وب‌گردی باشید، اچ‌تی‌سی وان گزینه مطلوب‌تری است و اگر برای شما دیدن فیلم و کلیپ بر روی گوشی اهمیت دارد، پس S4 گزینه مطلوب‌تری خواهد بود. اگرچه در حالت کلی، کمی برتری با S4 در زمان استندبای بوده و فاصله‌تان با شارژر بیشتر است!

دقیقه ۸۰ تا ۹۰: سایر امکانات

وقتی به چنین قسمتی از کار برسیم، هر دو گوشی هر چه توانایی دارند، با خود به زمین بازی می‌آورند. هر دو مدل از پورت اینفرار رد بهره می‌برند اما سامسونگ به همراه یک برنامه اختصاصی نظیر Watch On‌ ارایه می‌شود که از طریق آن قادر به کنترل وسایل صوتی و تصویری اطراف خود هستید. گلکسی S4 با سه ظرفیت ۱۶، ۳۲ و ۶۴ گیگابایتی عرضه شده، در حالی‌که اچ‌تی‌سی وان دو نسخه ۳۲ و ۶۴ گیگابایتی دارد و به دلیل قابلیت پشتیبانی از کارت حافظه جانبی توسط S4، می‌توان کمی برتری را از آن محصول سامسونگ دانست.

در زمینه قابلیت‌های نرم‌افزاری، با آنکه وان به همراه برنامه‌هایی چون Zoe یا Blink feed عرضه شده اما در مقابل امکانات رنگارنگ سامسونگ، یک گام عقب‌تر است. شاید بسیاری از افراد، قابلیت‌هایی چون S Voice که به نوعی به تبعیت از Siri اپل ساخته شده است یا خاصیت Quick Glance و Smart Stay و Air Gesture‌ و… را چندان کاربردی ندانند، اما بایستی پذیرفت که بودنشان بیشتر از نبودشان ارزش دارد!

هر دو گوشی از نسخه 4 بلوتوث استفاده می‌کنند و امکانات ارتباطی آن‌ها در حد بسیار کاملی است.

back-phones

تحلیل میفندرسکی: امکانات رنگارنگ نرم‌افزاری را نمی‌توان به راحتی در S4 نادیده گرفت، موردی که نه تنها اچ‌تی‌سی وان، بلکه هیچ گوشی دیگری به پایش نخواهد رسید. همچنین تنوع حافظه‌ها برای محصول سامسونگ بیشتر است، اگرچه به دلیل تعداد بسیار زیاد برنامه‌ها، نصفی از حافظه ۱۶ گیگابایتی داخلی همیشه اشغال بوده و کاربر را مجبور به تهیه کارت حافظه جانبی می‌کند.

وقت اضافه: قیمت

در دقایقی قرار داریم که تنها یک اشتباه از سوی هر کدام از گوشی‌ها، به قیمت از دست دادن بیش از یک ماه تلاش آن‌ها خواهد بود. اگر سری به بازار داخلی بزنیم و قیمت گوشی‌ها را جویا شویم، متوجه خواهیم شد که هیچ‌کدام حال و روز چندان خوشی ندارند! محصول اچ‌تی‌سی، نسخه ۳۲ گیگابایت و بدون گارانتی آن در حدود ۲ میلیون تومان و با گارانتی اصلی‌اش بین 2.200.000 تا 2.300.000 تومان قیمت گذاری شده است. در سوی دیگر، گلکسی S4 شرایطش نه تنها دست کمی از اچ‌تی‌سی وان ندارد بلکه کمی هم بدتر است! نسخه ۱۶ گیگابایتی این کالا (بدون گارانتی) را می‌توان کمی بالاتر از 1.900.000 تومان پیدا کرد و برای ورژن ۳۲ گیگابایتی، باید بالای ۲ میلیون تومان برای این گوشی کنار گذاشت. ضمن اینکه قیمت کالای گارانتی‌دار (در نسخه ۱۶ گیگابایتی) به بالای 2.100.000 تومان رسیده که نشان از حال و روز نه چندان خوب و موجودی پایین این کالا در بازار داخلی دارد، جایی که در طی این چند وقت و علی‌رغم پایین آمدن قیمت ارز در کشور، روند قیمتی S4 بر عکس بوده و سر به ناسازگاری گذاشته است!

تحلیل میفندرسکی: اگر شرایط سامسونگ (به خصوص در واحد موبایل) در کشور به حالتی غیر عادی در نمی‌آمد، به طور حتم وقت‌های اضافه می‌توانست برگ برنده سامسونگ باشد و کار را در انتهای مسابقه یک‌سره کند، اما ظاهرا سرنوشت، بازی دیگری را برای این دو مدل رقم زده است.

بازی در وقت قانونی به پایان رسیده اما هرچه به تابلوی نتیجه نگاه می‌کنیم، نمی‌شود برنده را مشخص کرد. پس به ناچار داور دو وقت اضافه دیگر را اعلام می‌کند تا بلکه در این دقایق، بتوان پیروز را مشخص نمود.

وقت اضافه اول: تست وای‌فای

در وقت اضافه اول به سراغ شبکه بی‌سیم گوشی‌ها رفتیم تا میزان برد آن‌ها را بسنجیم. بدین منظور یک روتر بی‌سیم ایسوس را در گوشه‌ای کار گذاشته و هر دو رقیب را از طریق خطوط بی‌سیم به آن متصل کردیم. این آزمون را در فاصله‌های ۳ و ۱۵ متری گرفتیم که نتایج را مشاهده می‌کنید.

s4-wifi-3m
گلکسی S4 در فاصله ۳ متری
one-wifi-3m
اچ‌تی‌سی وان در فاصله ۳ متری
s4-wifi-15m
گلکسی S4 در فاصله ۱۵ متری
one-wifi-15m
اچ‌تی‌سی وان در فاصله ۱۵ متری

تحلیل میفندرسکی: به نظر می‌رسد اچ‌تی‌سی وان در فواصل دورتر از روتر، عملکرد کمی بهتری از خود نشان می‌دهد و توانایی دریافت سیگنال آن بالاتر است.

وقت اضافی دوم: بازی

وقتی شما دو گوشی فول اچ‌دی با پردازنده‌های قدرتمند ۴ هسته‌ای دارید، به سراغ اجرای بازی‌های سبک نخواهید رفت! پس ما هم مثل شما عمل کرده و فقط در پی بازی‌های سنگین خواهیم بود تا در وقت اضافی دوم، هر چی توانایی برای گوشی‌ها مانده، از آن‌ها گرفته تا بلکه یکی رضایت به باختن بدهد!

ابتدا بازی Need for speed: Most Wanted را بر روی گوشی‌ها امتحان کردیم و پس از دقایقی، دیدیم که هیچ کدام از گوشی‌ها آخ نمی‌گویند! پس گفتیم به سراغ یک بازی دیگر برویم که به جای آخ، فریاد بکشند! پس از Modern Combat استفاده کردیم. لحظاتی از بازی نگذشته بود که هر دو گوشی کم کم شروع به گرم شدن کردند، مشخص بود حال و هوای اکشن بازی حسابی بر روی آن‌ها تاثیر گذاشته و گرمای وجودشان را افزایش داده است. بازی کردن را ادامه دادیم تا جایی که احساس کردیم بدنه آلومینیومی اچ‌تی‌سی از یک حدی، گرمایش فراتر نمی‌رود. ظاهرا به شرایط بازی عادت کرده بود و بیشتر از این قصد جو گیر شدن نداشت! اما در سوی دیگر گلکسی S4 به قدری غرق در بازی شده بود که همه چیز را فراموش کرده و اطراف دوربین و همچنین ال‌سی‌دی مقابلش به مرز داغ شدن رسیده بود، به نحوی که احساس خطر کردیم و حتی تلفن را برداشتیم تا به ۱۲۵ زنگ بزنیم! اما گوشی با این حد از گرما هم باز به خوبی کار می‌کرد، اگرچه این درجه حرارت بالا، حداقل برای انگشتان ما منطقی نبود!


تحلیل میفندرسکی:  بازی کردن با هر دو گوشی بسیار لذت بخش است و قدرت بالا به هیچ بازی‌ای جواب منفی نخواهد داد. اگرچه داغ شدن بیش از حد S4 در عناوین گرافیک بالا می‌تواند آزار دهنده باشد و از طرفی اسپیکرهای با کیفیت اچ‌تی‌سی وان، حس لذت بخش‌تری را به گیمر منتقل می‌کنند.

هنگامی که داور سوت پایان وقت‌های اضافی را به صدا در آورد، نفس راحتی کشیدیم که دیگر این جام هیجان انگیز به پایان خودش رسیده و وقت آن است که برنده مشخص شود. به چهره گوشی‌ها نگریستم، هر دو حسابی خسته بودند و نفس نفس می‌زدند، اما هیچ کدام قصد تسلیم شدن نداشتند! پس بایستی چه‌کار کنیم؟! نگاهی به داور انداختیم، وای، نه! به سمت نقطه پنالتی در حال حرکت بود، ظاهرا برنده مسابقه فینال را ۵ ضربه پنالتی مشخص خواهد کرد!

