اپل احتمالا 4 میلیون دستگاه هوم‌پاد را در سال 2018 عرضه خواهد کرد

بلومبرگ در گزارشی جدید عنوان کرد که اپل از سال 2012 مشغول طراحی و توسعه اسپیکر هوشمند خود موسوم به هوم‌پاد بوده و رونمایی از این محصول در سال جاری، لزوما به‌منظور رقابت با اسپیکرهای شرکت‌های آمازون و گوگل نبوده است. همان‌طور که می‌دانید، اخیرا عرضه هوم‌پاد به سال 2018 موکول شده و باید دید که اپل چه تدابیری را برای موفقیت در بازار این محصول خواهد اندیشید.

در همین رابطه، بلومبرگ مدعی شد که اپل نسبت به عملکرد موفق هوم‌پاد در بازار محصولات هوشمند بسیار خوش‌بین است. منبع ارائه‌کننده این اطلاعات به بلومبرگ عنوان کرد که اپل به تامین‌کنندگان قطعات خود اعلام نموده که احتمالا در سال آینده میلادی، حدود 4 میلیون دستگاه هوم‌پاد را به‌‎فروش خواهد رساند.

منا اپل احتمالا 4 میلیون دستگاه هوم‌پاد را در سال 2018 عرضه خواهد کرد

اگرچه این میزان فروش برای بسیاری از شرکت‌ها می‌تواند رقم بالایی باشد، اما باتوجه به این‌که اپل هوم‌پاد با آمازون اکو مقایسه می‌شود، می‌توان با نگاهی به عملکرد محصول آمازون، فروش احتمالی هوم‌پاد را برآورد کرد. تحلیلگران مرکز CIRP در این رابطه عنوان کرده‌اند که از سال 2015 تاکنون، حدود 15 میلیون دستگاه اسپیکر اکو به‌ فروش رفته و این یعنی فروش 7.5 میلیون دستگاه در سال؛ بااین حساب، برآورد فروش 4 میلیون دستگاه برای هوم‌پاد چندان هم غیرمنطقی به‌نظر نمی‌رسد.

apple_homepod_music-640x435 اپل احتمالا 4 میلیون دستگاه هوم‌پاد را در سال 2018 عرضه خواهد کرد

البته این احتمال نیز وجود دارد که هوم‌پاد با فروشی فراتر از تصورات اپل همراه شود و یا این‌که فروش آن، کمتر از پیش‌بینی‌های این شرکت باشد. با این‌حال، این محصول با قیمت نسبتا بالای 350 دلاری عرضه خواهد شد که این مسئله ممکن است خریداران را در انتخاب این محصول، دچار تردید کند. درهر صورت، باید تا سال 2018 صبر کرد و عملکرد این عضو جدید خانواده گجت‌های هوشمند را به نظاره ایستاد.

8 دیدگاه
 1. Maahdi2000 می گوید

  چخبره قیمتش؟ همچین چیز شاخی هم نیست

  1. Maahdi2000 می گوید

   خیلیم چیز خوبیه نداشتی تا حالا نمیدونی

  2. MahsaMahdavi می گوید

   خیییییلی خوبه

 2. Zahra می گوید

  کلا اپل همه چیش گرون و به درد نخوره

 3. سینا می گوید

  بی خود ترین هوم پاد که تاحالا دیدم همین بوده

 4. مجتبی می گوید

  خیلی عالیه عاشقشم

 5. سهند می گوید

  اپل یه گوشی درست حسابی اگه زد بعد بیاد هوم پاد تولید کنه

 6. مرتضی می گوید

  این اسپیکر ها که اصلا تو ایران کاربرد نداره خریدش پول دور ریختنه

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم