نسل بعدی تراشه‌های گرافیکی انویدیا با معماری Ampere در سال ۲۰۱۸ عرضه می‌شوند

4

انتظار نمی‌رود که شرکت انویدیا طی رویداد CES 2018 که تنها ۶ هفته با آن فاصله داریم، از تکنولوژی پردازش گرافیکی جدیدی رونمایی کند. اما اکنون شایعاتی مبنی بر این موضوع وجود دارند که شرکت انویدیا در نسل بعدی کارت‌های گرافیکی جی‌فورس (GeForce)، از معماری Ampere استفاده خواهد کرد.

وبسایت Heise.de گزارش می‌دهد که معماری GPUهای نسل بعدی شرکت انویدیا، امپر نام گرفته است و طی رویداد GTC 2018 از آن رونمایی می‌شود. کنفرانس تکنولوژی پردازنده گرافیکی انویدیا رویدادی نیست که در آن کارت‌های گرافیکی جی‌فورس معرفی شوند. بنابراین این امر می‌تواند حرکتی عجیب قلمداد شود، البته به یاد داشته باشید که این تنها یک شایعه است. ما می‌توانیم شاهد بهره‌گیری انویدیا از معماری ولتا (Volta) برای تولید GPUهای مورد نیاز بازارهای دیتاسنتر، هوش مصنوعی و محاسبات ابری باشیم. در حالی‌که معماری جدید امپر در بازار مشتریان طرفدار کارت‌های گرافیکی جی‌فورس موفق خواهد بود.

NVIDIA-grafica-drivers نسل بعدی تراشه‌های گرافیکی انویدیا با معماری Ampere در سال 2018 عرضه می‌شوند

آیا از این معماری در رویداد GTC 2018 رونمایی می‌شود؟ چنین چیزی بعید است. احتمالا انویدیا در ماه مارس یا مه روز پرماجرایی را میزبانی می کند که به همایش Computex در ماه ژوئن و معرفی نسل بعدی کارت‌های گرافیکی سری جی‌فورس GTX این شرکت منتهی می‌شود. آیا نمی‌توانید تا آن زمان صبر کنید؟ بنا بر اظهارات برخی منابع، معماری جدید مورد استفاده در پردازنده‌های گرافیکی بسیار متفاوت بوده و با یک هیولا طرف خواهید بود. پردازنده‌های شرکت AMD با معماری وگا (Vega) به بازار عرضه می‌شوند، بنابراین می‌توانیم مطمئن باشیم که پردازنده‌های انویدیا با معماری پردازشی جدید خود به بازار می‌آیند.

4 نظرات
 1. اشکان موسوی می گوید

  واقعا یه هیولا گرافیکی میخواد بسازه ?م

 2. Asoo می گوید

  کارت های گرافیک اپدیت بشن قوی تر بشن حتما بازی های نسل اینده هم خیلی گرافیک بهتری خواهند داشت

 3. Arta20 می گوید

  ماهمین بازی کلش کارمون راه می اندازه قوی تر نمیخوایم ?

 4. Maahdi2000 می گوید

  همینجوریش قوی هست وای به حال جدیدا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.