پنالتی اول: GPS

هر دو گوشی علاوه بر پشتیبانی از GPS، از ماهواره‌های روسی Glonass نیز پشتیبانی می‌کنند و همین امر درصد موفقیت ارتباطی آن‌ها را بالا می‌برد. به همین خاطر هر دو گوشی را در یک فضای بسته و با فاصله دو متری از پنجره قرار داده و GPS آن‌ها را فعال کردیم.

gps-test

تحلیل میفندرسکی:  سرعت اتصال S4 به ماهواره سریع‌تر بود و ضمن اینکه در حین اتصال نیز توانایی بهتری در حفظ ارتباط خود داشت. یکی از این دلایل برتری را می‌توان در جنس بدنه‌ها دانست.

پنالتی دوم: سیگنال آنتن دهی

برای آنکه میزان سیگنال دریافتی گوشی‌ها را مشاهده کنید، از یک سیم کارت بر روی هر دو گوشی استفاده کردیم (همراه اول) و آن‌ها را در یک مکان مشابه قرار دادیم. دو نمودار زیر قدرت آنتن دهی گوشی‌ها را نشان می‌دهد.

signal-s4
سیگنال S4
one-signal
سیگنال اچ‌تی‌سی وان

تحلیل میفندرسکی:  پایداری ارتباط و آنتن دهی در اچ‌تی‌سی وان بهتر به نظر می‌رسد و در S4 نوسانات زیادی مشاهده می‌شود که با توجه به جنس بدنه، کمی عجیب است.

پنالتی سوم: سرعت دوربین

با استفاده از نرم‌افزار CamSpeed، سرعت عکاسی با دوربین در شرایط مختلف، همچون زمان فوکوس کردن، عکاسی با فلاش و بدون فلاش تست شد.

cam-speed

تحلیل میفندرسکی:  رنک پایین‌تر و امتیاز بهتر S4 نشان از سرعت بالاتر دوربین این گوشی در مقابل رقیب خود دارد.

پنالتی چهارم: جاوا

این بار از طریق برنامه JBench به سراغ آزمودن سرعت اجرای جاوا بر روی گوشی‌ها آمدیم. امتیاز تعلق گرفته توسط این برنامه‌ها را می‌توانید در عکس زیر مشاهده کنید.

jfbench

تحلیل میفندرسکی:  ظاهرا S4 پنالتی زن ماهری است که با اختلاف نسبتا زیادی این قسمت را به نفع خودش تمام کرده است.

پنالتی پنجم: سرعت دانلود و آپلود

برای آنکه در ضربه آخر، تمام قدرت گوشی‌ها را بگیریم تا دیگر دست از سر ما هم بردارند! به یک دکل مخابراتی پر سرعت رفتیم و به گوشی‌ها اجازه دادیم با بیشترین میزان توانایی خود شروع به دانلود و آپلود یک بسته اطلاعاتی در زمانی مشخص کنند. دو تصویر زیر نشان می‌دهد در این تایم چه میزان آپلود و دانلود توسط گوشی‌ها انجام شده است.

speed-test

تحلیل میفندرسکی:  با آنکه نتایج به یکدیگر در میزان حجم دانلود و آپلود بسیار نزدیک است، اما ظاهرا عملکرد اچ‌تی‌سی وان کمی در میزان کلی برتری دارد.

logos

به نظر می‌رسد دیگر به پایان بازی رسیده باشیم و برنده خودش را برای بالا رفتن از سکوی قهرمانی و به دست گرفتن جام آماده می‌کند. اما برنده کدام گوشی است؟ اچ‌تی‌سی وان یا سامسونگ گلکسی S4؟ به یاد داشته باشید، این شما هستید که برنده را مشخص خواهید کرد!

[divide style=”2″]

تصمیم بگیرید، کدام گوشی برنده شده و جام ITCCup 2013 را به خانه خواهد برد؟! (این نظر سنجی تا ۷ روز باز خواهد بود)

[box type=”info”][poll id=”17″][/box]

اگر طرفدار سرسخت یک گوشی هستید و دوست دارید قدرت آن را برای طرفداران دیگری با زبان خود شرح دهید، حتما وارد تاپیک کل کل طرفداران گلکسی S4 و اچ‌تی‌سی وان شوید و نظرات خودتان را بیان کنید.

[divide style=”3″]

برنامه کامل مسابقات برگزار شده را از اینجا می‌توانید مشاهده کنید!

  
378 دیدگاه
 1. نادیا می گوید

  دوستان شما که این گوشی ها رو دارید .الگوی دیگران هستید .
  نه تند رو باشید ( مثل آقای یه آدم حسابی و نه بی ادب مثل اقای امیر ) منطقی باشید .
  اگه براتون طراحی و زیبایی و دوربین قوی تر در شب و سیگنال آنتن دهی و وای فای مهمه برید وان بخرید و اگه صفحه نمایش بزرگتر و دوربین قوی تر و باتری بهتر و … براتون مهمه اس ۴ بخرید .
  دعوا چرا ؟
  من خواهش می کنم که دیگه نظرات بی ادبی و فحاشی و … نگذارید . خواهش می کنم .

 2. Tahere می گوید

  هر دو گوشی الان خوب هستند .
  ولی تا زمانی که غول برره ( اکسپریا هونامی ( Z1)) نیومده .
  حال کنید . عشق کنید .
  وقتی هونامی اومد دهنتون باز می مونه.

 3. کرکس می گوید

  هر کس نسبت به نیازش گوشی می خره .
  شما به جای نظرات بی ادبی منطقی فکر کنید . آرام باشید.
  من خودم اس ۴ دارم و نیازی هم نمی دونم که اچ تی سی وان بخرم یا داشته باشم .
  چون با گوشیم همه کاری می کنم . فقط اس ۴

 4. kurosh-mandegar می گوید

  کسانی که تازه واردن و میان رای میدن واز این مسابقه اطلاع ندارن,فکر نکنن که اگر به گوشی که تو نظر سنجی جلوتره باید رای بدن.این مسابقه فقط یه نظر سنجیه و به کسی جایزه داده نمیشه.خواهشا اول مطالب مقایسه این دو گوشی بخونین بعد رای بدین.مسابقه ای که تو آیتی رسان وجود داره فرق میکنه و آیتمی برای برنده فینال نذاشته. پس خواهشا اومدید رای بدید ودیدید اچ تی سی جلوتره ,سریع تصمیم نگیرید وبه اچ تی سی رای ندید.البته بر عکسش هم همینطور.

 5. hojjat می گوید

  خدمت آقای محمدساجد عرض کنم که فروش جهانی ربطی به برتری گوشی نداره.همه میدونن که سامسونگ توی بحث بازاریابی بسیار قوی کار میکنه و با توجه به اینکه بازار دستشه باید اچ تی سی خیلی تلاش کنه تا توی فروش به سامسونگ برسه.
  htc one

 6. جیمز باند می گوید

  دوستانی که میگن اس ۴ قهرمان میشه . ببرید بالا لایکو

  ۱
 7. دروغ تعطیل می گوید

  این اقای یه ادم حسابی باور کنید طرفدار سامسونگ نیست !!!!!!!!
  با کامنت های مسخره و نادرست خودش فقط میخواد طرفدارهای سامسونگ بد جلوه بده !!!
  طرفدارهای سامی با + هاتون نشون بدین که با من موافقید !!!

  ۱
  1. یه آدم حسابی می گوید

   مسخره کانت های تو است که یک روز طرفدار سامسونگ هستی و روز دیگه طرفدار اچ تی سی .
   خائن . این کارها اسم داره

 8. سامان می گوید

  انگار اس غور داره در مقابل وان سوسک میشه خخخخخخخخخخخخ

 9. ايمان می گوید

  سامسونگ تو این گوشی ایده هایی داشته که تو هیچ گوشی دیگه نیست
  برای مثال قفلش با اشعه ای که از چشم صاحب گوشی صاتع میشه باز میشه
  یا هنگام گشتن تو منو و وب گردی میشه با اشاره ی چشم یا اشاره ی دست بدون این که به نمایشگر اصابت کنه استفاده کرد،
  میشه بدون اتصال سیم،گوشی رو شارژ کرد.به نظر من این قابلیت ها فوق العاده هستن

  1. hojjat می گوید

   اچ تی سی توی این گوشی ایده هایی داشته که توی هیچ گوشی دیگه ای نیست!
   طراحی زیبا,جنس بدنه عالی,اسپیکرهای قدرتمند,blinkfeed,
   beats audio که البته توی گوشی های دیگه اچ تی سی فقط وجود داره,التراپیکسل,گالری zoe که قدرتمندترین گالریه و بسیاری از امکانات دیگه که شاید توی چهار پنج تا گوشی بشه پیدا کرد مثل فیلم برداری hdr,فیلم برداری slow motion , فتوشاپ کوچک zoe برای عکس ها و فیلم ها و …

   1. سامان می گوید

    دوست عزیر شما فرض رو بر این بگیر که یه سخت افزار در حد وان داری ولی وقتی نرم افزار و اپهای مناسبی نداشته باشی فایده نداره نمی خوام به رابط کاربری اچ تی سی توهین کنم ولی اگر وان اون برنامه اپلیکیشنی که رو اس ۴ داره داشت هیچ موقع دوربین اس۴ نمی تونست به گرد پاش هم برسه من خودم الان گوشی که دارم به ندرت تو ایران هست (النلابد پیش خودت میگی جو گیر شدا ولی نه گوشیم zopo c2 platinum هست سیستم عامل aliyunبرپایه اندروید داره ولی خیلی روونه نسبت به اندروید خالص و… اینارو گفتم که متوجه لپ کلامم بشی) قبول دارم سامسونگ جنس بدنش به درد نون خشکی میخوره درعوض وان بهتیرن جنس بدنه رو داره ولی درسخت افزار و نرم افزار نو آوری سامسونگ خیلی بهتره شما اگه با جفت گوشیا کار کرده باشید متوجه منظور من میشید وسلام.

    1. سامان2 می گوید

     البته من این اقا سامان نیستم ها من سامان ۲ هستم گوشی هم اچ تی سی واااااااااااااااااااااااااااان است

    2. hojjat می گوید

     شما طوری میگی وان توی نرم افزار ضعیفه که من فکر کردم از گوشی های سیمبین داری صحبت.میکنی.برادر من مقایسه رو اگه کامل خون۶ باشی متوجه میشی که توی بحث نرم افزار چنان اختلافی ندارن.حتی توی بنچ مارکها هم از هم کم نیاوردن.من وان دارم و هر نرم افزار و بازی ای که توی دنیا وجود داره رو بدون هیچ مشکلی اجرا میکنه.پس بدون دلیل و منطق نگین اس۴ خیلی قوی تره.اس۴ سه چهار تا ویژگی داره که مثلا با چشم میتونی متن رو اینور اونور کنی که واسه ماها خیلی کاربردی هم نیست.به جاش شما ا اگه با وان کار کرده باشی متوجه میشی همه نیازهای شما رو بیش از اونی که تصور کنی برآورده میکنه.وان به دلیل کیفیت فوق العاده ساخت و زیباییش و جنس بدنه از اس۴ خیلی برتره ولی در زمینه نرم افزار و سخت افزار در سطح همن.

  2. @lirez@ می گوید

   اون شارژ وایرلس که شما میگی
   میدون قیمتش چنده ؟ !!!!!!!!!
   اون قابلیت های نرم افزاری واقعا فکر میکنی همیشه ازش استفاده میکنی
   بخدا فقط هفته اول برات حذابه بعدش همه رو خاموش میکنی و استفاده نمیکنی

 10. علی شرفی می گوید

  به نظر من سامسونگ در صنعت یخچال موفق تره خخخخخخخخخخخخخخخ

 11. ناشناس می گوید

  دوست عزیز اینو دیگه از کجا اوردی!!!؟؟؟مگاپیکسل بیشتر مساوی با نویز بیشتر!!!؟؟؟؟
  عزیزان پیکسلهای تشکیل دهنده دوربین ها اندازه ای بین ۱ تا ۲ میکرومتر مربع دارند و این یه استاندارد هستش ولی اچ تی سی اومده و اندازه ی این پیکسل هارو به ۴ میکرومتر افزایش داده که این کار یه نقطه ضعف و یه حسن داره:نقطه قوتش اینه که هرچه اندازه پیکسهای سازنده base دوربین بزرگتر باشه مقدار بیشتری از نور منعکس شده از سطح اجسام و محیط پیرامون خودشو جذب میکنه که این امر باعثه عکسبرداری بهتر در محیطهای کم نور تر میشه اما این بزرگتر کردن پیکسل ها معایبی هم به همراه داره که به این صورته که چون پیکسلها نور بیشتری از حالت استاندارد جذب میکنه هنگامی که شما در شرایط عادی و در روز به عکسبرداری با این نوع دوربین میپردازید عکسها سفید تر از حالت واقعی خودشون به ثبت میرسه و به اصطلاح عکسا رنگ رو رفته به نظر میرسن چیزی که در جند مورد عکسای بالا کاملا مشهوده.در مورد مگاپیکسل بیشتر هم باید خدمتتون عرض کنم که هرچه مگاپیکسل دوربین بالاتر باشه وضوح تصویر به همون نسبت افزایش پیدا میکنه اگه دو عکس یکسان از دوربین ۴ الترا پیکسلی وان و ۱۳مگاپیکسلی اس۴ را کنار هم بذاریم و مثلا ۱۰۰درصد zoom کنیم اختلاف زیادی بین وضوح مشاهده میشه.تمامیه این موارد که ذکر کردم ترجمه خلاصه شده از منبع زیر هستش:
  http://www.gsmarena.com
  باتشکر

  1. @lirez@ می گوید

   دوست عزیز . معلومه اصن نمیدونی نویز تو عکاسی چی هست !!!
   هر چی مگاپیکسل بیشتر بشه دلیل بر کیفیت بالاتر نیست
   مگاپیکسل بیشتر نویز عکس رو هم زیاد میکنه
   مثلا یه دوربین حرفه ای ۱۲ مگاپیکسلی ۵ میلیونی رو با یه ۱۲ مگاپیکسل ۴۰۰ هزار تومنی مقایسه کن !!
   کدوم بهتره ؟
   جفتشون ۱۲ هستند
   مهمترین عامل تو بهتر شدن عکسای نوع لنز و اندازه لنز و … هست نه مگاپیکسل
   مگاپیکسل جزییات و رزولیشن رو بالا میبره
   دوربین وان رزولیشنش ۴ مگ هست اما اس۴ ۱۳ مگ هست پس طبیعیه تو زوم اس۴ بهتره !!!

  2. @lirez@ می گوید

   داداش معلومه اطلاعات عکاسی نداری
   مگاپیکسل بیشتر = نویز بیشتر
   نویز ربطی به کیفیت بیشتر نداره
   هر چی مگاپیکسل بیشتر باشه رزولیشن عکس بیشتره جزییات بیشتره واسه همین تو زوم اس۴ بهتره
   اما مگاپیکسل بیشتر نویز تصویر رو بیشتر میکنه
   قدرت و عکاسی و عکاسی بهتر به لنز دوربین و اندازه دریچه و اندازه پیکسل و سنسور … داره

  3. ناشناس می گوید

   به جای منفی دادن یه گشت تو سایتهای معتبر بزنید نه اینکه تعصب بیجا باعث بشه بررسی های سایتای معتبر روهم دروغ بدونید!!!

   1. ناشناس می گوید

    اون موقع که تو نمیدونستی کوشی چند نقطه داره من high end های بازار تو دوستم بوده دوست عزیز.شما یا چشمات مشکل داره یا درست متن رو نخوندی!!!در اینکه کیفیت دوربین اس۴ بهتر از وان هست هیچکس شکی نداره حتی دوستاران وان اما اگه بخونی نوشته رو میبینی که من حرفی از کیفیت نزدم گفتم مگاپیکسل بالاتر باعث وضوح بیشتر میشه.فکر کنم فرق وضوح و کیفیت رو اصلا ندونی چیه!!!برو یه سرچ تو اینترنت بزن حتما !!!۹۹ درصد سایتها به این موضوع اذعان دارن که در نتیجه ی کلی اس ۴ یکی از برترین های بازاره

  4. @lirez@ می گوید

   از خودم در نیوردم که
   از عکاسی چیزی سرت نمیشه
   مگاپیکسل ربطی به کیفیت تصویر نداره
   فقط رزولیشن رو میبره بالا که به طبع جززیات بیشتری میگیره . واسه همین تو زوم اس۴ بهتره
   اما مگاپیکسل عامل مهم عکس برداری نیست.مهمترینشون
   نوع لنز
   اندازه پیکسل ها
   فاصله کانونی
   اندازه دریچه و … دیگه مهمه برای با کیفیت بودن عکس
   اصلا میدونی نویز تو تصویر چیه ؟

   1. ناشناس می گوید

    اون موقع که تو نمیدونستی کوشی چند نقطه داره من high end های بازار تو دوستم بوده دوست عزیز.شما یا چشمات مشکل داره یا درست متن رو نخوندی!!!در اینکه کیفیت دوربین اس۴ بهتر از وان هست هیچکس شکی نداره حتی دوستاران وان اما اگه بخونی نوشته رو میبینی که من حرفی از کیفیت نزدم گفتم مگاپیکسل بالاتر باعث وضوح بیشتر میشه.فکر کنم فرق وضوح و کیفیت رو اصلا ندونی چیه!!!برو یه سرچ تو اینترنت بزن حتما !!!۹۹ درصد سایتها به این موضوع اذعان دارن که در نتیجه ی کلی اس ۴ یکی از برترین های بازاره

    1. @lirez@ می گوید

     جالبه حرف خودتو نقض میکنی !!!
     من نمیگم دوربین وان بهتر از اس۴ هست
     اما بدتر هم نیست
     یکی از برترین هاست اس۴
     وان هم یکی از برترین هاست
     دوربین وان تو بعضی شرایط بهتر از اس۴ هست و تو بعضی شرایط اس ۴ بهتر از وان
     لحن حرف زدنتو درست کن وگرنه منم میدونم چجوری صحبت کنم !!!

