فناوری Face ID در آی‌فون X قادر به صدور اجازه جهت خرید خانوادگی نیست

داستان‌های زیادی در مورد این‌که چگونه کودکان خواسته یا ناخواسته دست به خرید اقلامی مانند بازی‌های مورد علاقه خود با استفاده از کارت پول خانوادگی زده‌اند و خرج زیادی بر روی دست خانواده گذاشته‌اند، شنیده شده است. یکی از روش‌های اپل برای جلوگیری از این موضوع، خرید خانوادگی بود. در این سیستم تمامی خریدهای خانواده از طریق یک نفر تایید می‌شود.

این سیستم تا به امروز به خوبی کار کرده، اما ظاهرا براساس گزارش‌های منتشر شده مشکلاتی در کار با آن در گوشی آی‌فون X و به‌صورت خاص در فناوری Face ID وجود دارد. افراد مختلفی گزارش کرده‌اند که قادر به تایید خرید خانوادگی از طریق Face ID نیستند، در حالی‌که پیش از این تایید با استفاده از تاچ آی‌دی به‎خوبی قابل انجام بود.

اپل هنوز واکنشی به این گزارشات نشان نداده، اما براساس یادداشت ArsTechnica، امکان دارد این مشکل به‌خاطر نگرانی‌های امنیتی باشد. هنگام رونمایی اپل از فناوری Face ID اخطاری هم منتشر شد که شاید فناوری امنیتی جدید اپل در تشخیص دوقلوها یا افرادی که شباهت زیادی به هم دارند، اشتباه عمل کند؛ مشکلی که در واقعیت نیز اثبات شد.

امکان آن وجود دارد که به‌خاطر این مشکل، شرکت تایید خرید خانوادگی با استفاده از Face ID را غیر فعال کرده باشد تا مشکلات دیگری دامن‌گیر کاربران نشود. البته این مورد مشکل بزرگی نیست، اما شاید وارد کردن رمز در هر بار خرید برای کاربران کمی مشکل باشد. هنوز مشخص نیست اپل برنامه‌ای برای رفع این مشکل دارد یا نه؛ اما مطمئنا عدم رضایت کاربران مسئولان این شرکت را مجبور به واکنش خواهد کرد.

5 دیدگاه
 1. Tida.amiri می گوید

  از روزی که اومده همش مشکل داشته این فیس ایدی اپل بعد ادعاشونم میشه که احتمال خطاش یک در میلیونه

 2. Ahmadreza020 می گوید

  ایفونم اخه شد گوشی همش چرت پرت تولید میکنه میده بازار

 3. Saba.love می گوید

  فیس ایدیش درست حسابی کار نمیکنه دیگه وگرنه مجبور نبود این کارا کنه

 4. Sina.so می گوید

  نتیجه میگیریم بهترین کار رو سامسونگ کرده
  هم قابلیت اثر انگشت و هم تشخیص عنبیه چشم به جای روش های غیر ایمن

 5. AliMansori می گوید

  واقعا من نفهمیدن چرا میگن امن در صورتی که اصلا امن نیست

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم