afrak

چگونه توسط گوشی سامسونگ خود بدون نیاز به دو لنز، عکاسی پرتره کنیم؟

عکاسی پرتره این روزها میان کاربران محبوبیت زیادی پیدا کرده و از همین رو شاهد استفاده از دوربین‌های دوگانه در گوشی‌های تولید شده توسط کمپانی‌های مختلف هستیم.

اما کاربران گوشی‌های سامسونگ می‌توانند توسط یکی از قابلیت‌های نرم‌افزاری موجود در بخش دوربین، بدون نیاز به لنز دوم، به‌صورت پرتره با همان افکت تارشدگی در پس‌زمینه، اقدام به عکاسی کنند.

این ویژگی در اکثر گوشی‌های پرچمدار سامسونگ با عنوان Selective Focus قرار داشته و با جداسازی سوژه از پس‌زمینه می‌تواند افکت بوکه را به تصاویر اضافه کند.

برای استفاده از این ویژگی در گوشی‌های سامسونگ مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

  1. برنامه دوربین گوشی را باز کنید.
  2. وارد منوی مود‌های مختلف عکاسی شوید. این منو با سوایپ به سمت راست قابل دسترس خواهد بود.
  3. گزینه Selective Focus را انتخاب کنید.

  1. دوربین را به‌ سمت سوژه و با فاصله کم قرار دهید و دکمه شاتر را بزنید.

  1. بعد از زدن دکمه شاتر گوشی را چند لحظه در همان حالت نگه‌دارید تا عملیات ثبت عکس به پایان برسد.
  2. وارد گالری خود شوید و تصویر مورد نظر را باز کنید. در این حالت می‌توانید سوژه و پس‌زمینه را انتخاب کنید تا بخش مورد نظری که می‌خواهید، تار شود. در آخر می‌توانید تصویر نهایی را ذخیره کنید.

این ویژگی برای عکاسی سلفی هم قابل دسترس بوده و توسط آن می‌توانید تصاویر سلفی جالبی را به ثبت برسانید. البته Selective Focus برای مدل‌هایی که دوربین سلفی‌شان دارای لنز با قابلیت فوکوس خودکار بوده در دسترس است.

نظر شما در رابطه با ویژگی Selective Focus در گوشی‌های سامسونگ چیست؟ به نظر شما آیا می‌تواند جای دوربین‌های دوگانه را در این زمینه بگیرد؟

به سوپر گروه گوشی‌های سامسونگ ملحق شوید

نمایش نظرات (9)
تسکو