 12. @lirez@ می گوید

  داداش معلومه اطلاعات عکاسی نداری
  مگاپیکسل بیشتر = نویز بیشتر
  نویز ربطی به کیفیت بیشتر نداره
  هر چی مگاپیکسل بیشتر باشه رزولیشن عکس بیشتره جزییات بیشتره واسه همین تو زوم اس۴ بهتره
  اما مگاپیکسل بیشتر نویز تصویر رو بیشتر میکنه
  قدرت و عکاسی و عکاسی بهتر به لنز دوربین و اندازه دریچه و اندازه پیکسل و سنسور … داره

 13. امید می گوید

  اونهائیکه میگن وان با آپدیت قویتر میشه ، تا حالا از اس۴ که اورکلاک شده چیزی شنیدین ؟؟؟
  وقتی هر گوشی ای اورکلاک یا آپدیت میشه ، طبیعتا قویتر میشه ، پس وان آپدیت شده رو با اس۴ آپدیت شده مقایسه کنید !!!
  همهء پردازندهها روی یه فرکانس کلاک میشن که بقیه قدرت رو واسه آپدیتهای بعد میگذارن ، چون هرچه ورژن اندروئید بیشتر میشه ، به بستر سخت افزاری بیشتری نیاز میکنه . این قدرتها همه قدرت یه گوشی نیست . مطمئنا اس۴ خیلی از وان قدرتمندتره . هرچی هم بشه همینطوره . مقایسه سایت جی اس ام از همه سایتها قابل اطمینانتره . چون باتجربه تره و تخصصی موبایله . اگه به این اطمینان نداری ، به جی اس ام آرنا چی ؟؟؟ اونهم نه ؟!؟!؟! لابد دیجی کالا بهترینه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  هرکی تونست یه دلیل برتری وان رو بگه !!!!؟؟؟ ( غیر از اون جنس بدنه که ضد ضربه هم نیست و واسه اس۴ با یه محافظ ژله ای ضربه گیر حل میشه !!!!!!!!!!!!) (تازه وان دیگه پرچمدار نیست ، باترفلای اس اومده .که البته باز هم زیاد بهتر نیست و هیچ برتری نسبت به اس۴ نداره !!!)

  *****لطفا نظرمو تائید کنید . ممنون ***** با تشکر .

  1. hojjat می گوید

   جناب امید خان اگه نظرات رو خونده باشی دلایلبرتری وان رو میفهمی,شما بگو دلیل برتری اس۴ چیه?نکنه به بنچ مارکهایی مینازین که بعدا خبر تقلبش پیچید?!!!نکنه به جنس مقاوم اس ۴ مینازین?یا شایدم به ظاهر شکیل و زیباش مینازین?!!!!!!این سایت بسیار بی طرفانه قضاوت کرده و این نحوه صحبت کردن شما که اس۴ رو قاطع و از همه لحاظ پیروز میدونین عادلانه نیست

   1. امید می گوید

    اولا : سامسونگ جواب اون احمقهائیکه افترا کرده بودند رو داد . خودتم میدونی .

    دوما : اس۴ خیلی هم قشنگه . قشنگتر از وانه که شبیه آیفون۵ ه . قشنگی یه چیز سلیقه ایه که بنظر من اس۴ قشنگتره .

    دلایل برتری وان نسبت به اس۴ چیه ؟؟؟ نکنه اون دوربین چهار مگاپیکسلیش (الکی التراپیکسل التراپیکسل نکنید . همش الکیه . زوم کنید ، میفهمید ). یا شاید اون صفحهء رنگ پریدش ؟؟؟ ( الکی نگید رنگهای اس۴ طبیعی نیست ، اولا خیلی هم طبیعیه . همه میدونند که سوپر امولدها همیشه بهترین بودند ، دوما تنظیمات داره که میتونی بمیل خودت تنظیمش کنی !!)

    اتفاقا خیلی هم عادلانه صحبت میکنم . نکنه شما خوب صحبت میکنید ؟؟؟ شما وقتی فهمیدین که دوتومن پولتون الکی هدر رفته ، آتیشی نشین و زور بهتون نداشته باشه .

    الآن مسابقه بــاین شکله : طرفدارهای اس۴=طرفدارهای بقیهء برندها !!!!!!!!! بنظرتون این عادلانست ؟؟؟ با تشکر .

    1. @lirez@ می گوید

     اولا اینکه وقتی سامسونگ لو بره نمیاد بگه که آقا من اینکارو کردم.معلومه حاشا میکنه.اون کد های توی کرنل همه چیز رو معلوم کرد !!!!!
     بازی های سنگین مثل nova 3 خودشون یه نوع بنچمارک هستن و فرکانس گرافیک روی ۴۸۰ هست
     یعنی یه برنامه بنچمارک از بازی nova 3 سنگین تره که کلاک پردازنده میره روی ۵۲۳ ؟

     در مورد دوربین هم مگاپیکسل بیشتر باعث میشه تو جزییات بیشتر ثبت بشه اونم بخاطر رزولیشن بیشتر اما همه چیز مگاپیکسل نیست . مگاپیکسل بیشتر باعث نویز بیشتر میشه
     بهترین عکس به لنز و فاصله کانونی و اندازه پیکسل ها ربط داره
     در مورد صفحه نمایش هم کسی از صقحه نمایش اس۴ ایراد نگرفت .فقط اگه دقت کنی بخاطر چیدمان الماسی صفحه نمایش اس ۴ به رنگ آبی و سبز میزنه . صفحه نمایش اس۴ خیلی خوبه اما وان دست کمی از اون نداره . توی نور آفتاب وان بهتر عمل میکنه و روشنایی وان بیشتر از اس۴ هست

    2. hojjat می گوید

     پس بگو سلیقه من میگه اس۴ بهترینه.اگه منطقی میخوای بحث کنی توی هر سایتی که سر بزنی از ظاهر اس۴ و کیفیت ساختش بدی گفتن.در ضمن بدون هیچ دلیلی میگی التراپیکسل الکیه!!!و استناد میکنی به خودت!!!!!در مورد سوپر امولد هم باید بگم مثل بقیه صفحه ها هم حسن هایی داره هم معایب.نمیشه گفت برترینه.و اینکه میگی من متوجه شدم پولمو آتیش زدم که وان خریدم خیلی خنده داره و فقط در اینجا لبخندی رو در جوابت میدم که از صدتا دلیل معنادارتره!;-)
     در ضمن هیچ دلیل مستندی برای برتری اس۴ نیاوردی فقط مغلطه کردی

    3. یه منطقی می گوید

     آقا امید اولا درست صحبت کن اون احمق هایی که میگی کارشناسای یکی از معتبر ترین سایتای موبایلند. ‌‍‌چطور اون موقع کهتو بنچمارک ها اس ۴ رو بهترین گوشی اعلام کردند آدمای دانا بودند و حرفشون قابل احترام اما حالا شدند احمق؟
     دوما خلایق هر چه لایق.شما اگه واقعا سلیقت در این حده که اس ۴ را قشنگتر از وان میبینی لیاقتت همون تیکه پلاستیکه تموم کارشناسا قبول دارند که وان حتی اگه زیبا ترین گوشی جهان نباشه حداقل از اس۴ قشنگتره حتما همشون اشتباه میگن و تو درست.
     سوما کیفیت عکسای وان واقعا راضی کننده است.مردم سرتاسر جهان عکسایی که با گوشی میگیرن رو آپلود میکنند نمیاند زومش کنند تو اگه میخوای زوم کنی یه دوربین بگیر تا هرچی زوم کنی تموم نشه.

    4. احسان می گوید

     میدونی چیه برادر من؟ شما که میگی اس۴ از آیفون۵ و وان قشنگ تره خودت بقیه حرفات رو هم زیر سوال بردی، دیگه لااقل دم از عدالت نزن که ملت بالا میارن!!!

    5. امید می گوید

     در ضمن من اس۴ دارم . وان نداشتم . قبل از اس۴ هم نوکیا n8 داشتم .

  2. @lirez@ می گوید

   وان هم اورکلاک میشه
   چه ربطی داره
   قدرت گوشی به نوع و ورژن سیستم عامل هم ربط داره !!!!

 14. محمدساجد 71 می گوید

  دوست من اقای hojjat صحبت من در مورد فروش جهانی اصلا ربطی به کیفیت گوشی نداشت
  منظورم از این جمله این بود بعضیها ادعاشون میشه که خیلی واردن اما نمیدونن که گوشیهای بزرگ مثل اس۴ یا وان فروش جهانیشون میلیونیه نه هزارتایی!!!
  صد البته که فروش جهانی هیچ ربطی به کیفیت گوشی نداره

  1. ناشناس می گوید

   روز اول که وان پشت ویترین دیدم عاشقش شدم ٬ با مبلغ بالا خریدم ؛ و الان دقیقا ۴ ماه گذشت٬ هنوزم خونه که میرسم قاب زله ایشو در میارم و واقعا طراحیشو تحسین میکنم٬ به نطر من بهترینه و نرم افزارای اس ۴ رو هم بعد از مدتی تو هر گوشی میشه دید ولی زیبایی این گوشیرو دیگه دنمیشه دید

 15. معین می گوید

  هر وقت تونستی کاربراتو اینقدر تعصبی بار بیاری اون موقع موفق شدی! تعصب طرفدارای HTC از Samsung خیلی بیشتره چون لذت کار کردن با HTC رو چشیدن! البته اینو بگم که خدمات پس از فروش Samsung و همچنین تبلیغاتش واقعا خیلی بیشتر از HTC هست. من خودم HTC رو ترجیح میدم چون Samsung یه گوشی بازاریه که دست هر کسی میبینی! گوشی باید خاص باشه ! مثل HTC ONe قطعا گزینه خرید من واسه گوشی جدید بعد از Apple 5s, ا HTC ONE خواهد بود !

 16. mobin می گوید

  man 6mahi mishod ke htc one dashtam az dastam oftad safash shekast.masalan kheyli ghaviye!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. @lirez@ می گوید

   هنوز ۶ ماه نشده که وان تو ایران اومده .!!!!
   هفته ی اولی که وان اومد من خریدمش . اوایل خرداد دقیقا !!!
   حساب کنی میشه ۴ ماه !!!

 17. دوکی می گوید

  سلام .
  بحث های شما بسیار جالب هست و ( البته سرگرم کننده ) .
  یک زمانی هم وقتی اس ۲ اومده بود من هم مثل شما جوگیر بودم و همه چیز در موردش می گفتم و خریدمش .
  وقتی اس ۳ اومد پشیمون شدم . و با ضرر اون رو فروختم و اس ۳ خریدم .
  حالا هم که اس ۴ و اکسپریا زد و اچ تی سی وان اومدن باز هم پشیمونم . می خوام اس ۳ رو بفروشم و یکی از این گوشی ها رو بخرم .
  اما می ترسم باز هم پشیمون شم چون که هنوز اکسپریا هونامی نیومده .
  من کلا آدم سست عنصری هستم که همیشه دنبال بهترین گوشی ها هستم ولی هیچ وقت از آیفون خوشم نیومده .
  به نظر شما چی کار کنم ؟

  1. ناصر می گوید

   یه مدتی گوشیهای در حد ۱۱۰۰ بگیر دستت تا بدونی ما ندارها چی میکشیم تا قدر عافیت رو بدونی!
   البته «دارندگی و برازندگی» امیدوارم همیشه بهترینا رو داشته باشی

   1. دوکی می گوید

    سلام .
    من هم امیدوارم شما یکی از بهترین تلفن های جهان را بدست بیاری .
    خدا به همه کمک کنه به من و شما هم کمک کنه . آمین

   2. a900 می گوید

    من هم فقط یک گوشی چینی دارم که تازه زنگ هم نمی خوره .
    ولی خوب همیشه باید خدا را شکر گفت اگه گوشی خوب ندارم ولی تن سالم دارم .
    شاید من هم روزی یک گوشی خوب خریدم .
    خدایا به همه گوشی خوب بده به من هم بده .

  2. دوست می گوید

   آدم بدون گوشی هم میتونی زندگی کنه .
   ای کاش اینقدر که به فکر داشتن بهترین گوشی های باشیم . کمی هم به فکر افراد فقیر این جامعه بکنیم .. پول هایی که ضرر میکنید و گوشی نو میخرید را اگر صرف سزطانی ها و بیماران خاص کنیم .دیگه کسی از روی بی پولی نمی مرد .
   نه فکر کنید که من مخالف داشتن بهترین ها هستم . نه . من می گم کمی هم به فکر افراد بی وضاعت جامعه باشیم .
   شما می تونید فقط با ۱۰۰۰ تومن به این جور افراد کمک کنید . ( با سرچ تو گوگل شماره حساب ها را می فهمید ) این شماره حساب ها هم برای موسسه محک می باشد که خدا نگهدار موسس اون باشه که واقعا یک آدمی هست که تو بهشت هم براش کمه .
   فکر نکنید می خوام اشکتون رو در بیارم . ولی فکر افراد فقیر نیز باشید .

 18. شوان می گوید

  اصلا فکر نمی کردم بازی فینال انقد یک طرفه و خسته کننده بشه …
  کاش فینال بین وان و ایفون یا زد یا یه گوشی درست حسابی برگزار می شد …
  لامصب سماورمون خراب شده باید زنگ بزنم نمایندگی رسمی ( سام سرویس ) بیان ببینن چه شه ؟

 19. دروغ تعطیل می گوید

  من نمیدونم چرا هی میگین وان تو شرایط نوری کم بهتر عکس میگیره !!!
  والا تو این ۳ تا عکس که تو ۲تاش اس۴ بهتره اون یکی هم که وان بهتره به خاطر اینکه که گوشی اس۴ رو night mode نبوده خوب وقتی کسی تو شرایط نوری ضعیف عکس میگیره معلومه که دوربین رو حالت sport که نمیزاره , میزاره رو night mode که در ۲ عکس اخر من عکس های گرفته شده با اس۴ بهتر میدونم !!!
  gsmarena هم دوربین اس۴ تو شرایط نوری کم رو بهتر از وان دونسته برید مقاسه این ۲ گوشی بخونید !!!

 20. بی طرف می گوید

  آقا دعوا نـــکــنــــــــــــــــــــیــــــــد !!!!!!!!!!نه HTC و نه samsung فقط و فقط

  ,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸-(Huawei)-,.-~*´¨¯¨`*·~-.¸

  ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
  ░░░░░░░░██████████████████░░░░░░
  ░░░░░░██░░░░░░░░░░░░░░░░░░██░░░░
  ░░░░██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██░░
  ░░██░░░░░░████░░░░░░████░░░░░░██
  ░░██░░░░░░████░░░░░░████░░░░░░██
  ░░██░░░░░░████░░░░░░████░░░░░░██
  ░░██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
  ░░██░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░██
  ░░██░░░░██░░░░░░░░░░░░░░██░░░░██
  ░░██░░░░░░██░░░░░░░░░░██░░░░░░██
  ░░░░██░░░░██████████████░░░░██░░
  ░░░░░░██░░░░░░░░░░░░░░░░░░██░░░░
  ░░░░░░░░██████████████████░░░░░░
  ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░
  ░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░░

  1. فرهاد می گوید

   فقط گوشیه N CHERET

 21. دروغ تعطیل می گوید

  برای اولین بار antutu عددی بالای ۳۰۰۰۰ نشان داده !!!
  بله درست حدس زدین این عدد برای LG G2 هست !!!
  بنچمارکهای G2 در اومد !!!
  اینم لینکش :
  http://blog.gsmarena.com/lg-g2-benchmarks-are-done-check-it-how-it-stacks-against-the-sony-xperia-z-ultra/
  بی صبرانه منتظرش هستیم !!!

 22. دروغ تعطیل می گوید

  راستی pi ببینید برای اولین بار زیر ۱۰۰ اومده !!!
  G2 چه رکورهای زده لامسب !!!

 23. kurosh-mandegar می گوید

  آقای گل کار شما باید اسم این مسابقه را به سرشاخ بین اس۴و اچ تی سی (ودوستان) تغییر بدید.

 24. علی شرفی می گوید

  سامسونگ برازنده دست گربه هاست…

  1. یه آدم حسابی می گوید

   سامسونگ سیخی چند ؟
   فقط اچ تی سی وان ؟( با کلاس – متشخص – با حال و… )
   تصمیم گرفتم گوشیم رو بفروشم و اچ تی سی وان بخرم .
   رای ما : اچ تی سی وان

 25. یه آدم حسابی می گوید

  طرفدارای سامسونگ لیاقت حمایت ندارن .
  من هم از همین لحظه می شم مخالف سر سخت سامسونگ ( بر خلاف میل قلبیم و همچنین که گوشیم اس ۴ هست ) .
  حاضرم هرکار کنم که اس ۴ قهرمان نشه .

  رای ما : اچ تی سی وان
  رای ما : اچ تی سی وان
  چون :
  دوربین قوی تر در شب – رابط کاربری فوق العاده – صفحه نمایش عالی -سخت افزار خیلی قدرتمند و ….

  فقط اچ تی سی وان

  1. omid می گوید

   وای خدا …..داعام مستجاب شد…..بالاخره این دوستمون شد یه آدم حسابی واقعی حتی اگه از اس۴ هم طرفداری می کرد بازم آدم حسابی بود به شرطی که با منطق حرف بزنه.
   الحمدلله

 26. یه آدم حسابی می گوید

  وای چه اشتباهی کردم که اس ۴ خریدم .
  خیلی داغ می کنه . جنس بدنه اش پلاستیک بدرد نخور است و …
  گوشی که نشه باهاش بازی کرد چه بدردی می خوره خوب اگه باهاش بازی کنی اونقدر داغ می کنه که در پشتیش آب می شه تازه ممکنه به سخت افزار هم آسیب برسونه .
  همین فردا میرم عوضش می کنم و یا اچ تی سی وان می خرم .
  رای ما : اچ تی سی وان

  1. hojjat می گوید

   اللهم اشف مرضانا;-)
   الهی آمین

  2. فرید می گوید

   داداش باید خدمتت عرض کنم وان هم داغ میکنه و با وجود بدنه ی فلزیش گرما بیشتر حس میشه پس وان هم برای بازی خوب نیست
   پس لطفا ساکت

   1. omid می گوید

    اتفاقا یه نکته جالب هست که وان با بدنه آلومنیومی از اس۴ با بدنه پلاستیکی کمتر داغ می کنه!!!!
    دلبش هم بهینه نبودن اگزینوس هست.
    اس۴ یه باگ بزرگی داره که خیلی مهمه http://www.zoomit.ir/it-news/os/5788-s4-big-little-problem

   2. یه آدم حسابی می گوید

    اگر هم گرم بشه .اونقدری نیست که نتونی تو دست بگیری و هر لحظه امکان اب شدن درب پشتیش باشه و ممکنه که سخت افزار هم رو بسوزونه
    اس ۴ : پلاستیک
    اچ تی سی وان : پادشاه محکم
    حالا :‌پس لطفا ساکت.

 27. فرزاد می گوید

  واقعا من یکی حیفم میاد که ۲ میلیون بدم و یک گوشی بخرم .
  با این ۲ میلیون یک لپ تاپ می خرم که حتی تو دانشگاه هم بدردم بخوره .

 28. طرفدارسونی می گوید

  اگه بخوام بین این دوتا یکی رو انتخاب کنم بدون شک اچ تی سی وان روانتخاب می کنم چون بنده به طورکل دشمن خونی سامسونگم ولی اگه بین همه ی گوشی های دنیا یه گوشی انتخاب کم xperia honami هستش باتشکرازسایت خوبتون.

 29. htc می گوید

  دوستان این مقایسه یگ مقداریم با تعصب بود اخه یک سری از شاخصه های وانو نگفتن
  برای مثال؟این گوشیم مثل سامسونگ برنامه ای برای کنترل از راه دور واسایل الکتریکی به اسم تی وی داره که من خودم باهاش کار میکنم.
  دوربین جلوی وان خیلی عملکرد بهتری از اس۴ داره چه تو فیلم برداری چه تو عکس برداری.
  کیفیت مکالمه توی وان به طرز بسیار بسیار ملموسی با کیفیت تر واضح تر و بلند تر هست به طوری که اگر ولم تا ته باشه گوشتونو اذیت میکنه.
  اس افم که شده از لحاظ ساپورته رامیو برنامه ایم که واقعا داره عالی عمل میکنه شرکت اچ تی سی
  و از همه مهمتر این گوشی یعنی وان اصلا لگ و باگ نداره لامصب عالی عمل میکنه مثل موشک میمونه واقعا باهاش کار میکنی یه لحظه حواست نباشه فکر میکنی داری با ای او ای اپل کار میکنی از بس روونه گوشی.
  من خودم تا حالا همیشه سامسونگ داشتم تموم سریه کهکشانی و نوت رو داشتم همه شماره هاشو و تعصب خاصیم روی سامسونگ دارم چون برند عالی هستش ولی واقعا باید اعلام کنم ایندفعه اچ تی سی بهتره گوشیش
  من اول اس ۴گرفتم بعد ۲ هفته وان خریدم اونو فروختم من یه عمر تاچوایز کار کردم ولی خدایی وقتی با سنس کار کردم کلا خیلی حال کردم باهاش شیک سریع ساده زیبا کم باگ و لگ.
  دوستانم فکر نکنن من این حرفارو از خودم در میارم با این حرفا سودی یا ضرری به من نمیرسه گوشیه سامسونگ عالیه ولی اچ تی سی عالی تر البته از نظر من به عنوان یه کاربر حرفه ای
  بازم انتخاب از بینشون بسته به سلیقه فرده ولی من به شخصه اچ تی سی وان رو پیشنهاد میدم
  در ضمن دوستان صفحه نمایش گوشیم که سامسونگ از نسل سوم گلوریا استفاده میکنه ولی اچ تی سی از نسل دوم توی تستهای انجام شده مشخص شده مقاومته ضربه ای و مقاومتیه وان بهتره با کمال تعجب و دلیلشم فکر میکنم به خاطر این هست که کل پنل رو تبدیل به نمایش گر کرده
  یه کلاهم که داره سرتون میزاره مربوط میشه به جی پی یوی گوشی که تو این لینک میتونید ببینید چه خبره
  http://narenji.ir/20970-%D8%B3%D8%A7%D9%85%D8%B3%D9%88%D9%86%DA%AF-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%DA%86%DB%8C%D9%BE-%DA%AF%D9%84%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%B3-%DB%B4-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D8%A7%D9%85%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AA%D8%B1
  اینم ازین
  در مورد سی پی یو هم باید عرض کنم با کاستوم رامهای کلاک شده و اور کلاک شده و با اپدیت های باتری که اومده هیچ تفاوتی توی عملکرد نه تنها توی عملکرد روز مره بلکه توی عملکرد بنچمارکیشون دیده نمیشه البته از قبلم توی عملکرد روز مره هیچ فرقی نداشتن که هیچ توی سرعت کار با گوشی و باز کردن بازی یا لوید شدن وان بهتر عمل میکرد و الان عملا با اینکارا سرعت وان بیشتره از اکثر لحاظا مخصوصا توی محیط سنس این تفاوت سرعت اشکاره.
  دوستان من تو دو هفته ای که اس ۴رو داشتم خیلی ازش باگ و لگ دیدم خیلی چیزا بسیار بسیار ریزه که شما شاید اصلا متوجه نشید ولی من از نگاه یه حرفه ای ازش راضی نبودم بیشتر ازینا ازش انتظار داشتم اگر این دوتا گوشی رو بگیرید و با هم باهاشون کار کنید بعد متوجه لگ ها و باگ ها خواهید شد که البته اینم شرکت سامسونگ با اپدیت حل میکنه ولی خیلی بهتره که ادم اگه یه نون می خواد بده به کسی ترو تمیزه بده نه اینکه زیر پاش کنه خاکیو کثیفش کفه بعد بده!!!!
  از لحاظ دوربینم توی نور زیاد و نور کم عملکرد وان بهتره و در شرایطه طبیعیه نورم بسیار خوب و قابل قبول عمل میکنه و اینم یادتون نره همیشه میزان نور زمینه اون مقداره ایده ال شما نخواهد بود.
  کیفیت صداشم که دیگه ولش کن که حرف نداره
  قرانی بیاین تعصبی برخورد نکنید باورتون بشه که من تجربیاتمو گفتم من یه ادم گوشی بازم این گوشی وان گوشیه داعمیه من نیست همین هفته می خوام بفروشم زد الترا بگیرم ولی حقیقتا میگم وان فوق العاده هست و به نظر من تا الان پرچم داره بلا مناضعه سال۲۰۱۳
  واقعا این گوشیو دستتون که میگیرید یه حس اعتماد و اطمینان و خوبی رو بهتون القا میکنه در ضمن یک قسمت این مقایسه واقعا خنده دار بود که اونم این بود که اس۴ خوش دست تر از وانه که واقعا خودش جوک ساله
  من دستم گرفتم این دوتارو شک نکنید وان خوش دست تر هست و اون تانسب وزن و یکپارچگی و و درازا و قوس پشت گوشی محشره
  این گوشی رو دستتون بگیرید واقها بهتون پرستیژ و شخصیت القا میکنه
  یا علی

 30. سامان2 می گوید

  مسابقه کی به پایان میرسه؟؟؟؟ تا رفتن اس غور به جمع باقالی ها رو جشن بگیریم؟

 31. شوان می گوید

  وان … s4 را … کشت

  1. فرید می گوید

   با کمک طرفداران
   سونی
   اپل
   ال جی
   ایسوس
   و…..
   طرفدارای اچ تی سی خودشون اگه شرکت میکردن له میشدن
   این شکست غیر منطفانه هیچ چیز از ارزش های بهترین اسمارت فون دنیا کم نمیکنه

   1. hojjat می گوید

    الکی تهمت نزن.خیلی از طرفدارای سونی و ال جی به اس ۴ رای دادن.برو نظرات رو بخون متوجه میشی.اگه بیشترشون به وان رای دادن خب دلیلش اینه وان بهتر از اس ۴ هست.پیروزی وان مبارک.به طرفدارای سامی جون هن تسلیت میگم!

   2. بب می گوید

    عزیزم چرت نگو من طرفدار سونی بودم ولی به galaxy s4 رای دادم

   3. خشایار می گوید

    قبول کنید که شکست خوردید دیگه. گیرم هم چنین باشه که شما میگید خوب حتما یچیزی تووان دیدند که بهش رای دادن چرا به سامی رای ندادند?

    1. بهاره می گوید

     هیچی ندیدن فقط میخواستن حرص ما رو دربیارن که موفق شدن ولی دیدگاه ما درباره ی اس ۴ تغییر نمیکنه که هیچ،قویتر هم میشه…

  2. sobhan می گوید

   S4…وان…کشت♥

   1. امید می گوید

    طرفدارهای s4خلاقیت هم ندارن آخه چرا کامنت بقیه رو برعکس میکنی میذاری
    فقط htc
    سامسونگ از بس فوکوس کرد رو گوشی تو یخچال سازیش هم موند.با اون یخچال ها و گوشی های مزخرفش

  3. بهاره می گوید

   واسه خودتون خوشید.بدون درک واقعیت اینکه اس ۴ اصلا قابل مقایسه با وان نیست….

   1. خشایار می گوید

    نه اتفاقا ماهم کاملا قبول داریم اس ۴ قابل مقایسه با وان نیست بلکه باید با همرده های خودش مثل سونی زد یا نکسوس۴ یاهواووی p6 مقایسه بشه نه با برترین اسمارتفون سال.

 32. دروغ تعطیل می گوید

  به نظر من طراحی وان خیلی زیبا و دلچسبه ولی زیاد بهینه نیست !!!
  وان با داشتن صفحه ۴.۷ اینچی و نداشتن کلید فیزیکی home ابعادش حتی به اندازه یک میلیمتر از اس۴ که صفحه نمایش ۵ اینچی داره و کیلید فیزکی home داره بزرگتره !!!
  در ضمن اس۴ خوش دست تر از وان هست همونطوری که اقای گلکار تو مقاله گفتن !!!

  1. بهاره می گوید

   دقییییییییییییییییییییییییییییییییییققققققققققااااااااا

 33. afshin می گوید

  یه مدتیه فقط صفحه ی اصلیه سایت برام باز نمیشه و میره تو یه سایت میگه domain defult page

 34. بلد می گوید

  when Xperia Honami -Z1- arrive , samsung galaxy s4 and htc one immediate should go to the ashcan .
  هر وقت معنی اش رو فهمیدی منفی هم بدی اشکالی نداره .
  فقط : هونامی ( غول برره )

 35. بلد می گوید

  تا کمتر از ۵ ساعت دیگه که هونامی معرفی بشه ٰ سامسونگ و اچ تی سی و ایسوس باید برن سراغ کشک سابی .
  قویترین اسمارت فون جهان : اکسپریا هونامی

  1. فرید می گوید

   خخخخخخخخخ
   من جای تو بودم فوررا حرفمو پس میگکرفتم
   نوت ۳ معرفی شد
   جنسش چرمه پسر
   وااااااااااااااااااای
   رمش ۳ گیگه
   کیفیت فیلم برداری ۴k

   1. omid می گوید

    جنسش چرم نیست عزیزم پلاستیکه شبیه چرم تازه از وان هم خش پذیر تره

  2. hojjat می گوید

   حتی با ومدن هونامی هم وان طرفدارای خودش رو داره عزیز,هونامی نسل بعدی اسمارت فونهاست که مشخصه باید قوی تر باشه ولی کسی که طرفدار یک برند باشه صبر میکنه تا برندش رقیب هونامی رو معرفی کنه!کلا سونی ظاهر گوشی هاش خوب نیست.مطمئن باشین اچ تی سی گوشی خواهد رد با استانداردهای هونامی ولی بسیار قوی تر.

  3. طرفدار LG می گوید

   پس g2 این وسط چکارس؟برای اولین بار در تاریخ دنیا بنچ مارک pi پایین صد رسید و این یک رکورده

 36. kurosh-mandegar می گوید

  طرفدارای اس۴ بجنبید.فقط اس ۴

 37. mostafa می گوید

  s4 شکست خورد.
  هوووووووووووووورا.

 38. طرفدار LG می گوید

  من از اول هم میدونستمکه اینجوری میشه

 39. سامان2 می گوید

  هونامی گند زد واقا از سونی انتظار نداشتم خراب شد در حد لالیگا اما ساسونگ متاسفانه عالی کار کرد نوت ۳ زیبا و پر قدرت است اما من چشم به وان مکس و اپل ایفون ۵s است شب برای تمتم اچ تی سی ها خوش

 40. کیارش خلیلی می گوید

  فقط اکسپریا زد

 41. بی نام می گوید

  یه خرده بی انصافی شد:
  همه طرفدارای سونی، ال جی، ایسوس، اپـل و … => به وان رای دادن
  ولی سامی یک تنه خوب رای آورد
  من طرفدار سامسونگ نیستم ولی نباید س۴ رو دست کم گرفت

  1. ناشناس می گوید

   بخشید بعد شما کجای این معادله قرار داشتید که مشاهده کردید و با این اطمینان میگید همه طرفداران سایر برندها به وان رای دادن!نکنه رفتید از تک تکشون پرسیدید?بعد چرا این افراد به سامی رای ندادند?مگه پدرکشتگی داشتند اگر هم به وان رای دادهباشند حتما یه چیزی توش دیدند رای دادن بهش.

 42. kurosh-mandegar می گوید

  تبریک به اچ تی سی و دوستان

 43. علی شرفی می گوید

  خداییش هر دو عالی هستن ولی خودمونیم وان یکم البته یکم بهتره

 44. آرین (Darkstone) می گوید

  یک موضوعی که تو مسابقه بود ، این بود که از antutu ورژن قدیمی استفاده کردین ، الان ورژن ۴ اش اومده که بهتر و دقیق تره ، گرچه شاید زیاد فرقی نکنه

 45. امیر می گوید

  من خودم به وان رای دادم ولی در حق S4 ظلم شد!!

  1. mehrdad می گوید

   مثلا” حمله انتحاری کردی !!!!!!!

 46. صلاح می گوید

  سلام! ممنون بابت مقایسه ی کاملتون، خیلی خیلی کمک کننده بود.

 47. خشایار می گوید

  یکی از نکات این مسابقه پیروزی وان باوجود تعداد خیلی بیشتر کاربران سامی بود.مسلما سامسونگ بدلیل تبلیغات بیشتر و عرضه وسیع تر و کلا اینکه شرکت خیلی بزرگتریه تعداد کاربران خیلی بیشتری داره.خیلی افراد عامی حتی htcرو نمیشناسن و بارها شده تا گوشیو دست من میبینن که صحفه بزرگ میپرسن گالسکی هست?و بعد که میگم htcیجوری نگاه میکنن که اینگار نمیفهمن چی میگم که باید توضیح بدم که خودشیه مارک و برند جداگونه هست.مسلما تعدادوان دارها خیلی کمتره و این هم از نظر من یک مزیت بزرگه که تو این تحلیل بالا در نظر گرفتهنشده بود.یعنی دیرتر خز میشه و دست همه میافته.ولی خوش خوشبختانه با این وجود بازهم وان برنده شد.که نشان از رضایت بیشتر کاربراش داره.طراحی ظاهر و برند معیار خیلی مهمی در انتخاب من برای گوشیه که تو این مورد وان واقعا یک سروگردن بالاتر از s4 هست.

 48. amir می گوید

  in tarafdaraye htc cheghad oghdeian…ah ah..hame midonan s4 shakhe…htc one ro bozorgesh kardin..hamino bas..hichi nis.

  1. ناشناس می گوید

   Faghat one, soltane bichare chera

  2. بهاره می گوید

   اره واقعا…همونا هم همش منفی میدن به حرف حق:اس ۴ بهتررررررررررره

 49. میثم1983 می گوید

  حقیقتش نمیخام تعسب خرج کنم !
  من قبلا اچی تی سی داشتم HTC Incredible – S خوب کار میکرد تا زمانی که به ریست شدن خود به خود افتاد !!! یعنی هی روشن میشد دوباره خودش خاموش میشد ! با جدا کردن باتری ( توجه کنید با جدا کردن باتری ) و جا زدن مجدد و ریست فکتوری از طریق بوت لودر درست میشد و تا ۳ ماه کار میکرد و دوباره همون آش و همون کاسه !! آخرشم فروختمش رفت
  حالا میخام گوشی بخرم بین وان و اس ۴ موندم خدا وکیلی …
  از یه طرف چون قبلا اچ تی سی داشتم ازش راضی بودم ( تا این اواخر که گوشی اینجوری شد البته )
  از یه طرف به باتری و مشکلات یک تکه بودن درب اچ تی سی توجهم رو جلب کرده !!! همون چیزی که بالا عرض کردم ! اگر یه زمانی خدای نکرده خدای نکرده گوشی یه عیبی کنه که فقط با جدا کردن باتری بشه درستش کرد چه خاکی برسرم بکنم ؟!! ( گوشیمو دو زار هم نمیخرن ) در صورتی که باتری رو خیلی از دوستان و هواداران بهش توجهی نمیکنن !!! ( واقعا مهمه این باتری که قابلیت جدا شدن رو داشته باشه )
  ناراحت نشید دوستان ولی واقعیت اینه که آیفون هم با وجود همین نقص میتونه دردسر ساز بشه ! ( چون تجربه ایفون رو هم که دست دوستان بوده و به مشکل خوردن برام کاملا این اطمینان رو ایجاد کرده که باتری در دراز مدت یه عامل دردسر ساز میشه !!! حالا ببینید کی گفتم !!! ) این دو گوشی تازه اومدن تو بازار و اجازه بدین دو سال از کار کردن با این گوشی ها بگذره و استفاده اش رو ببرید اونوقت جواب پس میدن ( تعداد گوشی هایی که به مشکل باتری خوردن و یا بدلیل وکیوم بودن باتری جدا نمیشه ازشون مثل وان )
  البته من کل این مقاله و مقایسه رو مطالعه کردم و برتری های هر دو رو نسبت به هم دیگه ملاحظه کردم مخصوصا کیفیت ال سی دی بنظر میرسه که وان بهتر از اس ۴ هست چون یه ویدیو توی یو تیوب دیدم در شرایط نوری زیاد وان تصویرش بمراتب بهتر از اس ۴ بود ….
  بگذریم با توجه به عرایضم :
  حالا شما منو راهنمایی کنید که وان بخرم یا اس ۴ ؟

 50. عرفان می گوید

  عزیزان بهترین گوشی در ۲۰۱۳ htc one شد البته قبل از اومدن آیفون فایو اس و نوت ۳ طبق روزنامه

  1. خشایار می گوید

   البته بعد از آمدن آیفون ۵اس و نوت ۳ و جی۲ بازهم این htc one بود که با سرافرازی در کنگره جهانی موبایل بارسلونا ۲۰۱۴عنوان برترین اسمارتفون جهان رو برخودش اختصاص داد

 51. hilda می گوید

  بچه ها چرا حالا همدیگه رو میکشید.من دنبال یه گوشی شیک و باکیفیت بودم که بخرم.تصمیمم شد( وان)

 52. راحیل می گوید

  به نظر من بدون در نظر گرفت آیتم دوربین اون هم دربعضی موارد…اچ تی سی وان یه چیز دیگه اس.طراحی اش میارزه به کل امکانات s4!!!!!!!!!!!مگه نه!؟

 53. امین می گوید

  سلام
  پیمان جان من بین xperia z1 و HTC one گیر کردم به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم
  کیفیت دوربین xperia z1 اینجوری که اعداد و ارقام نشون میده هست

  1. پیمان گل‌کار می گوید

   واقعیت اینه که کیفیت دوربین موبایل هرچقدر هم عدد مگاپیکسلش بالا بره، باز از یه حدی فراتر نخواهد رفت.
   باید اولویت‌های خریدتون رو مشخص کنید. اچ‌تی‌سی وان دیزاین زیبا، نمایشگر با کیفیت و اسپکیرهای بی‌نظیری داره و از آن طرف Z1 دوربین خوب، باتری قوی و سخت‌افزاری قدرتمندتر دارد.

 54. محسن می گوید

  من همیشه دنباله یک گوشی خوب بودم اونم الان پیدا کردم s4 از همه ممنونم

  1. v-far می گوید

   سلام
   من از تیر ماه تا به امروز sony z ,note2,htc one ,lumia920,s3,lg2,خریدم هر کدوم مشکلاتی داشتن که باعث شد تند تند عوض کنم گوشیاروو بخاطر لج اس۴ نمیخریدم نوت۳ گرفتم اما تو ۱ هفته فروختم و اس۴ ساخت کره گرفتم و یه محافظ خوب که کاش از اول میخریدمش بهتریییییییییین گوشی هست چون بهترین هرگوشی رو استفاده کردم میگم.
   وان که اول شد=دوربینش خ ضعیف هست، باتری هم که تعریفی نداره، رابطش خسته کننده،گوشی مثل صابون لیزمیخوره،۳ساعت زمان تا فول شدن باتری،وجودت یه صدایی مثل خس خس در هنگام مکالمه

   1. بهاره می گوید

    شدید موافقم.

    1. رضا می گوید

     من هم با htcموافقم خیلی گوشی خوبی ولی اینکه تایوانی وازکیفیت دوربینش بی خبرم

 55. mohamad می گوید

  S4فقططططططططططططططططططططططططططططططططططططططططططططططططططططططططط

 56. ارمین می گوید

  چرا وان برنده شد؟تو پنالتی ها هم حق با اس۴ بود.ولی بدنه ی اچ تی سی وان هوش از سر میبره مخصوصا از سامسونگی ها!

 57. احمد htc می گوید

  سلام به همگی به نظر من باید منطقی فکر کرد. s4اصلا بدنه نداره خودتون هم میدونید ممکنه گوشی از دستتون بیفته خوب باید یه بدنه می داشت تا بتونه از گوشی محافظت کنه – حالا درسته که s4امکانات جانبی داره کهhtcنداره ولی htcبدنش متاله علاوه بر اون تو طراحی کل همه رو خابونده من طرفدار سرسخت htcام واونو با اپل ۵ هم عوض نمیکنم و حالا حالاها تاوقتیکه برندی مثل htcهست سامسونگ باید بوق بزنه

 58. sajad می گوید

  s4 best

  1. sajjad می گوید

   یعنی اچ تی سی وان غیرقابل تعمیره؟

 59. mehdi می گوید

  salam .khaste nabashi agha peyman kheyli jalebo jazab gozaresh mikardi….kolli hal kardam.
  man khodam s4 daram doroste ke kheyli ghabeliyat o karaie dare vali to jense badanash aslan kar nakardan yani ba kochaktarin zarbe be khako khon mire taze moghe bazi kheyli dagh mishe adam mitarse bahash game bazi kone.dar har sorat be nazare man age harki bekhad az in 2 model ykiro entekhab kone be nazare man htc one kheyli khobe…kashki manam htc one dashtam bejaye s4 kheyli pashimonam alan 5mah nist ke kharidamesh vali pashimonam

  1. ارمین می گوید

   نمیخوایش به من بفروش به قیمت دست دوم ازت میخرم.

   1. محمد جهانی می گوید

    دوست عزیز اینجا سایت خرید و فروش نیست!

    1. ارمین می گوید

     ببخشید!با ارز پوزش.

 60. رضا می گوید

  اس۴ مزخرفه فقط htc یکم فکر کنید ودلیلشو بفهمی بهتره عزیز آخه کاراییhtc پیشرفته تر ازاس۴ است وازنظر کیفیت فقط بگو:htc ممنون …….فدات

 61. ali می گوید

  به نظرم هر دو کاملا گوشی های خوبی هستند ولی بی رودرواسی بگم که وان یکم بهتره

 62. سام می گوید

  سلام بچه ها
  جون مادراتون کمکم کنید
  بعد عمری میخوام ی گوشی بگیرم
  نمیدونم اس۴ بگیرم یا اچ تی سی وان……از ی طرف میگم اس۴ داغ میکنه و میسوزه از ی طرف میگن خوبه!!!!نمیدونم چی ب چیه
  کمکم کنین تو رو خدا>>اس۴ بگیرم یا اچ تی سی وان؟کدومش بهتره؟فرض کنین خودتون میخواین بگیرین!کدومش با کیفیت تره،خوشکلتره؟
  کمکم کنین
  مرسی

  1. ali می گوید

   سلام
   من به شما میگم ولی خواهش دارم همه طرفدارای s4 دربارش فکر کنن…

   سامسونگ غیر از چند تا سنسور تبلیغاتی که اوناروهم اگه به کلیپای تستشون نگاه کنین میبینین خیلیم دقیق نیستن چیزی نداره.
   اگه سنسورای سامسونگ رو کناربذارین چی ازش میمونه؟درضمن سنسورا چیز خیلی مهمی هم نیستن وقتی خدا به آدم دست داده خیلی مهم نیست که دو سانت بالاتر از صفحه بگیریش یا بزنی به صفحه!!!!
   درباره ی ۸ هسته ای بودنشم باید بگم حسن نیست بلکه عیبه چون به هیچ وجه ۸تاهسته باهم کارنمیکنن یا۴تااولی فعالن یا ۴تا بعدی و عیب حساب شدنشم بخاطر اینه که وقتی پردازش رو از یه پردازنده به اون یکی منتقل میکنه گوشی سرعتش پایین میاد.

   ومهمترین موضوع اینکه وقتی ۱ونیم میلیون پول به یه گوشی خرج میکنیم باید از همه چیش مطمئن باشیم که HTC ONE همینطوره ولی s4 هرگز.
   HTC ONE فقط بعضی از امکانات تبلیغاتی غیر کاربردی S4 رو نداره ولی دیگه اما و اگری توش نیست ولی S4 خریدین همون موقع خرید میپرسین آخه داغ نمیکنه این؟
   درضمن دوستی هم که هر هفته گوشی عوض میکنه باید بگم S4 ایراداتی هم داره که تو دراز مدت معلوم میشه مثلا بعد از ۴یا۵ ماه باتریش (اونم بخاطر داغ کردنای گوشی) ورم میکنه و به صفحه فشار میاره.(قیمت باتری اصل S4 هم ۱۲۰هزاره).درضمن بعضیام میگن نسخه آندرویدو ارتقا بدی یا ۴ هسته ای بگیری داغ نمیکنه صحت نداره چون مشکل S4 حاد تر ازین راه حل های ساده س که اگه نبود خود سامسونگ تا حالا حلش میکرد!!
   درباره مقاومت گوشیام لازم به گفتن نیست دیگه ولی چیزی که مهمه اینه که اگه HTC ONE ضربه بخوره با اینکه احتمالش کمتره آسیب ببینه ولی اگه آسیبم ببینه با هزینه خیلی کمتری نسبت به S4 تعمیر میشه.

   در کل به نظر من اگه یکم دقیق و منطقی درباره این دوگوشی فکرکنیم میبینیم کهHTC ONE یه گوشی مطمئن و کاربردیه که غیراز سنسور ها ی S4 در بقیه موارد بهتر یا برابر با S4 هستش.

  2. ناشناس می گوید

   اچ تی سی وان من خودم اس ۴ داشتم روزی دو بار شارژش میکردم ولی وان دوستم باتریش تا یک روز کامل کار سنگین جواب میداد

 63. رامش می گوید

  سامسونگ همه مدلاش یه جوره خلاقیتی توش به کار نرفته و فوق العاده خز و بی کلاسه . جنس بدنه اش هم فکر کنم از باقی مونده ی مواد یخچالاست… :))

 64. farhad می گوید

  قبلا onex داشتم real racing راحت اجرا میکرد یه one تازگیا گرفتم اما متاسفانه این بازی رو با لگ اجرا میکنه

 65. mojtaba می گوید

  سلام بچه ها اینو بهتون بگم که وان هم از لحاظ ظاهری وهم از لحاظ باکلاسی بهتره

 66. سام می گوید

  اقایون خانوما….من الان اس۴ دارم
  میخوام با وان تعویضش کنم
  ببینید اگه فک میکنین اس۴ بخاطره حسگرایی ک داره بهتره کاملا در اشتباه هستید..تا دست دارین مطمعن باشید ازین حسگرا استفاده نمیکنین
  ولی ی خاصیتی داره…فقط برا بلوف زدن خوبه
  بنظره من وان بهتر از اس۴ره….

 67. مدی سرلک لکی می گوید

  اصلا در مورد سامسونگ حرف نزن مخصوصا از مدل اس من مدی سرلک لکی از بطاق هستم من حدود یک میلیون و سی صد پای اس ۴ دادم الان دارم میسوزم که چرا اچ تی سی وان مکس نگرفتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟ چرا؟؟؟؟؟

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم